Полицай или кука

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Полицай или кука

#1 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 май 2010 13:31

pantulov написа:Kарам си с транзитките и с временния талон!Знайш ли как ми се кефят куките из София :emo:
Какво е това "кука"?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От днес и аз съм с Ланос

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 май 2010 13:42

dsuzunov написа:Какво е това "кука"?
Онова, с което се ловят рибки ddribka
Узунов, сложи пак в аватара си един син буркан, отпечатък или нещо такова, че хората няма да разберат умисъла в съобщението ти...
Офтопик:
Хм.. А за някои екземпляри от професията наистина 'кука' по-точно отговаря на дейността и действията, отколкото 'полицай'...
За щастие поне в моя обсег такива са изключение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

pantulov
Редовен
Редовен
Мнения: 108
Регистриран: 29 апр 2010 20:24
Skype: marti_kz
МПС: Daewoo Nubira
От: София, България
Име: Марти

Re: От днес и аз съм с Ланос

#3 Непрочетено мнение от pantulov » 21 май 2010 13:49

dsuzunov написа:Какво е това "кука"?
Кука е онова дето кибичи по улиците, няма мозък, има фуражка на главата, има лошо държание и винаги е гладен - с две думи полицай |( :rofl: (smachkan)

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: От днес и аз съм с Ланос

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 май 2010 15:48

Офтопик:
Узунов, сложи пак в аватара си един син буркан, отпечатък или нещо такова, че хората няма да разберат умисъла в съобщението ти...
Това би ми пасвало по-добре ;)

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: От днес и аз съм с Ланос

#5 Непрочетено мнение от sashko_bg » 21 май 2010 16:11

pantulov написа:
dsuzunov написа:Какво е това "кука"?
Кука е онова дето кибичи по улиците, няма мозък, има фуражка на главата, има лошо държание и винаги е гладен - с две думи полицай |( :rofl: (smachkan)
Е, не е така винаги, преди малко ме спряха с служебната кола, а тя е чисто нова и с рекламни надписи на марката. И нищо - всичко беше ОК, аз съм примерен :D
Но тъпото обаче беше в този случай, е че като видят нова лъскава кола - и се хвърлят пред нея като удавник за сламка ;) човек да ги сгази направо (smachkan)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: От днес и аз съм с Ланос

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 май 2010 17:37

sashko_bg написа:.....преди малко ме спряха с служебната кола, а тя е чисто нова и с рекламни надписи на марката. И нищо - всичко беше ОК, аз съм примерен :D
Но тъпото обаче беше в този случай, е че като видят нова лъскава кола - и се хвърлят пред нея като удавник за сламка ;) човек да ги сгази направо (smachkan)
Не е заради новата, лъскава кола, а заради рекламните надписи :lol:
Мен много рядко ме спират, и то само за нарушение, въпреки че колата е нова и лъскава (хм, колко скромно звучи :lol: ).
Много обичат да проверяват 'дали имаш право да слагаш такива рекламни надписи'- разрешения и т.н.....
Имам приятели, които са с 'нашарени' автомобили нисък клас - дачии и шкодички фаворит, и редовно ги спират ]:) ]:) ]:)
И дори им викат 'яяяя рибките идват', защото в логото им има делфини :x
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: От днес и аз съм с Ланос

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 май 2010 19:48

sashko_bg написа:Но тъпото обаче беше в този случай, е че като видят нова лъскава кола - и се хвърлят пред нея като удавник за сламка ;) човек да ги сгази направо (smachkan)
Ако лъскавата ти кола е открадната при подобна проверка има шанс да я намерят точно въпросните "куки".

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полицай или кука

#8 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 май 2010 20:01

Ако лъскавата ти кола е открадната при подобна проверка има шанс да я намерят точно въпросните "куки".
Така е, но се виждат само негативите.
И винаги когато коментарите се завъртят около думата "полиция", се започват едни приказки:
-"Вчера ме спряха "катаджиите, хвърлих им 10 лева" итн.
Интересно, за 29 години зад волана до сега съм спиран 3-4 пъти, като само веднъж за превишена скорост (карах с 80 при ограничение 60) и един път за неправилно изпреварване ( при непрекъсната линия) В другите случаи е било за проверка на личните документи. Вярно е, че в Пловдив ме познават, но аз не карам само тук.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полицай или кука

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 май 2010 20:08

Но вероятно не караш и като Фердинандо Алонсо за разлика от някои.
Шегата на страна, но до днес май не са ме спирали с Нубирата. За сметка на това видя ли полицаи на пътя когато съм с Кадета вероятността да ме спрат е към 90 %. Даже съм си правил майтап с возещите се в колата - ей сега ще ни спрат и познавах. Не знам на какво се дължеше този засилен интерес към изгнилата ми кошница.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полицай или кука

#10 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 май 2010 20:22

В последните години ми прави впечатление, че не се знаят правилата при престрояване.
Някои си мислят, че след като са "пуснали мигача", предимството им е осигурено.
Други спорят, че понеже са отдясно (а аз се движа направо) и трябва да се ползват с предимството на дясностоящия.
Преди около 20 мин. по улицата пред службата мина противопожарен а-л с включени сигнали (гореше апартамент в съседния блок) Движеше се в посоката за движение по еднопосочна улица и насреща му имаше три автомобила, които така и не му направиха път. Чак след като се появи втората пожарна със стълбата и пожарникарите излязоха от колите с пикелите започнаха да отстъпват, псувайки назад...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полицай или кука

