Полицай или кука

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Полицай или кука

#16 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 май 2010 10:21

dsuzunov написа:Ето, че пак коментарите опират до катаджиите.
Така е Митак, защото 99% от хората за щастие се срещат само с тази част от полицията...
Аз имам контакти повече с гранична полиция, и особено в последно време (след като се пенсионира 'старата гвардия') не съм виждал 'куки'....
Иначе в РПУ-тата - ами хората са постоянно в контакти с 'утайката на обществото' и явно вече въобще не могат да различат кога срещу тях е нормален човек....
Та затова и впечатленията ми от тях не са розови...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Полицай или кука

#17 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 май 2010 11:12

В момента, да се работи в Районно управление е ад.
Всяка заповед е предпоследна, всеки разследващ полицай (дознател по старому) има сто началника на главата, 100 дела на бюрото, безумни срокове за решаването им и никакво време за това. Стигат до там, че си взимат отпуск за да работят по преписките.
Добре, че съм в лабораторията и работата ни е добре устроена. Заключенията, които даваме са неотменяеми. Дори и да не се приеме една експертиза, съдът няма право да я отмени. Оборва се само с тройна, петорна итн.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Полицай или кука

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 май 2010 11:27

Някога при социализЪма бай Тошо беше казал, че "КАТ е в състояние да накара хората да намразят Народната милиция" или нещо подобно. Но извън видимата част на работата по КАТ на т.нар. "хранилка" нещата за редовия полица хич не са лесни.
Офтопик:
Относно проверките на МПС нарежданията непрекъснато се променят на по 180 градуса.
- всички са полицаи и са длъжни да взимат отношение за нередностите,
- само КАТ има право да спира автомобили,
- не може пред него да се извърши нарушение и да не вземе отношение,
- нямат работа да спират автомобили тези дето не са катаджии,
- имат право, но само за проверка и без да вземат отношение по закона за движение по пътищата.
- сега май е - взимат отношение тези униформени полицаи, които са преминали специален изпит, ако междувременно не е променено.
Има наистина някои служби, които дават разрешения и санкционират като КАТ, Пожарна, КОС /контрол на общоопасните средства/, които май си придават доста важност в работата с обикновените хора. Но има и друга истина за т,нар. "куки", която често не се знае от обществото.
Заплатата - "една шапка с пари" за редовия полицай е доста мизерна и реално доста под изнасяните по вестници и телевизии.
Оборудване - дори нямат осигурени униформи - нови, стари, кой каквото има. Радиостанции, които, ако ги имат спират да работят на третия час от дежурството им /акумулаторите са скъпи/. В момента в София полицаите си купуват от Илиенци радиостанции за да има с какво, ако се наложи да извикат бързо помощ и да си вършат нормално работата. Това спрей със сълзотворен газ, електрошокови пистолети и т.н. го има само в американските филми, не и тук. Имат по един боен пистолет Макаров, който не смеят и да използват, защото ползват ли го - винаги са виновни и службата веднага се обръща срещу тях. Слагат Стоп патрони за да са по-малко виновни според Закона, но айдуците стрелят срещу тях с бойни. Упражняват се да стрелят няколко пъти годишно с по 3 или 8 патрона и те си знаят, че така форма не се поддържа и те самите си знаят, че могат да улучат невинен поради липса на натренираност.
При охрана на масови мероприятия - мачове, митинги и т.н. всички ги плюят, бият и обиждат. След което редовно има пострадали в болнични и такива потърсили лекарска помощ по болници. И това най-често по време на почивката им, на "пользу родину", защото извънредния труд се плаща до определени часове, а някой трябва да охранява поредното мероприятие.
У нас респект пред полицая липсва и редовно им се оказва съпротива, обиждат ги, заплашват ги- с уволнение, какво ще им се случи на тях и семейството им и т.н. Дори политиците се упражняват върху тях.
Ако задържат някого ги викат многократно по отлагащи се дела и, ако случайно те не се явят отнасят глоби от по 200 лева за разлика от обвиняемия ползващ хватки за многократно отлагане на делото. Ако са имали нещастието да задържат някого през нощта и срещу него започне бързо производство, сутринта вместо да отидат да спят те започват да пишат и дават показания до безкрайност, а другата вечер недоспали пак са на служба.
Какво ли му коства на полицай да овладее гнева на група мургави съграждани скачащи агресивно в защита на "невинния им" брат когото трябва да задържат насред махалата и то без да накърни правата на човека, тези на малцинствата, да се предпази от хвърлени колове, камъни и налитащи му бабаити?

