За това, което ме впечатли / малко offtopic /

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#31 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 фев 2010 18:08

slowtraveler написа:Явно и там са го правили с 'евтиния' асфалт.
Нищо чудно, след като и те яко са закъсали с парите.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Руски боен кораб освободи пленения от пирати танкер

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 май 2010 18:17

Руския боен кораб "Маршал Шапошников" освободи пленения от пиратите танкер "Московски университет". Всички членове на екипажа на танкера са живи и здрави.
От доста време български моряци са заложници на сомалийските пирати, които тероризират цял свят, като нападат и отвличат кораби в Аденския залив. Още се чудя как целия свят е неспособен да им стъпи на врата. Мисля, че руснаците показаха как трябва да се действа - и от страна на екипажа на танкера и от страна на бойния кораб.
В случая след превземане на кораба екипажа се е укрил в машинното отделение и е блокирал достъпа до там, като се е запасил и с храна и вода. Отделно са спрели електрозахранването на борда. Двигателят е бил загасен и пиратите не са успели да го запалят в следствие на което кораба е останал без ход и не се е "покрил" към някое пиратско пристанище.
При пристигането на бойния кораб пиратите са блъфирали със заплахи да убият екипажа, но номера не е минал и руснаците са ги атакували. В момента пиратите пътуват към Русия за да ги съдят по руското законодателство, а на кораба имало и военен следовател, който вече е започнал процесуални действия по случая. Бързо и ефикасно!
Евреите наемат въоръжени охранители за отбиване на нападения, мисля, че и преди имаше още един успешен опит за превземане на вече отвлечен кораб, но това са капки в морето.
Надявам се от тук нататък всички да си научат урока и на чернилките да им приседне!

Впрочем преди руснаците се бяха опитали да действат твъдо, но се бяха отказали когато правозащитни организации бяха скочили след като техен вертолет беше обстрелял горките "мирни рибари". Само дето мирните рибари навлизат стотици километри навътре в морето и вместо с мрежи ловят рибата си с Калашници.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”