Търся читав автоинструктор в София

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Търся читав автоинструктор в София

#1 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 27 юли 2009 07:39

Привет Колеги!

Синът ми вече гони 18 и търся добър автоинструктор (авто - школа), където да го научат да кара, а не само да ми вземат парите. Ще ви бъда безкарайно благодарен за всяка информация.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Търся читав автоинструктор в София

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 юли 2009 09:10

Точно за София, не знам да има школа, която да научи някого да кара кола за 30 учебни часа (по 45 минути) кормуване, Шофьор се става с много практика и ако твоя син не се е качвал на кола преди и да се учи по малко, просто няма да се получи и ще вземе книжка, но за съжаление ще бъде поредния законен убиец на пътя... ddcomp (smachkan)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Търся читав автоинструктор в София

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 юли 2009 11:12

Fantomasss написа:Точно за София, не знам да има школа, която да научи някого да кара кола за 30 учебни часа (по 45 минути) кормуване, Шофьор се става с много практика и ако твоя син не се е качвал на кола преди и да се учи по малко, просто няма да се получи и ще вземе книжка, но за съжаление ще бъде поредния законен убиец на пътя... ddcomp (smachkan)
Хич да не ти пука, повечето започват от нула и тия дето карат из града някак са се научили. До колкото знам положението е еднакво навсякъде. Избирай някоя школа, която ще му е наблизо, по възможност кола, каквато ще кара и да почва. Не му се вживявай много.
Офтопик:
Питах познат как е в Щатите. Като навърши 16год. има право да се яви на изпит на теория. Ако го вземе му дават временен документ - има право да кара кала, но в присъствието на човек с книжка. До определено време /мисля 6 месеца беше/ трябва да се яви да изкара постоянна книжка. Никъде няма изискване за инструктур, учебна кола с двойни педали и т.н. Още не са се избили по пътищата и ПТП са им по-малко от нашите.

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Търся читав автоинструктор в София

#4 Непрочетено мнение от gelen4o » 27 юли 2009 18:33

Офтопик:
Аз живея в Ирландия и системата е много идентична с тази в Щатите. На 16 години се явяваш на тест по теория и ти се издава Provisional Licence с който не може да караш по магистрали (бързите пътища демек), имаш в пъти по-висока застраховка върху колата (средната застраховка е 3000 евро), може да караш само малки двигатели (ако не, застраховката скача).Сега направиха някои изменения и вече не може да возиш приятели в колата ако нямаш пълна книжка. Целта е уж да се научат младите да карат, но моля се заблуждавайте че правителството милее за младите шофьори .... всичко е пари. Имаш право да държиш такава книжка 4 години + още 2 години ако представиш документ че не си минал изпита за пълна книжка.В Англия системата е същата
Колега, защо не заведеш момчето си на някоя поляна или селски път и да му покажеш основните неща. Ако отделяте по 4 часа (събота и неделя), вярвам че прогресът му ще е в пъти повече, отколкото при който и да е инструктор. Никой родител няма да научи детето си как да се пребие или да застраши живота си, камо ли пък този на другите участници на пътя. Баща ми (бог да го прости), ме научи да карам именно в Левски Г на празните участъци дето са към поляните. Така усвоих основните неща (потегляне, съединител, сигнали, скорости, паркиране, маневриране), като видя че има напредък, карахме и м/у блоковете но във вечерните часове, след като няма хора по улиците. След това започнахме да правим кръгчета до сухата река (където е жилището ни) и обратно. Осъзнавам че карайки без отличителните знаци на учебна кола е грешно, дори нередно спрямо другите участници, но много родители са принудени да прибягват именно към този начин (защото нека бъдем честни: всеки инструктор, било то добър или не, си брои 45 минути. Каквото си научил това е, ако искаш да преговориш си е повече време-пари, а нашенецът не разполага с излишни средства) . Би било чудесно ако общината предостави някой полигон или площ, която не се използва, именно за такива дейности (малко маркировка, тук таме конуси, наклон за тръгване от ръчна, и т.н)

Не знам как е в България, но в Ирландия и Англия мога да се явя на изпит за пълна книжка без положени часове при инструктор (ако ме скъсат здраве да е, пак пробвам). Ако си задължен да полагаш определени часове си е чиста перачница на пари ... което е абсурдно.
Отклоних се от темата:

Ето една сходна тема в Рено Клуб, колегите са дали иформация, ако сметнеш че те устройва ... звънкай на дадените телефони и така. Късмет, колега (coolbeer)
Мой съвет е да направите няколко часа баща и син, независимо дали посещава курсове.