Има и по-лошо:
В момента прокуратурата е повдигнала обвинения към съвсем млад полицай в София за "Престъпление срещу войнската чест и достойнство" или нещо подобно извършено от девоенизирания полицай.
"Престъплението" му е, че когато една нощ се задействала алармата в един апартамент на пъпа на София той е проверил за какво става въпрос. Установил, че няма нищо нередно - всичко е здраво и без следи от проникване в жилището, докладвал и поискал да се извика собственика за да се види какъв е проблема. Собственика обаче не благоволил да си вдигне нито мобилния, нито стационарния телефон и полицая е освободен от там и пратен на друго място. Когато по-късно алармата се задейства отново полицая пак отива и не мърда от там докато собственика, който този път е "чул" телефона си се връща. Оказва се, че първия път някой е влязъл с ключ в апартамента, притаил се е вътре и след като полицая си е тръгнал е избягал.
Собственика, който е излъгал, че го ползва за жилище го е ползвал за офис /там рисковете са доста по-големи/ започва да пише срещу полицая до всички възможни институции в България. След като всички заключават, че полицая няма никаква вина се намира една, която заема обратна позиция. Намира се някаква стара инструкция за която едва ли някой е знаел, съгласно която полицая в тази ситуация е трябвало да изиска да се сложи секретен пост, каквото и да значи това. И то заради една задействана аларма, каквито се задействат с хиляди в София всяка нощ. Не, че това е практически изпълнимо, не, че някога е правено или има процедура за това, не, че полицая самоволно е отишъл другаде, не, че униформен полицай може да се скрие във жилищен вход за секретен пост, не, че патрулката отпред не се вижда, но той е ВИНОВЕН. Прокуратурата повдига обвинения срещу полицая с две годишен стаж, а адвокат му иска 8 000 лева за да го представлява на първа инстанция. Човека няма парите и колегите му започват да събират средства, както и да търсят адвокат, който да го защитава срещу по-малка сума...
В съда полицая е оправдан, но само на първа инстанция. Сега делото е на втора защото някой го е протестирал.
Това е един конкретен пример от безпроблемния живот на куките.
Просто лошо мотивирани, лошо заплатени, без право да изкарват допълнително пари като работят и нещо друго, без никаква социална и юридическа сигурност, без гаранции, че няма да ги "оптимизират" скоро или да "операт пешкира" полицаите нямат какво толкова да губят и някои от тях си позволяват да търсят други източници на доходи. ddad Само, че има и много други, които не си го позволяват, но "Капка катран разваля вкуса на цялата каца с мед".

Потребителски аватар
autokorea
Напреднал
Напреднал
Мнения: 458
Регистриран: 30 мар 2009 11:00
МПС: корейски всякакви
От: гр.София
Име: Динев
Контакти:

Re: Полицай или кука

#19 Непрочетено мнение от autokorea » 25 май 2010 19:34

Море, какви безскруполни и нагли има, не е за разправяне. Лошото е, че особено нощем вероятността да ги срещне не е никак малка. Мисля, че таксиметровите шофьори в София могат да разкажат много интересни неща по темата ...
Сервиз за корейски автомобили и магазини за авточасти за корейски автомобили.
http://autokorea.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/autokorea.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; - /група АУТОКОРЕЯ във facebook/

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Полицай или кука

#20 Непрочетено мнение от авео » 26 май 2010 02:12

Мислех само да чета,но последните постове много ме разтроиха ;-)) Дайте да открием,някаква национална банкова сметка,че на горките хора не им стигат парите,та се налага да си искат,нямат достатъчно бензин за патрулките и пак се налага прегрешилите шофьори да ходят до бензиностанциите/вместо акт или фиш/Карат без винетки личният си автомобил,за сметка на това си лепят на стъклото полицейски отличителен знак и така автоматично стават недосегаеми за паяци и глоби. И това всичко е от безпаричие. Горките хора! На всичкото отгоре,има лоши хора,които ги снимат със скрити камери и ги пускат в интернет,та всички да ги съжаляват :lol: Аз,обаче не съм от тези. Не е нормално да блъскаш по 12-14 часа и накрая да си оставиш надника в ръцете на полуграмотен служител на реда. Е,аз деца нямам ли,сметки за плащане и т.н. По темата: Полицаите са някъде на запад. Тук са куките.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Полицай или кука

#21 Непрочетено мнение от Fantomasss » 26 май 2010 07:44

авео написа:Мислех само да чета,но последните постове много ме разтроиха ;-)) Дайте да открием,някаква национална банкова сметка,че на горките хора не им стигат парите,та се налага да си искат,нямат достатъчно бензин за патрулките и пак се налага прегрешилите шофьори да ходят до бензиностанциите/вместо акт или фиш/Карат без винетки личният си автомобил,за сметка на това си лепят на стъклото полицейски отличителен знак и така автоматично стават недосегаеми за паяци и глоби. И това всичко е от безпаричие. Горките хора! На всичкото отгоре,има лоши хора,които ги снимат със скрити камери и ги пускат в интернет,та всички да ги съжаляват :lol: Аз,обаче не съм от тези. Не е нормално да блъскаш по 12-14 часа и накрая да си оставиш надника в ръцете на полуграмотен служител на реда. Е,аз деца нямам ли,сметки за плащане и т.н. По темата: Полицаите са някъде на запад. Тук са куките.
За съжаление си прав... :x (police) (boi)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”