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 май 2010 20:47

В някой от форумите срещнах следния подпис:
"България е единствената страна, в която докато се движиш с пълна скорост в насрещното по магистралата, може някой да те удари отзад..."
Културата на движение е под всякаква критика...
Но голяма вина за това има и бездействието на полицията - колко пъти сте виждали в тежка пътна ситуация (задръстване и т.н.) на 50-100м от критичния участък 2 куки да стоят в патрулката и да си бъркат в носа.
Е не мога точно тези екземпляри да не ги нарека така - това не са полицаи.....
Това е като разликата между 'селяк' и 'роден на село' - на единия му е в душата, а в другото няма нищо лошо или за неуважение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Полицай или кука

#12 Непрочетено мнение от ogi » 21 май 2010 21:42

Аз пък останах особено учуден, когато за първи път ми се размина и ми опростиха реален акт, преди няколко дни:

По пътя Русе - В. Търново, малко след разклона за София има едни баири и там на едно надолнище реших да изпреваря най-накрая камиона, пред който се оказа, че има още един, та и кола...

Моята гледна точка:
Карам от 4 сутрина, минал съм над 600км, сега е 6 вечерта, искам да мина Шипка, преди да се стъмни, да оставя роднини в Пловдив и да продължа в София и ако може да се прибера преди полунощ. Изпреварвам при абсолютно липсваща маркировка на пътя на трилентов път надолу (знам, че 2-те разрешени ленти са нагоре, но само аз си знам...), коли насреща няма, имам достатъчно път за спокойно изпреварване) изпреварвам първия камион и в същият момент той почва да ми свири с клаксона и тогава видях патрулката на срещуположната страна, катаджията веднага скокна и ме отклони, разбира се... Представи се, пита както обикновено дали знам защо ме спира, отговорих утвърдително, след като ми огледа всички стикери ми поиска документите и ме покани при патрулният автомобил - всичко както си е писано.
Аз си заочаквах писането на акта, понеже не знам защо, но на мен никога не ми прощават, но се сетих, че в джоба имам служебна бележка заради събитието, поради което пътувам (погребение), та им казах каква е ситуацията и колко път съм минал и ме чака и показах и бележката. Предполагам, че реакцията им да ми върнат документите и да ме изпратят с предупреждение за внимателно каране е човешки нормална, но не е задължителна (има си закон), въпреки че нарушението ми не бе толкова фрапиращо и не създаваше предпоставки за ПТП, но за сметка на това можеха да ми напишат доста тлъст акт за превишена скорост и неспазване на пътна маркировка (за която бих оспорил, понеже липсваше).

От друга страна пък имам и случаи когато катаджия си иска откуп, защото спрял на кръстовище вдигнах телефон и проведох следния разговор: "Колега, в момента карам, после ще звънна" и понеже имах по случайност само едри банкноти от по 100лв и една от 5 му предложих последната та човека се обиди и ме нарисува доста грозно...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
deiman
Минаващ
Минаващ
Мнения: 41
Регистриран: 29 окт 2009 19:21
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16v
От: Кърджали
Име: Deiman

Re: Полицай или кука

#13 Непрочетено мнение от deiman » 22 май 2010 18:18

Абе има и разбрани "куки". Ето последния път се прибирам от Бургас към Кърджали и изпреварвам един тир, при непрекъсната линия, на прав път с мнооого място, не се виждат никакви коли на хоризонта и хоп - тъкмо се пристроявам и палката пред мен. Обичайното представяне, документи и т.н
Първо ми казаха, че ще ми пишат акт, ще ми вземат точки и временно талона.. После видяха, че нямам нито един акт от началото на стажа ми (5 години) и ме питаха "съгласен ли си на компромисен вариант"? аз сикам 'да", предположих, че ще поискат пари разбира се. Вместо това ми написаха фиш с минимална глоба - 20лв. Даже се отвори приказка с тях докато го писаха, излезнаха много разбрани.

Тъй, че - до човек си е :)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полицай или кука

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 май 2010 19:40

Точно затова е добре да се разграничава полицая, от 'мършата' в стадото - 'кука', която само гледа какво да закачи...
Случай с един колега в София:
спират го 'куки' (използвам 'термина' неслучайно) в нарушение, и веднага започва разговор от рода 'ама ти какво работиш'...
Колегата решил да изиграе сценка в опит да мине метър: 'ами почти колега - митничар съм'.
Отговора - 'АААА значи имаш доста пари - давай тогава' :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полицай или кука

#15 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 май 2010 10:14

Ето, че пак коментарите опират до катаджиите.
В МВР не работят само те.
Някой има ли представа как се работи при убийство с неизвестен автор?
А при прегазване при ПТП от неизвестно МПС?
Как се оглежда 3-километров участък от магистрала в 02.00 през наща?

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”