Уред за икономия на ток...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Уред за икономия на ток...

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 авг 2009 13:12

Колеги, преди малко получих е-майл с линк към следния сайт: http://x10ltd.com/ies.php
Има адрес на фирмата в Пловдив.
Някой пробвал ли е устройството за 'икономия' на ток.
Предполагам, че оправя cosФ, и едва ли е толкова ефективно колкото се рекламира.
Но ако някой има ходене в този район или е тествал устройството - моля да хвърли поглед, или да сподели впечатления.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Уред за икономия на ток...

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 06 авг 2009 14:00

Според мен това е дрън-дрън. Не вярвам и думичка на това за спестяване на ток. От обясненията изобщо не става ясно как точно работи джаджата и откъде аджеба идва икономията. Ай, си гледат работата... ddkomp2
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Уред за икономия на ток...

#3 Непрочетено мнение от Darlin` » 06 авг 2009 14:30

Заринаха ни пощите с листовки ...
Незнам някой познат или съсед да го е взел..
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Уред за икономия на ток...

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 авг 2009 14:48

Еееех, тъй се надявах да ударя кьоравото .... ;(
Пък то - никой да не си го е купил и да няма кой да сподели...
Чудя се дали да им пиша да ми дадат за проба един уред за 1.5 месеца, за да мога да си сравня месечната сметка....
]:)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Уред за икономия на ток...

#5 Непрочетено мнение от Darlin` » 06 авг 2009 16:33

slowtraveler написа:Чудя се дали да им пиша да ми дадат за проба един уред за 1.5 месеца, за да мога да си сравня месечната сметка....
]:)
Ако стане хавата, ще е супер! Ако толкова гарантират, че има ефект... трябва да се съгласят.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Уред за икономия на ток...

#6 Непрочетено мнение от vassy » 06 авг 2009 20:46

slowtraveler написа:Еееех, тъй се надявах да ударя кьоравото .... ;(
Пък то - никой да не си го е купил и да няма кой да сподели...
Чудя се дали да им пиша да ми дадат за проба един уред за 1.5 месеца, за да мога да си сравня месечната сметка....
]:)
Ако ти трябва за по-сериозни обекти, пиши ми на ЛС! Виж за начало http://ikonomia-tok.com или http://tok-bg.com (има още 4 паркирани домейна :D - администрирам ги). Познавам се със собствениците и познавам дейността им, в петък или събото са във Варна между другото.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Уред за икономия на ток...

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 авг 2009 21:20

vassy написа:...Ако ти трябва за по-сериозни обекти, пиши ми на ЛС! Виж за начало http://ikonomia-tok.com или http://tok-bg.com (има още 4 паркирани домейна :D - администрирам ги). Познавам се със собствениците и познавам дейността им, в петък или събото са във Варна между другото.
Дааа. Интересно звучи...
Но засега нямам интерес за големи обекти (колегите си приключиха вилите и докато ги строяха имаше сериозен интерес)....
Просто исках да си смъкна месечната сметка за ток да стане двуцифрена :D
В петък след обяд драсвам отново за Берковица и ще се прибера чак в неделя... Иначе би ми било интересно да се срещна с тези хора.
Параметрите/ефективността им е горе-долу като на земните термо-помпи...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Уред за икономия на ток...

#8 Непрочетено мнение от авео » 06 авг 2009 23:59

Това е ,като онова нещо за икономии на бензин.Магнетизатор някакъв. 10% наивници да се хванат,берекет версин,както казват американците :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Уред за икономия на ток...

#9 Непрочетено мнение от Fantomasss » 07 авг 2009 01:12

авео написа:Това е ,като онова нещо за икономии на бензин.Магнетизатор някакъв. 10% наивници да се хванат,берекет версин,както казват американците :lol:
Офтопик:
Леле, малееее кой туй нещоооо, дето мязаааа на онуй нещоооо... ddmuhaha ddribka :devil:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Уред за икономия на ток...

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 авг 2009 07:03

авео написа:Това е ,като онова нещо за икономии на бензин.Магнетизатор някакъв. 10% наивници да се хванат,берекет версин,както казват американците :lol:
Е - не всичко е така (въпреки, че това изглежда точно на 'магнетизатор' ddmuhaha )
Но например когато се появиха климатиците, хората подхождаха много недоверчиво заради обявената ефективност (която при съвременните 'въздушни' климатици достига 4:1 - например 4кВт отделена мощност при 1кВт консумирана)...
Но климатиците си действат на този принцип и в тях няма нищо фалшиво....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Уред за икономия на ток...

