Съвет за лаптоп!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#16 Непрочетено мнение от ogi » 10 дек 2010 12:13

70-80 ама долара...

Зависи за какво го ползваш лаптопа... ако не ти трябва мощ си го ползвай, а иначе в БГ цените на нови са доста добри, преди година-две имаше разлика между щатите и тук от 2 пъти, сега е 10-20% само.

ПС ...и Дел и нищо друго :geek:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Съвет за лаптоп!

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 дек 2010 12:53

И не разглобявай колата, когато въпросната чистачка е наблизо! :lol:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#18 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 дек 2010 13:59

Мощ не ми трябва, но HDD му идва малък - 80ГБ...
Просто е с тъпата Виста Бизнес, дето хапва 60ГБ само за системата (заедно с Тинкпад измислиците)...
А ми искат към 2-300лв за ъпгрейд към W7 Ultimate...
Та затова и ме гризе да го сменя...
Китайските батерии са около 42-45$, и май такава ще поръчам, колкото да възстановя работоспособността/автономността - все за нещо ще послужи...
За втори домашен лаптоп (е те тогава жената ще ме вдигне на балон - 4 човека с 5 компютъра).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Съвет за лаптоп!

#19 Непрочетено мнение от Ilyan » 26 яну 2011 22:04

Имам това:
ИзображениеИзображение,
както и шапка, раница и мъжка чанта със същото конче, а жена ми иска по-бърз и с повече памет лаптоп (РIII 800MHz, 20GB HDD сегашният), си мисля за това:
Изображение
Да бъде или да не бъде? :?::
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#20 Непрочетено мнение от ogi » 26 яну 2011 22:09

От мен - не! Кончето е за кола, а на лаптопа не прави нищо, освен да ускорява цената...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Съвет за лаптоп!

#21 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 яну 2011 00:12

И от мен не. За тези пари братле се взима читаво Сони, Хюлед Пакард или Делл. Пак помисли дали си струва заради единия дизайн.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Съвет за лаптоп!

#22 Непрочетено мнение от zmiori » 27 яну 2011 21:18

slowtraveler написа:Преди два дни батерията геройски умря - лаптопа почна да реве, че батерията е безвъзвратно повредена и отказа да я зарежда...
До тук добре - разглобих батерията, и тъкмо днес смятах да взема 6 бр литиеви батерии и да сглобя нещо, и виждам, че чистачката в офиса ми е изхвърлила 'ключалката' на батерията (пластмасовия щифт, който заключва батерията към лаптопа).....
И да беше ги сменил пак нямаше да си решиш проблена.Преди година и повече на колегата батерията сдаде багажа. Намерихме елементи сложихмеги и изненада няма никаква разлика. Взехме да ровим и установихме че в батерията има едно умно контролрче което се занимава със циклите заряд разряд. Просто ги брои и взависимост от оставащия брой зададени цикли определя "количеството" ток за зареждане и най-интересното е че вмъква и фактора време. Примерно
Ако са зададени 1000 цикъла до 800 /брои ги назад/ зарежда на100% от 800 до 650 зарежда на 80% итака нататък до 7-8% заряд.
Затова новите елементи не се представиха подобаващо.
Намерихме програматор и рещихме да повдигнем бройката на 1000 и да оставим новите батерии, но някой подхвърли гениалната идея да оставим старите елементи и да сменим броиката на 500 и о чудо работата стана както държеше по 7-8 мин. сега кара почти 45-50 мин.
Идеята да ги направят така е че литиево-йоните батерии имали склонност да гърмят при прекаляване със зарядния ток.
Синаму на колегата редовно го изключвал от контакта и го пренасял в другата стая, процес траеш минутка две но се брой за цикъл и затова в самите батерии имало още живот.
Лошото е че момъка с програматора /беше една платка със различни слотове със щипки закачени за едно дърто ПС/ хвана пътя за великата британия и се занимавал с разкодитане на електроника и монтаж на авто аларми поне така каза маикаму.
Дано съм помогнал на някого данеси похарчи паричките за елементи който няма да саму нужни.
granichar.org

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Съвет за лаптоп!

#23 Непрочетено мнение от Proximus » 28 яну 2011 10:51

zmiori, благодаря за полезната информация. Цялата тази работа е само и само да върви бизнеса с батерии, а защо не и да се замисли човек за нов лаптоп ? За това спомага и липсата на възмоност да контролираш момента на заряд на батерията.
Линка долу съдържа доста инфо как да удължим живота на батерията. Друг е въпроса дали си струва да ги мислиш тези неща...
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#24 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 яну 2011 10:48

В статистиката на батерията показваше, че е имала около 120 цикъла, което е доста далеч от нормалния живот на батерията....
Направих опит с едни 'умрели' отдавна батерии, вързани паралел на оригиналните, и веднъж машинката се опита да започне заряд...
Освен това има температурен датчик в батерията за избягване на прегряване/взрив...
Както и да е - китайската батерия пристигна както бе запланувано...
При включването Леновото изрева, че батерията не била оригинална, насочи ме към сайта с оригиналните батерии и т.н....
След което смирено започна да си я зарежда, да работи с нея безпроблемно (не ми е повтарял съобщението).
Батерията си казва, че е SANYO (все ми се струва, че китайците няма да вграждат Саньо батерии ама нейсе) :D
Та вместо с 280лв (оригинална батерия, със срок на доставка 3 седмици) си взех такава за около 60лв със същия срок на доставка...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Съвет за лаптоп!

