Строително/ремонтна сага :D

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
pavlov85
Нов
Нов
Мнения: 64
Регистриран: 13 апр 2009 23:22
МПС: Daewoo Nubira II 1.6 16v
От: Първомай
Име: pavlov

Re: Строително/ремонтна сага :D

#31 Непрочетено мнение от pavlov85 » 21 ное 2010 13:27

хахахааа, "Майсторе майсторееее, ако ти знаех името нямаше да ти казвам МАЙСТОР...." :D :D :D

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Строително/ремонтна сага :D

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 ное 2010 13:54

Така, както я описваш, сагата е с трагикомични отенъци и навежда на мисълта, че живеем в страна на абсурдите. Което може и да е вярно.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Строително/ремонтна сага :D

#33 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2010 14:22

Абе баш си е трагична ситуацията, ама ако не намериш малко хумор във всичко - ще си загубил битката :lol:
Който не е гледал НАША RUSSIA и таджикските 'майстори - и при мен бе горе-долу така със сириеца :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Строително/ремонтна сага :D

#34 Непрочетено мнение от авео » 21 ное 2010 15:42

Вече си в черния списък на фирмите :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Строително/ремонтна сага :D

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2010 16:09

Хаха - и сириеца това каза - че съм бил много капризен... И то след като докато шкурил стените, бе минал с едра шкурка алуминиевата каса с имитация на дърво (алуминия блестеше през драскотините).....
Добре, че съм спокоен, иначе щеше да стане зле работата...
Но ако някой даде акъл за маскиране на такива драскотини - да каже (златен дъб)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Строително/ремонтна сага :D

#36 Непрочетено мнение от The Stig » 21 ное 2010 16:19

Незнам дали от водата, или климата, ама такова спокойствие и нерви да имаш... :ches: Ще взема и аз да се преместя по морето, ама няма да правя ремонти :lol:
Изображение

Потребителски аватар
stoilov
Нов
Нов
Мнения: 73
Регистриран: 06 окт 2009 19:39
Skype: xskacorex
МПС: chevrolet epica
От: софия / пловдив
Име: йордан стоилов
Контакти:

Re: Строително/ремонтна сага :D

#37 Непрочетено мнение от stoilov » 11 дек 2010 16:22

Прочетох темата с интерес, поздравления за първото отремонтирано жилище и успех в завършването на текущото. Идната седмица ще идвам във Варна, хубав град, отдавна не съм ви идвал на гости :))
slowtraveler написа:алуминиевата каса с имитация на дърво (алуминия блестеше през драскотините).....
Добре, че съм спокоен, иначе щеше да стане зле работата....
Интересно ми защо избра да си сложиш алуминиева дограма? Проучи ли добре цените на дървената? Така или иначе пред свършен факт няма какво толкова да се обсъжда, но ми е любопитно колко ориентировъчно ти струва един от прозорците и съответно какъв размер и какви компоненти включва той. Разбира се, можеш да не отговаряш на тези чуденки :))

За замаскиране на драскотините - ако са много малки вероятно можеш да им нацапаш с тънка четка малко кафява боя, а ако са по-големи вероятно ще се наложи да поизтъркаш и зачистиш по-сериозно и после някакво фолио отгоре или ако имаш приятел, който може да рисува - да се опита да наподоби текстурата с кафяво и черно. Варианти - доста, стига да ти се занимава с пипкава работа.
2.0 / 150 hp / diesel / mt
Изображение

http://www.cham1.biz - трислойна дървена дограма със стъклопакет, входни и интериорни врати от фурнир и масив

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Строително/ремонтна сага :D

#38 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 дек 2010 18:25

Благодаря за пожеланията и поздравленията...
Избора на алуминиеви врати (дограмата е пластмасова) бе заради следните факти и съждения:
Първия апартамент се ползва рядко и то само като ваканционен такъв... В тази връзка няма постоянна температура/влажност, а тези параметри често излизат извън всякакви разумни граници (направете сметка каква може да е температурата и влажността в апартамент без съседи, в който последните 5-6 месеца не е имало никой)...
Дървените дограми/врати редовно или бяха с голям луфт, или не можеха да се затварят заради 'дишането' на дървото. Откакто съм с алуминиеви врати - проблем нямам: алуминиевите нямат тези отрицателни ефекти. Стоят добре, уплътняват добре, леки са, и размерите им не мърдат...
Драскотините се замаскираха с една вакса, която се продава в магазините...
'Силовата' част на ремонта завърши преди седмица и половина... От тогава не съм стъпвал в апартамента - може някой да ми е измъкнал климатиците вече :lol:
Останаха да се слагат щори и мебели/кухня, но тея неща ще почакат за след нова година - имах доста работа и тя жената не ме виждаше последната седмица, пък камо ли да се занимавам с ремонти...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Строително/ремонтна сага :D

#39 Непрочетено мнение от Proximus » 11 дек 2010 19:21

Поздравления за търпението, упорството и железните нерви :)
Един колега от работата, върнал се след доста години работа в САЩ, съжали за решението си след като му се наложи да направи малък (сравнен с твоите) ремонт. За една баня/тоалетна и усвояване на тераска го мотаха сумати време, изпилиха му нервите, и пак май не е станало както иска.
Като изчетох темата отпред назад, и историята за мазането на гипсокартон без мрежичка се сетих защо шефа ми беше изгонил някви майстори от банята си. Тръгнали да лепят плочки директно върху мазилката. Лeпилото било някво много специално и няква баня, която правили в Младост вече 2 години не била мръднала :D

