НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

Теми на всякаква тематика

Какво мислите за протеста ?

Да, подкрепям го и ще присъствам.
6
40%
Да, подкрепям го но няма да присъствам.
9
60%
Не го подкрепям, харесвам пътищата такива каквито са.
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 15

Съобщение
Автор
bau.bg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 12 яну 2010 16:34
МПС: C180
От: София
Име: bau.bg

НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#1 Непрочетено мнение от bau.bg » 15 мар 2010 18:24

Колеги,

"Български автомобилен съюз"
"Младежка интернет медия"
"Гражданска инициатива срещу дупките в София"

организират Национален протест пред Парламента на дата 22.03.2010 г. от 12 до 14 часа под надслов

“Дупките цъфнаха....Пролетта дойде"

Ще се радваме да се присъедините и да подкрепите инициативата за да можем заедно да сложим началото на края
на анархията по българските пътища. Гражданското общество на България започва да се събужда от летаргията
обзела го през последните 20 години. Много участници в движението - шофьори и пешеходци пострадаха от състоянието
на пътищата и от нехайното отношение на управляващите пътищата структури.
Време е да поемем пълен граждански контрол върху средствата, качеството на влаганите материали и качеството на изпълнение.
Ние вече не искаме да ни лъжат, 20 години стигат.....

Очакваме ви и разчитаме на вашата подкрепа.

http://www.bau.bg

http://www.facebook.com/video/video.php ... 593&ref=mf


Призива присъства в още 23 автофорума, присъединете се и вие

Потребителски аватар
tosco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 24 фев 2010 21:25
МПС: Хубав
От: София
Име: Tosco

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#2 Непрочетено мнение от tosco » 15 мар 2010 18:34

+1
[url]https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-906949189363464/timeline/?ref=hl[/url]

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#3 Непрочетено мнение от ogi » 15 мар 2010 20:45

Трябва да се сложи край на голямата лапаница покрай ремонтите и подновяването на пътищата!
Там са големите пари и големите измами!
Няма проект в БГ, където инвестираната сума да е стигнала на повече от 30% под формата на материал и действие.
Всички виждаме резултатите всяка година.

+1
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#4 Непрочетено мнение от todortv » 15 мар 2010 21:01

bau.bg написа:

"Гражданска инициатива срещу дупките в София"
Офтопик:
Е,това винаги ме е дразнело.Докато тези хора (и изобщо мнозинството живеещи в София) в горепосочената инициатива не им стане ясно,че освен София има и България нещата няма да се оправят.Да се похвалиме и ние от провинцията,че също си имаме и дупки и кратери и подобни проблеми на вашите.Докато 50% от новинарските емисии са погълнати от проблемите на София,докато не се приеме,че проблемите са наистина национални нещата още дълго ще са такива.
Последна промяна от todortv на 15 мар 2010 22:17, променено общо 1 път.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

bau.bg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 12 яну 2010 16:34
МПС: C180
От: София
Име: bau.bg

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#5 Непрочетено мнение от bau.bg » 15 мар 2010 21:11

todortv написа:
bau.bg написа:

"Гражданска инициатива срещу дупките в София"/quote]
Офтопик:
Е,това винаги ме е дразнело.Докато тези хора (и изобщо мнозинството живеещи в София) в горепосочената инициатива не им стане ясно,че освен София има и България нещата няма да се оправят.Да се похвалиме и ние от провинцията,че също си имаме и дупки и кратери и подобни проблеми на вашите.Докато 50% от новинарските емисии са погълнати от проблемите на София,докато не се приеме,че проблемите са наистина национални нещата още дълго ще са такива.
Протеста е Национален, много градове ще се включат на тази дата, Русе, Варна, мисля че и В. Търново също....
Не можем да опишем всички градове които ще организират протест.
Това е работа на организаторите на местна почва....
Протеста е граждански.... организира се от желаещи , като теб и мен...
За вашите дупки се носят легенди...дори в София

поздрави.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#6 Непрочетено мнение от newcomer » 15 мар 2010 21:46

Трудно ще е в понеделник по това време да се събереме, но който може да излезе ще е добре. Дори да се види, че не си бърборим само по форумите за този проблем. (shofiro2)

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 17 мар 2010 21:53

+1

bau.bg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 12 яну 2010 16:34
МПС: C180
От: София
Име: bau.bg

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#8 Непрочетено мнение от bau.bg » 18 мар 2010 12:37

http://dariknews.bg/print_article.php?article_id=497630

Като стана дума за контрол, да поговорим и за това, че в отворено писмо до медиите днес от Българския автомобилен съюз и Сдружение "Младежка интернет медия" изразяват съмнение, че това е акция за... (не се разбира - бел. ред.) гражданското общество. Заради това те призовават за спиране на ремонтите и свикват на 22 март протест с искане за граждански контрол върху изразходването на средствата за ремонта на улиците. Как ще отговорите на това искане, г-жо Фандъкова?

Аз ще бъда много, ще бъда много доволна, ако всички граждански организации, легитимни граждански организации, които имат интерес да участват в тази дейност, се обърнат към нас, аз ги каня наистина. И неотдавна имаше един протест, който беше твърде ограничен като представителство, но тогава също отправихме такава покана, и ще се радвам, ако представители на тези организации участват, аз всъщност ще ги поканя да участват при приемането на работата. Това за мен е още по-голяма гаранция за по-добро качество. И ако ми позволите, ще дам и един конкретен пример със зимното почистване, да кажа, че неколкократно подчертавах ролята на контрола и благодарение на възможностите, които се даваха в сключените договори с новите фирми през този сезон, и благодарение на контрола, който се осъществи, искам да ви информирам, че тази година сме платили по-малко средства за зимно почистване, отколкото в миналия сезон, когато все още беше старият концесионер с едни твърде неизгодни договори, непозволяващи добър контрол. Сами разбирате, че миналия сезон нямаше такава тежка зима, както сега, а с милион и половина почти средства по-малко сме платили през тази година. Затова говоря, че е изключително важно все пак да се плаща само за реално и качествено извършена дейност и ще съм благодарна на представителите на гражданското общество, които се включат в тази дейност.

bau.bg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 12 яну 2010 16:34
МПС: C180
От: София
Име: bau.bg

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ, ЗА ДА ИМАМЕ БЕЗОПАСНИ И СИГУРНИ ПЪТИЩА..

#9 Непрочетено мнение от bau.bg » 24 мар 2010 19:35

Очакваме сега да се включите по дейно ....

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/24/8 ... _v_sofiia/

Поздрави

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”