http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=42882.0

Потребителски аватар
autokorea
Напреднал
Напреднал
Мнения: 458
Регистриран: 30 мар 2009 11:00
МПС: корейски всякакви
От: гр.София
Име: Динев
Контакти:

Re: Търся читав автоинструктор в София

#5 Непрочетено мнение от autokorea » 27 юли 2009 21:04

Колега, тук е България! Карането без книжка, пък било с чичо или тате е забранено. Никой няма да го допусне на изпит без документ, че е взел необходимите часове и е положил изпит. Ако го спипат, ще отнесе акт, а момчето пък известно време няма май да го допускат да вземе книжка.
Тук има едни простотии - нарочно да те късат за да си платиш да те пуснат. Други инструктори са груби и т.н. Предполагам, че колегата за това пита, но може да очаква отговор от някой, който е карал курсовете скоро.
Те дамите много се притесняват от инструктурите, но сина му няма какво толкова да се притеснява.
Звъниш по телефона, събираш оферти - цена, кога започва курса, кола и момчето си избира, а пък семейната кола - чак като вземе книжка. И даже първите няколко пъти - под контрола на тате.
Сервиз за корейски автомобили и магазини за авточасти за корейски автомобили.
http://autokorea.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/autokorea.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; - /група АУТОКОРЕЯ във facebook/

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Търся читав автоинструктор в София

#6 Непрочетено мнение от newcomer » 27 юли 2009 21:37

Chevrolet_Cavalier написа:Привет Колеги!

Синът ми вече гони 18 и търся добър автоинструктор (авто - школа), където да го научат да кара, а не само да ми вземат парите. Ще ви бъда безкарайно благодарен за всяка информация.
Аз ходих в автошкола "стоп +", мисля че се казваше. Провеждат теоретична подготовка и кормуване. Инструктора ми беше много свестен човек- даде ми основните знания по кормуване. Преди това само се бях качвал в кола за има няма 2-3 часа общо. Казва се Гуджев, работи в района на хл Плиска - 0888 420 415 (ако не си е сменил телефона от тогава).

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Търся читав автоинструктор в София

#7 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 28 юли 2009 12:43

Търся инструктор по няколко причини. На първо място синът ми живее в София, а аз съм в Монреал. На второ място всеки един човек с годините започва да придобива "вредни" навици в процеса на управление на МПС. В Канада не признават българските книжки и се минава през изпит по теория и практика. Инструкторът ми откри пет грешки, заради които биха ме скъсали директно на кормуването ... А аз съм по пътищата от 1984г. На трето място нямам идея на какво се държи в момента при подготовката на млади водачи. Въпросът изобщо не е в съединител, а в създаването на навици да гледа в огледала преди всяка маневра, да дава мигач и т.н. Навит съм да платя за допълнителни часове, само и само да подготовката му да е малко по-добра.

Благодаря за всяка информация. Другия месец се прибирам в България и ще звъня по телефоните.

Automatic
Минаващ
Минаващ
Мнения: 29
Регистриран: 02 май 2009 21:49
МПС: Нямам
От: Sofia

Re: Търся читав автоинструктор в София

#8 Непрочетено мнение от Automatic » 29 юли 2009 01:52

София
кв.Лозенец
Юлиян Ставрев ( последният мухикан го наричат и самия той се определя като такъв )
колата е Дачия Логан 1.7 ЦДИ
Той е спокоен и уравновесен човек ..
Автошколата се намира на ул.Стрелча ( http://bgmaps.com/map.aspx?sid=6928726f ... itsearch=0 )
Надявам се да съм ти помогнал , ако имаш въпроси не се колебай и питай

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Търся читав автоинструктор в София

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 юли 2009 17:18

Офтопик:
Преди да го запишеш първо го подготви психически за трудностите с които ще се сблъска в курса!
http://vbox7.com/play:6639f141&al=1&vid=648084
ddmuhaha
Шегата настрана, но като прегледах темата на колегите от Рено установих, че хората там са конкретни. Заслужава си да се прегледа. Явно форума е с повече членове и веднага се намериха нови и не до там нови шофьори със сравнително пресни впечатления които споделят.
Темата е малък несъзнателен анализ на проблемите, корупцията и какво ли не при шофьорските курсове. Като четох за някакъв инструктур и мизериите му излиза, че Chevrolet_Cavalier е много прав да сондира мнения предварително.
(uspeh)

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Търся читав автоинструктор в София

#10 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 29 юли 2009 19:06

Навремето карах курс на Москвич 2140. Инструкторът ми си слагаше чашката с кафе пред себе си на таблото и казваше:

А си ме полял, а няма да завършиш!

Сега ми е смешно, но се научих на онзи танк и си ми остана навик да потеглям и спирам плавно.


Благодаря и за линка, и за всяка информация.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”