за мутрите и има ли ги все още

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Renault Fen
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 13 авг 2009 11:06
МПС: Chevrolet Lacetti
От: Sofia
Име: Genata

за мутрите и има ли ги все още

#1 Непрочетено мнение от Renault Fen » 20 дек 2010 19:17

Имам една такава ситуация, с която сигурно много са се сблъсквали.
Живея в типичен панелен блок, много входове и една улица за паркиране. То хубаво но на едно момче от съседния вход все нещо му куца, имал си определени места за двете коли и йок никой да не спира.
Да уточня - момчето си прилича на типична мутра и колите му и те такива. Та идва, звъни ми в къщи, заплахи и т.н. когато спря там, демек това си е неговото място. Чудя се има ли смисъл да се ядосвам или да се примиряваме и пак мутрите ни управляват и то пред дома ни. Едва ли ако се оплача в районното полза ще има, по-скоро той ще се наежи повече. Факта, че е на свобода е повече от красноречив, всички приказки по ТВ за задържани престъпници са си ала бала.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: за мутрите и има ли ги все още

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 дек 2010 20:56

Ако сигнализирате в РУ ще го предупредят официално и това ще го озлоби.
Ако тръгнете да се разправяте, ще ви обвинят в самоуправство.
Направете го така, че да не знае от къде му е дошло, но да знае защо.
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: за мутрите и има ли ги все още

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 20 дек 2010 20:59

Според мен не падай до неговото ниво. Просто не спирай там и не контактувай с него. Рано или късно ще си намери майстора, бъди сигурен в това. Пък и някой негов "доброжелател" може да реши да му подпали някоя от колите му и ако си наблизо да не изгориш и ти, нали покрай сухото гори и мокрото...
:y:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: за мутрите и има ли ги все още

#4 Непрочетено мнение от ogi » 20 дек 2010 21:13

Фотоапарата под ръка винаги, дори можеш да заснемеш/запишеш (дори и тайно) като те заплашва и го съди! Друг начин няма в твоя случай, ако държиш на егото си, разбира се... Естествено колата ти трябва да е застрахована... Както писаха колегите горе - има и много други начини да го накараш да страда, без да привличаш внимание (аз така си патя от неизвестни комшии, само че в точно обратният случай - защото много се съобразявам с тях и искам да хвана сопата, ама като не знам срещу кого точно... ;) ).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: за мутрите и има ли ги все още

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 дек 2010 08:10

За съжаление няма универсално решение....
Както каза Узунов - жалбата може да го озлоби, но може и да го стресне (особено ако вече е в 'регистрите')...
Често такива 'бабаити' разчитат, че хората ще се респектират от тях, но в момента в който някой подходи твърдо - омекват като топло масълце....
Но както казах - няма универсално решение....
Има и такива, лимките на които са прекалено много и въобще не им пука дали ще ти натрошат колата или главата...
И дали след това няма да натрошат неговата глава/кола....
Не знам как може да се даде съвет в такъв случай....
Вариантите според мен са:
1. Директно обяснение на 'бабаита' при поредната среща, че си 'ръб' и не ти пука какво ти разправя 'бабаита'... И че твоята кола струва в пъти по-малко от неговата, така, че ако нещо и се случи, оня ще страда доста 'по-скъпо' от теб...
2. Жалба в РПУ с точно обяснение на ситуацията (като знам как ще се разбързат с такъв дребен и навярно често срещан битов проблем....)... Все пак са длъжни да вземат някакви мерки, но тъй-като ще са 'за успокоение на служителите - проформа' това наистина може да накара 'бабаита' да си повярва
3. Продължаване на необръщане на внимание на 'бабаита' - кучетата си лаят, кервана си върви.... Пък малко по малко и другите съседи като видят, че друг спира на мястото на 'бабаита' ще се започнат да спират там, и ще ти облекчат задачата....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Renault Fen
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 13 авг 2009 11:06
МПС: Chevrolet Lacetti
От: Sofia
Име: Genata

Re: за мутрите и има ли ги все още

#6 Непрочетено мнение от Renault Fen » 21 дек 2010 08:31

Добро утро на всички,
благодаря за коментарите и съветите, май ще се откажа от тази кауза... наистина няма смисъл да слизъм на неговото ниво. Това е ситуация от няколко години и досега не ми пукаше много много, но вчера прекали - да се качва и да ми звъни на апартамента, заплахи и т.н... дойде ми малко в повече. Досега наистина го играех като "ръб", че не ми пука и т.н. и нищо не ми е правил на колата - само заплахи.
Снощи я преместих в крайна сметка, но е много тъпо и нагло парче този, това ме дразни как може някой да си позволява такова поведение и да сме безсилни пред него. Реших по-филосовски - няма смисъл да си хабя нервите за това, има къде по-важни неща в живота, а такива рано или късно си намират майстора.

