За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 ное 2009 21:19

Преди време имаше тема за картите с отстъпки при зареждане в някои вериги бензиностанции. Доживях и OMV, където зареждам обикновено да предложи бонуси.
Оказа се, че при зареждане наведнъж над някакво количество гориво се тегли томбола. Днес в другия край на страната спечелих бонус -
Подарък!
10% ОТСТЪПКА
за 1л. зимна течност за чистачки
ВАЖИ ДО 31.01.2010Г.
Продавачката беше любезна да ми изрецитира горното, а сега вече в София виждам, че имало и друго условие:
"Подаръкът се получава само на OMV
бензиностанцията, където е
получена OMV картата с късмет,
освен, ако не е указано друго."
То вярно, че на харизано магаре зъбите не се броят, но късметчето ми се вижда доста странно - 10% отстъпка от цената на 1 л. течност /която другаде май е с доста над 10% по-евтина/. Не, че ще тръгна натам, за да си ползвам отстъпката.
Иначе в един доста оплюван сервиз на бул.България са ми връщали колата измита от вън и изчистена от вътре. В друг сервиз за колите от марката неколкократно ми закачат ароматизаторче.
Като цяло обаче бонусите от подобен род у нас не са много популярни. Сещам се за клиентската карта на известна верига супермаркети. Там притежателите на картата получават бонус точки при покупка на някои стоки, но се оказа, че точки носят стоки, които са по-скъпи от аналозите си. Въпреки това доста хора се хващат на уловката, пазаруват от там и чинно си подават картата срещу която не получават нищо, защото стоките им не попадат в групата с точките. Даже една продавачка се нацупи, че не си дадох картата веднъж, /знае, че имам/ когато купувах кисело мляко, а то горкото не носи "бонус точки" - за какво да ровя и да я търся по джобовете.
За сравнение - бивш колега замина за един друг континент в държава с три букви в името. Та в кварталния супермаркет му връчили подобна карта и той по навик си я представял при покупки без да се заинтересува какво точно представлява, докато веднъж /след доста време/ не се загледал в касовия бон. Оказало се, че заради картата му връщат 30% от стойността на покупката. С друга подобна карта получава 20% отстъпка при зареждане с гориво във верига бензиностанции. Картите е получил на общо основание, без никакви "връзки" и без да е "отговорен фактор" където и да било.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 28 ное 2009 21:24

Е кажи си имената на магазините и бензиностанциите де, явно говориш за Била картите, аз имам вече 40 лева събрани и не е измама поне за сега.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 ное 2009 21:29

В предишната тема се писа за карти с отстъпки за Лукойл и Еко. А в Билла, има единични случаи при промоция на определена стока в които тя носи точки, в останалите случаи точки носят стоки, които са по-скъпи от аналозите си. Не е измама, но на фона на направените покупки бонуса е повече от символичен, ако се заглеждаш в цените на стоките, които купуваш.

П.П. - явно имат доста течност за чистачки за продаване защото днес и в София пак попаднах на същия бонус 10% от цената на 1л. зимна течност за чистачки.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#4 Непрочетено мнение от авео » 29 ное 2009 21:26

Имам карти за отстъпки за всички бензиностанции. Ползвах 2ст. за литър газ от ЕКО,но почна нещо много да гори и спрях да зареждам от там. Сега събирам смарт точки от ШЕЛ,но още не съм ги ползвал. Взимам и колички Ферари за детето,по 3.50лв за заредени мин. 25л. Взимал съм и футболна топка за 5лв. Тези бонуси са по-реални и никой не ти ги натрапва. По принцип,отстъпките и бонусите са за зарибявка. След,като мине периода на промоцията,може да си купиш същата стока на цена по-евтина от колкото е била по време на промоцията.За сервизите: В "Стефанов" правят отстъпка от 10% на частите и 20% от труда,но само,ако отидеш след 14ч. :shock:: Като си направиш сметка излиза същото,да си купиш частите и да отидеш някъде другаде,но без отстъпка.Удобството е,че всичко е на едно място. Гадното ,е че знаеш,че ти слагат същите части,които продават в кварталните магазини за авточасти и се чувстваш леко прецакан.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#5 Непрочетено мнение от newcomer » 30 ное 2009 00:10

авео написа:отстъпките и бонусите са за зарибявка.
И абсолютно нищо повече!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 ное 2009 08:06

Горе-долу така е - зарибявка...
Като направя сметка - за около 1г съм изхарчил 2700l бензин, което ми прави икономия 162лв (бензиностанцията, където зареждам ми дава допълнително 1ст отстъпка към стандартната 5ст...).
Което е незначително ако се сравни платени 5х.лв за бензина (около 3% икономия)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 фев 2010 13:15

От началото на месеца, бензиностанции ЕКО увеличиха отстъпката за притежателите на карти от 2 ст. на 5 ст. за литър.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 фев 2010 21:33

От SDI са ми пратили карта, с която както прочетох би трябвало да имам отстъпка от 2 стотинки на литър в бензиностанциите на "Еко". Интересно ми е дали и тази отстъпка няма да се "индексира".

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 фев 2010 18:49

С тази карта е отстъпката от 5 ст:
http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=583&lan=1
Priqteli.gif

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За бонусите по магазини, бензиностанции и сервизи

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 мар 2010 21:59

Оказа се, че картата от SDI също осигурява отстъпка от 5 стотинки на литър гориво в ЕКО. За сравнение - мой колега в САЩ с карта на най-обикновена верига бензиностанции получава 20% отстъпка на литър гориво. Разликата в процентите на отстъпките е осезаема, но какво да се прави, все-пак сме в България.

Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”