Колко 'широкопрофилна' личност сте...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Колко 'широкопрофилна' личност сте...

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 апр 2010 17:38

Колеги и колежки,
Вчера слушайки тази песен (между другото изпълнена от Брус Дикинсон с бразилците Tribuzy ) :

се замислих относно това с какви различни неща се занимаваме....
Знаех, че Брус Дикинсон е малко екстраординарен човек и потърсих информация за него.
Повечето го знаем от Iron Maiden и соловата му кариера, а също така от сериите Flying Heavy Metal по Дискавъри, където хвъркаше с различни големи самолети.
Обаче не знаех, че полетите не са само хоби за него, а е и комерсиален пилот, който е превозвал бегълци от Ливан, военни пилоти от Афганистан и т.н.

За съжаление в ежедневието забравяме, че трябва и да се живее както ни е кеф, а не само да 'чукаме камъните' от сутрин до вечер...
Като си помисля - на времето карах яхти и сърф (бях състезател), свирих на пиано, бях нон-стоп зад компютъра.
Студентските години ме лишиха от яхтите и сърфа.
Въпреки големите успехи (колко скромно звучи :lol: ), от компютъра (професионално) се лиших самостоятелно, защото бях започнал да приличам на програмист (от онея рошавите, с зареян поглед в бъдещето).
Затова преди 15г смених попрището с друго, абсолютно непознато до този момент за мен - външна търговия, кораби, ремонти, снабдяване, и постоянни контакти с чужденци, полиция, администрации, посолства и т.н.
Общо взето - много шарена работа, която почти никой не може да разбере какво представлява.
На 37г изкарах курс за мотоциклет, и тъкмо си бях харесал една хондичка 600куб.см и жената постави ултиматум :sweat: :sweat:
От яд изкарах курс и за камион :lol:
Малко преди това се бях навил да взема лиценз (PPL) за самолет - тъкмо щях да се записвам в аероклуба, и самолета падна :o ) ...
Сега съм решил към края на месеца да си взема една електрическа китара, че да си 'разширя кръгозора' :lol:

Та това е тема, в която всеки който иска, може да сподели какви са му стремежите ....
Може да даде интересна идея и ние да я ползваме :rofl: (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Колко 'широкопрофилна' личност сте...

#2 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 04 май 2010 05:20

Хехе, хайде аз да започна след теб. Гледам колегите се ослушват.
Професионално съм се занимавал с железарство (стругове, фрези, метални изделия), работил съм дълго години като персонален шофьор, инкасо (карал съм 3 000 000$ кеш), икономист, организатор производство, барман ... вярвах, че работя ли лоялно за фирмата, все някой ще го оцени. Нагледах се на кражби не за хиляди, а за милиони, и все пак не отнесох нищо със себе си. Останаха ми само кредитите ... Що се отнася до удоволствията, 10 години летях с парапланер, изтръшках почти цяла Европа, обиколих България със 125 кубиков скутер (София - Слънчев бряг с 10 лв бензин), изкарах курсове по алпинизъм, ожених се втори път, емигрирах на 41 години, за пореден път започнах всичко от 0, успях да изплувам, успях да се срещна с Хуан-Пабло Монтоя, Ник Хайдфелд, Жак Вилньов, Патрик Карпентие, много състезатели от НХЛ (да не ги изреждам, надали ги познавате) ...
В резюме е това.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Колко 'широкопрофилна' личност сте...

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 04 май 2010 07:57

Още един от 'моите' хора - браво Chevrolet_Cavalier. Трябва решителност в тоя живот ако нещо не върви..
Кефя се на такива хора, които не само живуркат, а могат да вземат решения....
Пък и ако решенията са правилни - супер (coolbeer)


П.С. китарата си я взех (Cort X6) и в момента пръстите ме болят, ама кефа е неземен :lol:
Тъй-като не ми се вземаше кубе, си взех един USB преходник Behringer (USB звукова карта с много малка латентност - специално за китара), и се уча със слушалките или на уредбата :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Колко 'широкопрофилна' личност сте...

