Съвет за лаптоп!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#121 Непрочетено мнение от miroki » 11 сеп 2015 11:05

Да сложат SSD трябва да се прежали DVD то. Аз не го препоръчвам. Много малко имат място за втори HHD. Спомена се, че не се гони скорост. Лично често архивирам снимки и други на DVD та. Повечето програми които ползвам също са за CD-DVD. Да си форматирам външните HDD преди да инсталирам всяка програма си е глупост за мен. За това не инсталирам от флашка или външен диск, а от CD-DVD.
След като излезе пентиум 1 имаше само него. При пентиум 2, се появи тежката серия Кламат с много кеш и L1 и L2 и леката целерон с май само 128 имаше, дали не бе и по-малко. От тогава почнаха да ги правят на две. Да конкурират с цена АМД. Като за някои приложения целероните се оказаха добри, колкото кламата.
На скоро се взех отключения процесор по случай 20г. юбилей на майкрософт G3258 на 3,2 GHz, без проблем заработи на 4 GHz. Ентусиасти пък слагат друго охлаждане и го подкарват на 4,7 GHz, с което се изравнява със скъпия i3 процесора 4330.
http://www.digitalstorm.com/unlocked/in ... -idnum298/" onclick="window.open(this.href);return false;
Така, че орязани, слаби няма. Има това, което ти върши работа.
Лаптоп е мобилно устройство и като такова търпи транспортни проблеми. Не наливайте много (според вашия си критерий за много) пари в такова устройство.
Веднъж на един моя лаптоп реших да го сложа на меката спалня и както бях прав го пуснах на леглото, той обаче подскочи и пуф на земята, изкърти се буксата за зареждане понеже и кабела бе в нея. Проблемите с кафета няма да ги коментирам това е смърт за лаптопа, ако не се отвори и измие веднага.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#122 Непрочетено мнение от miroki » 11 сеп 2015 11:17

Това съм го написал 2011 в тази тема.
Само да допълня, при много висока резолюция, освен по-доброто качество на изображението (особено текста)
Текста става много малък и се налага да се увеличи DPI, което обаче при счетоводен софтуер например дава проблеми. А не може да се избере по-малка резолюция тъй-като на другите не скалира матрицата добре и се вижда размазано.
Лично с едно Леново тинк пад с висока (1680х1050) резолюция имах проблем уж го взех за хубаво, но после буквално търсих подобен да заменя матрицата с по-малка резолюция. И сега седи на ниска резолюция с размазан екран и счетоводителката се мъчи. Та ако ще се слага счетоводен софтуер да се провери дали той може да работи на различни резолюции
Например (+/-) (плюс минус) не може.
Трябва да е била 1080 резолюцията. Не 1050, както съм написал, това е чисто HD. Като се увеличаваше DPI (размера на всичко в windows) клетките в таблиците влизаха една в друга. Преливаха се кутийки и не можеше да се види какво пише в тях. Проблема наистина бе сериозен, което тогава наложи да стои на не натив резолюция. Т.е. не на максимума, а на слаба, при която всичко се замазва, понеже LCD екраните не могат да работят добре на друга резолюция. Но поне се виждаше съдържанието.
Така, че проверете програмата която ползвате, как се държи на тази резолюция, на която ще ви е матрицата.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#123 Непрочетено мнение от ogi » 11 сеп 2015 15:07

Ползваше се резолюция 1050п когато стандарта за широкоекранни монитори бе 16:10
За двд-тата - умиращ стандарт, отделно всеки лаптоп си има чантичка, в която се държи зарядно и др. аксесоари, аз имам и резервна батерия за двд-слота, 2-рия хард може да се маха по -необходимост, а впрочем повечето съвременни лаптопи си имат М-сата порт и няма нужда от такива рокади.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Съвет за лаптоп!

#124 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 сеп 2015 14:27

Щерката вече е с ASUS F555LA-XO011D . Ще видим как ще се представи. По ревютата дават, че слабо място е времето за работа на батерия /в случая това не е проблем/ и ъглите на видимост на дисплея. Неприятно бях изненадан, че батерията е скрита някъде вътре в корпуса и за замяната ще трябва да се разглобява машината. На лаптопа на жената няколко пъти заради увисване се е налагало да правя "хардуерен ресет" чрез вадене на батерията при изключено захранване, което тук май няма да е възможно.
Сега следва борбата с качване на Win 8.1 на машината.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#125 Непрочетено мнение от ogi » 12 сеп 2015 15:08

Не го слагай това недоразумение 8.1.
7, или 10.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Съвет за лаптоп!