#11 Непрочетено мнение от Beast » 07 авг 2009 17:31

Мисля, че това е поредната зарибявка да се набута някои.
Пак някои решил да печели на гърба на простия и найвен човецеч.
30% икономия ddpom

Говорили сме си с електричар по-тема как да икономисаме ток.
Човека ми обясни 3 метода
1- принципа на инферторните климатици. Вътре във тях си, те имат схема която си играе и променя честотите на тока. Та начина е да си направиш такава схема и да е свържеш преди или след електромера (непомня вече), след което ще почустваш икономия на ток, без да намялява работоспособността на приборите.
НО ИМА ЕДИН НЕДОСТАТЪК - с такава схема някои от уредите НЕРАБОТЯТ, и трябва да си купиш уреди пригодени с такава честота на напрежението с която подава устройтвото. Такива НЕ се продават по магазините, а дали се произвеждат? В магазините има уреди само за стандарни напрежения.
2- всеки би трябвало да е чувал за него. Много реклами и думи се изговориха по него.
Това са соларните батерии, които са хит на пазара. Да при тях има ефект, но проблема е че са скъпи и българина неможе да си го позволи.
3- тои е подобен като 2-я. Имаш къща с голям двор и инсталираш ветрогенератор.
Генерирания ток стига за няколко домакинства (можеш за захраниш себе си комшиите, даже и да продаваш ток). Проблема е че е много скъпа инсталация, скъпа подръжка за българина и не само за него, както и липсата на вятъра.
------------------------------------------------------------------------------------
п.с. В общи линии няма как да пестиш от тока ако не си произвеждаш сам, най-добрия и сигурен метод.
Това че някакви си уредчета спестявали до 30% си е чиста реклама с цел печалба, за сметка на гражданина който вярва.
Ако не ти даде икономия или 5% само - ще ти върнат ли парите или ще кажат неправилна употреба, или че вече включваш повече уреди едновременно и по продължително, заради това няма разлика в сметките.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Уред за икономия на ток...

#12 Непрочетено мнение от Vesko1 » 10 авг 2009 07:04

Beast написа:Мисля, че това е поредната зарибявка да се набута някои.
Пак някои решил да печели на гърба на простия и найвен човечец.
30% икономия ddpom
Точно така.Ако наистина този уред имаше такъв ефект,мислите ли че НЕК досега нямаше да направаят така ,че да го забранят със закон.Коя компания е луда ,че да губи 30% от приходите си.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Уред за икономия на ток...

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 авг 2009 19:40

slowtraveler написа: Някой пробвал ли е устройството за 'икономия' на ток.
Сега хвърлих един поглед към линка. Нещо не мога да си го обясня какъв принцип на действие би могъл да ползва.
Да се избягва директен допир на щепсела с кожата, непосредствено след изваждане от контакта!
Това предполага наличието на кондензатор. Компактен, включва се в произволен контакт... По принцип наистина може да влияе на cosФ, само дето домашния електромер не се трогва от него и си отчита активната енергия. На времето предприятията имаха бонуси и санкции за cоsФ /за сега не знам/, но това го ориентират към домакинставата, където такова нещо със сигурност няма.
Пишат разни мнения, но сигурно ще се намерят и хора дето да твърдят убедено, че като пуснеш вентилатора в стаята температурата пада, макар, че обективно трябва да се покачи. Снежинки, смущения - според мен "Дрън, дрън!". Сещам се как "Кока кола" бяха продавали доста време бутилирана чешмяна вода вместо минерална и асоциацията сама ми се натрапва. Дано да не съм прав!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Уред за икономия на ток...

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 авг 2009 20:16

Мисля си чисто теоретично: електромера наистина мери активната енергия, и има изкривявания в показанията при реактивна енергия. Така, че промяна на cosФ може да променя показания на електромера (в смисъл да показва по-малко от ползваната електроенергия)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Уред за икономия на ток...

#15 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 авг 2009 21:06

slowtraveler написа:Мисля си чисто теоретично: електромера наистина мери активната енергия, и има изкривявания в показанията при реактивна енергия. Така, че промяна на cosФ може да променя показания на електромера (в смисъл да показва по-малко от ползваната електроенергия)...
Консумациата на дома освен активен има и индуктивен характер, и едва ли в този режим някой ще допусне да мери по-малко. Спокойно без да взимаш уреда можеш да пробваш с подходящ неполярен кондензатор с голям капацитет и някакъв резистор за ограничаване на първоначалния пик при включването.
Лично мнение - ако има грешка, тя ще е минимална и едва ли ще е лесно да се "засече" по сметката.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”