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 май 2010 08:35

Е, чак толкова колоритен не, но и аз съм минал през доста занимания.
Щяха да ме учат да свиря на бузуки, но се повреди (счупи) инструмента. Иначе, сега сигурно щях да съм в друго поприще.
Като ученик в 5-ти клас се записах на картинг и карах до 8-ми.
В последствие, като ученик в "Автото" идваха от мотоклуба да ни предлагат мотоциклетизъм на писта.
На мене ми беше скучна тази занимавка.
Няма разнообразие, въртиш в една елипса, няма скорости.
За това се записах да тренирам мотокрос, в клуб към ВМЗ-Сопот.
Карахме на пистата в Калофер, два пъти седмично.
В интерес на истината, падал съм стотици пъти, но само веднъж чупих крайник-лявата ръка.
В трети курс се отказах- трудно ми беше с пътуването.
В казармата, цялата ми служба премина покрай бойните машини (пет дни занятие, десет дни ремонт след него)
Поне се научих да се оправям "при полеви условия".
От 25 години съм в МВР. Двадесет от тях не съм срещу престъпниците, а след тях, да събирам това, което са оставили.
Участвал съм в първоначалните действия при абсолютно всички видове престъпления.
Имал съм и куриозни случаи, но те са тема на друг коментар.
На 31.12.1999г, на връх Нова година, при навалял сняг около един метър, се качвах с един БТР на жандармерията да свалям закъсали туристи от една хижа в Родопите. Изключителен преход- от Пловдив до х. Върховръх - 50 км, от тях-20 в планината, за 6 часа.
След контакт с мъката на хората, вече над двадесет години, си изградих един стереотип на поведение, зависещ от реакцията на пострадалите към извършеното спрямо тях престъпление. Има хора, които изпадат в криза заради откраднати 20-30 лв, при условие, че за тях това е нищо. И обратно- бедни хора, загубили всичките си спестявания, да приемат съвсем по философски нещата.
Нали знаете- "Разни хора, разни идеали".

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Колко 'широкопрофилна' личност сте...

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 16 май 2010 07:46

И аз да се разпиша в тази колоритна темичка.
Бил съм диджей в по младите си години...бил съм барман,...сервитьор...учител в СОУ.Свиря на китара...имахме си даже и група в едно читалище се събирахме...и там забивахме ако хард...и хеви...удоволствието беше неповторимо...но всичко с времето си.През 91-92...бях КМЕТ...на едно село...временно изпълняващ ...беше голям купон тогава...но да не изпадам в подробности.Бил съм съорганизатор на екскурзии до Турция за куфарна търговия.
Бил съм и бояджия в Прага...Чехия..боядисвах кранове на височина 30 метра през 97...когато беше хиперинфлацията...трябваше да се оцелее в онази сложна година,в който българина взимаше 5 долара заплата....страх не страх..боядисваш и се молиш да не се скъса люлката на която висиш.И разбрах ,че с труд ...трудно се спестяват кинти...и минах на лека и безобидна "контрабанда"....
Запознах се с едни виетнамци в Прага...които продаваха пиратски дискове...те даваха поръчката...тук в България се правеха дисковете...по заглавия..щампи...и се изнасяха на шпиндели по 200бр в опаковки от хамбургски салам, завити с вата и индиго.Голям купон...докато веднъж за малко да ме гепят на унгарската граница...и слава богу този период в живота ми приключи благополучно.
После минах в кроткия си период...държ. служител..едновременно бях и дилър на КАНТЕК ОФИСТЕХНИКА....подържах цялата тяхна продадена техника в нашия район...и пак не забогатях...защото с труд богат не се става.
......абе има още други поприща дето съм се изявил...ама да не ви отегчавам повече..
:-))

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”