#126 Непрочетено мнение от todortv » 12 сеп 2015 16:06

Не забравяй да го регистрираш. :y:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Съвет за лаптоп!

#127 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 сеп 2015 17:02

todortv написа:Не забравяй да го регистрираш. :y:
Лаптопа или Прозореца? В магазина не споменаха нищо за регистрация на лаптопа.

Дъщерята като студентка от Софийския университет има право на безплатно ползване на Windows. Достъпен е 8.1. Може да ползва безплатно и други продукти, та ще гледаме всичко да е легално. Иначе и аз исках да е направо 10, но на харизано магаре зъбите не се броят.
Офтопик:
Аз от Седмицата съм доволен, само дето ми отесня "С:", на ХР ми стигаха 20 Gb, а тук вече 50 се късат по шевовете.
Между другото благодаря на всички колеги за съветите относно лаптопа.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#128 Непрочетено мнение от miroki » 12 сеп 2015 23:23

Като го разделите по-малко от 100 за C Не слагайте! 150 по-добре за да има място за всички програми на него.
Едни малоумници на бившата ми работа на сървъра 2008 сложиха 30 гб за C то. Естествено ми се обадиха много скоро. Едвам го разширих за 3 денонощия (толкова траеше самата процедура по разширяване със запазване на инфото и системата и струва пари).
Win 8 има безплатен ъпгрейд към 10 възползвайте се. Колкото, толкова, после 7.
...
Не знам memtest 86 дали стартира при USB CD. Както и тестващите за HDD. За всяка програма флашка не ми се заделя. Въпреки, че уж има едни програми които позволяват до 2-3 програми на една флашка бутващи.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Съвет за лаптоп!

#129 Непрочетено мнение от todortv » 14 сеп 2015 12:20

Izparitel написа:.... В магазина не споменаха нищо за регистрация на лаптопа....
Отвори линка, който си дал и прочети по-надолу.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Съвет за лаптоп!

#130 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 сеп 2015 22:16

todortv написа:Отвори линка, който си дал и прочети по-надолу.
Благодаря.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Съвет за лаптоп!

#131 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 сеп 2015 11:43

Оказа се, че според написаното по-долу за което ми подсказа колегата todortv, ако дефектира лаптопа и се спази процедурата, освен да го отремонтират, трябва да върнат и парите за покупката му. По обясними причини търговеца не го спомена, а и при изрично запитване се прави на разсеян, нали все-пак сме в BG.

milenboikov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 42
Регистриран: 10 окт 2015 19:03
МПС: chevrolet
От: Sofia

Re: Съвет за лаптоп!

#132 Непрочетено мнение от milenboikov » 28 сеп 2016 19:32

Някой от колегите има ли макбук? Какви са ви наблюденията за тях, заслужават ли си парите?

Съобщение от модератор:
ТРОЛ
Тук подготвя темата.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#133 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 сеп 2016 19:43

Колега кара с такъв от около 6 месеца и е много доволен... Лек, с 'държаща' батерия...
Но го ползва само за офисна машина - пощи и документи....
Т.е. зависи за какво ще го ползваш - ако нещата са 'стандартни' - ще си доволен...
Ако искаш да експериментираш със софтуер - там нещата са мъгляви дали ще имаш същите предложения както при ПС...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

encho11
Минаващ
Минаващ
Мнения: 25
Регистриран: 13 окт 2015 22:45
МПС: daewoo
От: Stara Zagora
Име: encho

Re: Съвет за лаптоп!

#134 Непрочетено мнение от encho11 » 10 окт 2016 21:01

Аз имам такъв *************** . Много съм доволен, взех си го преди 8 месеца. Върши ми страхотна работа, батерията издържа доста време и макбукът зарежда много бързо.

Съобщение от модератор:
ТРОЛ

milenboikov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 42
Регистриран: 10 окт 2015 19:03
МПС: chevrolet
От: Sofia

Re: Съвет за лаптоп!

#135 Непрочетено мнение от milenboikov » 26 окт 2016 16:33

Благодаря ви за помощта! Еncho11, много ми хареса този модел, мисля да си го поръчам.

Съобщение от модератор:
ТРОЛ

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”