Весели празници на всички !

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: за мутрите и има ли ги все още

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 21 дек 2010 08:42

Пич...аз ако бях...на тебе...отивам в първия "мутренски" бар..наемам 2 гладни мутри..давам им по 50 кинта,посочвам им вратата на нахалника....те си знаят след това работата.
Весели празници!... :)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: за мутрите и има ли ги все още

#8 Непрочетено мнение от авео » 21 дек 2010 10:15

Относно заглавието. Има ги разбира се. Застрахователи,частни охранители, собственици на барове,кафенета,дискотеки,заложни къщи и т.н. Твоята кауза е загубена,не се занимавай,оня така и няма да разбере от дума.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: за мутрите и има ли ги все още

#9 Непрочетено мнение от Proximus » 30 дек 2010 01:57

Комшийката над нас, от както има кола, води война за паркомястото пред нас. То не бяха оставяне на бележки, вдигане на чистачки, караници с комшии... и винаги се намера някой приходящ, неосведомен който да й го заеме :) И мутра да си, и такъв който му се иска да е мутра, и комшийката да си, пак не можеш по цял ден да висиш на балконма да си пазиш паркомястото.
Съседната къща са си решили много добре проблема. Имат си една дърта скрипя, която от ранна пролет до късна есен виси на балкона и гледа кой минава. И между другото заплашва с тухли по тавана на всеки който тръгне да спира на мястото на зетя й. Налудничевия й вид и възрастта й плашат, и те карат да палиш бързо и продължаваш обиколката на квартала :D

Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: за мутрите и има ли ги все още

#10 Непрочетено мнение от papata » 30 дек 2010 07:47

Изчакай да мине малко време и да забрави за теб. Просто си трай. После вземаш една спринцовка, пълниш я с киселина и му наръсваш колата като дядо поп със светена вода. :) Да я кара из града като далматинец. Тогава ще стане за смях пред другите "мутри". Дори и да го ошамариш ще си знае само той, и нищо. Ще те дебне в гръб да те "заколи". Пък така ще видат всички как е на...бан. Пък и с пари за боядисване ще се набута. А ти ни лук ял- ни мерисал.
Това е по-доброто за теб- и по-лошото за него.

Весели празници!!!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: за мутрите и има ли ги все още

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 30 дек 2010 11:25

Става и със спирачна течност.
Действа по-бавно, но по-продължително и доставя по-голямо удоволствие ]:)
Боята става като юфка и се налага обезмасляване на цялото купе.
Желателно е да се използва руска спирачна течност - по-евтина и по-агресивна е.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: за мутрите и има ли ги все още

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 дек 2010 11:52

Какви спирачни течности какви работи - наръсете една натрошена на трохи филийка вечерта и сте готови :)
Те сутринта врабчетата/гълъбите си знаят работата - едновременно ще надерат и о...рат колата
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: за мутрите и има ли ги все още

#13 Непрочетено мнение от The Stig » 30 дек 2010 14:56

Еххх, колко е добре като имам гараж. ^_^ Нямам подобни проблеми. Иначе начини всякакви да напривиш мръсно на някой, само мерак да има. И винаги под ръка да се намира някоя по-дебела тръба, че идиотите са навсякъде и ходят на групи.... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: за мутрите и има ли ги все още

#14 Непрочетено мнение от авео » 31 дек 2010 01:19

Някаква агресия почва да избива тук. :lol: Понеже и пред нас паркоместата са кът,най-много се дразня,от малоумно паркирали коли. Обикновенно,малки таралясници,задължително заемат место за две коли. Едно хубаво напръскване на предното стъкло със силиконов спрей,върши добра работа. Първото пръскане и пускане на чистачките,води до голяма изненада.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: за мутрите и има ли ги все още

#15 Непрочетено мнение от Darlin` » 01 яну 2011 12:06

Офтопик:
Колко мръсници сте се събрали тука :rofl:
Помня в едно подобна тема отпреди, имаше предложение за бурканче лютеница на предния капак.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”