#25 Непрочетено мнение от zmiori » 29 яну 2011 23:38

Преди няколко месца закупих един "Пакард Белл" и днес ми попадна в ръцете инструкцията му /типично като всеки нашенец последното нещо което четеш е инструкцията/ и там пише че за по дълги я живот на батерията е полезно веднъж месечно да се разрежда докраи но след влизане в биоса. Влизаш в биоса и оставяш машината да изгасне. Явно тогава се получава дълбок /регенериращ/ разряд на батерията.
Това изискване него срещнах нито на "Еъсър-а" нито на "ХП-то". да ли се отнася само да тоя кореец?
Като се замислиш има някаква логика ако го оставиш да изчерпи батерията под някаква операционна система /изключвам дос/ теси оставят накакви 10% резерв и не се получава пълен разряд.
Някой ако има "хабер" за това да дрсне два реда!
granichar.org

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#26 Непрочетено мнение от ogi » 30 яну 2011 12:29

От всичко писано и казано - едно само съм установил, че навсякъде се препоръчва - периодично да се прави пълен разряд на батерията, без значение в БИОС, или ОС. Един път спорих с един колега по въпроса и се зачетохнадълбоко по въпроса и то като се почнаха едни тиради - ама на незнам си колко процета, при еди каква си влажност и през 3-ти месец на всяка високосна година да се зареждала с не знам какви имулси, да се разреждала с незнам си какъв товар, да се завивала в хартия и после найлон да се замразявала във фризера и дрън-дрън... ddkomp2

Еее, ама аз тоя лаптоп да го ползвам за мобилен компютър ли съм го взел, или да му слугувам на батерията? :ches:

Дел-а ми Д531 (желязна машина), седи нон-стоп на захранване във фирмата, зареждам го когато искам и по колкото искам, с него съм обиколил света няколко пъти, видял е жега, видял е студ, видял е пустиня, джунгла, тресене, удряне, всякакви захр. напрежения за 4 години само хард-диска му се предаде миналата година (излязоха бад-сектори). Ползвайте си лаптопите като американски блондинки и да не ви пука, нали са за това?! :geek:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#27 Непрочетено мнение от miroki » 30 яну 2011 13:40

Най-правилният избор според мен.
-евтин, според желаните ектри, и максимална гаранция, горе долу преносим размер 13-15 инча.
защо?
-Губи се, забравяне, кражба
-изтърва се;
-удря се дисплея (новия колкото нов евтин лаптоп)
-CD се поврежда, рядко по-късно от 3 тата година (по принцип са капризни на друскане, ако издържи на друскането му се изхабява , я окото, я нещо друго)
-обикновено се скапва или дисплея или дъното , и двете са ~ като нов евтин
-след 3 години му минало времето (слаб) време за нов.
-ядат и пият с нас , особено заливане с вино, бира и кафе и не измиване на дъното с разглобяване до 1 месец дават "желаният" резултат.
и други които сега не се сещам :)
Но ако искате представителен лаптоп , вземете марка.
Малко повече изкарват от другите, стига да сте съгласни да седите с толкова стар лаптоп.
Това от мен :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Съвет за лаптоп!

#28 Непрочетено мнение от ivobivo » 30 яну 2011 19:32

Напълно подкрепям колегата miroki :y: Според мен лаптопа е консуматив...взима се най-евтиния с параметри които ти вършат работа и се гледа за колкото може по дълга гаранция...почти всичките вече са китайчета и се правят в няколко завода след което ги слагат в различни кутии и им лепят различни марки :party:
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#29 Непрочетено мнение от slowtraveler » 31 яну 2011 17:20

Съгласен съм, че е консуматив, НО.....
Леновото бе доста скъп модел навремето (май бе около 2400лв).
И е доста здраво направено в сравнение с други лаптопи - 'джелязо' отвсякъде.
С титаниеви панти, и доста здрава рамка и на екран и на всичко. Изтърван, удрян и т.н. С акселометър за да паркира диска при опасно движение.
Има дренажни отвори против заливане.... СД-то му е здраво (и е hot-plug - може да го разкараш ако не го искаш)
Така, че откъм физическа здравина нямам претенции...
За морално остаряване - това го има при всички компютри още преди да са доставени до магазина :D
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#30 Непрочетено мнение от ogi » 31 яну 2011 19:08

slowtraveler написа:Съгласен съм, че е консуматив, НО.....
Леновото бе доста скъп модел навремето (май бе около 2400лв).
...
Точно обратното наблюдение имам за Леново - пълна пръчка, може би малко по-добре от Тошиба. Разбира се, сигурно има голямо значение класа на машината...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”