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Строително/ремонтна сага :D

#40 Непрочетено мнение от emil nikov » 12 дек 2010 23:19

Oтскоро съм във форума и четях техническите неща.Току-що попаднах на сагата и не мога да се въздържа - от една страна да ви изкажа поздравления за търпението и за стоицизма,които сте проявили,от друга-да ви пожелая още толкова търпение,защото явно краят е още далече. И аз имам една подобна съседка отдолу-"бижуто" леля Цвета,на около 84-85год.глуха,подозрителна към всичко и всички,иначе яка като двугърба камила.Възприела е принципа "докато съм жива,тук нищо няма да се пипа",макар и да става дума за подобрение по общи части,от което тя може само полза да има.Преди 3 години сменяхме тръби(над 30 годишни,време им беше),съседът отгоре веднага се включи,ама ела да видиш каква борба падна с"бижуто" .То си е цяла отделна сага! Понагоре споменавате,че сте поръчали К-стъкло.По тази тема аз пък имам цяла сага.През 2008 година решихме да остъклим северна тераса със сериозна дограма да се пазим от северните бургаски ветрове . Харесахме SCHUKO 70 мм,7-камерна,32 мм стъклопакет(ужким по-добра топлоизолация) със К-стъкло(ужким задържа топлината вътре). К-стъклото тогава беше още новост.От нофирмата ни дадоха да прочетем едни лъскави брошури ,преведени от немски,звучеше убедително.Комбинацията 32 мм стъклопакет и К-стъкло щеше да бъде малко по-скъпа от стандартното.Помислихме и поръчахме - "като ще е гарга,да е рошава " . Като сте от Варна,сте наясно с морски северен вятър. Монажниците бяха безупречни,признавам го.Интересното започна през октомври-ноември.Стъклата започнаха да се изпотяват,направо да се мокрят!,отвън - откъм улицата! знам,че звучи парадоксално,но е така -няма помен от конденз отвътре,т.е. откъм помещението,каквито са обикновените оплаквания,а обилно изпотяване на външното стъкло,откъм улицата . Естествено,ходих до фирмата да ги попитам защо според тях става така.Гледаха умно,не вярваха,след това им занесох снимки с дата и час-пак гледаха умно,след това идваха с някакво приборче да мерят да не би К-слоят да е поставен грешно.Решиха да свалят пакетите и да ги монтират обратно ,т.е.външният,мокрещ се слой да дойде откъм помещението.Мина някакво време и мокренето започна отново.Този път доведоха някакъв" намазан" ужким консултант,който се опита да говори високопарно и да иска да види с очите си.Казах му открито,че съм се занимавал професионално с влажност

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Строително/ремонтна сага :D

#41 Непрочетено мнение от emil nikov » 12 дек 2010 23:42

Явно си изчерпах знаците за едно съобщение .Продължавам : та значи казах му че съм се занимавал професионално с влажност на газове,и можем да говорим за "dew-point",или точка на Орса,или "точка орошения". Въпросът беше не какво става,а защо с това К-стъкло се получава така . Между другото на всички прозорци от 13-14 години имам алуминиеви дограми с прекъснат термомост,ине съм имал никакви проблеми. От фирмата,естествено изявяха готовност за решаване на проблема,ако трябвало,щели да докарат нови стъклопакети,така че клиентът да е доволен,само че не го направиха. От юли миналата година ми се наложи да замина извън България,и отсъствувах една година. Като се върнах това лято,фирмата беше фалирала,и въпросът си остана така.Сега,при влажно време,за да погледна навън,трябва да отворя прозорец.Все си мисля,че проблемът се дължи на 32мм стъклопакет . Та цялото това писане беше с цел да ви бъде евентуално полезно при вашия избор на стъкла. Може-би в желанието да се получи по- добре,си поставяме непредвидими капани.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Строително/ремонтна сага :D

#42 Непрочетено мнение от slowtraveler » 14 дек 2010 20:59

Колега, да не си сервизен инженер по боядисване на параходите ?
Относно Ка стъклото - проверява се лесно: от форум Направи си сам изрових тази снимка: Изображение
Ефекта съм го наблюдавал лично...
Та според това излиза, че металния слой е от вътрешната страна(навътре към стъклопакета) на вътрешното стъкло...
Предполагам, че ако остане отвън може да започне конденз заради различната топлопроводимост на този слой...
При мен не съм усетил някакъв конденз все още, защото не съм се нанесъл, но от 8г съм с пластмасови дограми на другите къщи с 24мм стъклопакети и не е имало някакъв сериозен проблем...
Временен конденз - да (все пак е морски град), но не и нещо дразнещо....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Строително/ремонтна сага :D

#43 Непрочетено мнение от emil nikov » 14 дек 2010 21:45

Не,не съм сервизен инженер по корабно боядисване. Инженер-химик съм,и работих над 30 год. в "нефтохим", и там имахме доста сурови изисквания към газове - технически въздух,КИП-въздух,азот и др. А брат ми отдавна работи по антикорозионни покрития(подобно на корабното боядисване). Пробата с пламъка за К-стъклото я правих и всичко е "според както сочи науката". Изглежда,че проблемът е от 32-мм стъклопакет.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”