За това, което ме впечатли / малко offtopic /

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

За това, което ме впечатли / малко offtopic /

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 юли 2009 11:26

Ще ми се да има една малко по-обща тема за да не се налага да се пускат непрекъснато нови теми за разни интересни неща "от живота".
Днес попаднах на това Готвят 600 лева за Гражданска отговорност във вестник Стандарт. ddkomp2
Ей много им се иска на някои да ударят кьоравото и ако не става другаде дай да опитаме там където няма къде да мърдат - при задължителните застраховки.
Последна промяна от Izparitel на 18 юли 2009 20:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: За това, което ме впечатли

#2 Непрочетено мнение от valmark » 06 юли 2009 11:47

Така както си го говорят,така и ще си го направят.Не мога да си обясня обаче следното заключение,цитирам: "Идеята е цената на Гражданската отговорност в България да се изравни с тази в Евросъюза. Там минималната и стойност е 300 евро." Да там е така,но когато цитират разни цени,било то на услуги или стоки в Евросъюза трябва да се вземе в предвид какво е заплащането там и какво тука. ddad Омръзна ми постоянно разни там "специалисти" постоянно да казват:ама виждате ли цената там е така и така и у нас не е по-голяма.Като се почне от горивата и се свърши с гаржданската отговорност. ddad Но какво да се прави,родили сме се и живеем в тази страна.Дано поне сега нещата да тръгнат,макар и полека към по-добро.
ValMarK

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: За това, което ме впечатли

#3 Непрочетено мнение от newcomer » 06 юли 2009 12:26

А протести с колите пред парламента!? (smachkan)

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За това, което ме впечатли

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 юли 2009 12:36

Застрахователите заплащането на гражданите едва ли ги вълнува. Може-би до някъде - това на техните служители, защото им е разход, но едва ли плащат европейски заплати.
По-важно е какви щети изплащат. Хайде нека сега да докажат, че плащат щети като в Германия например. Ако там масовия автомобил е на 3-5 години, то тук сигурно е 8-15 години. Т.е. вероятността да изплатят голями щети в едно ПТП е по-малка, защото е по-вероятно да удариш по-стара и по-евтина кола. Мисля, че и цените за ремонт у нас също са далеч от тези в Германия.
В крайна сметка въпреки, че ще плащат далеч по-малко за щети и за заплати искат да прибират суми като в Германия. Възможно е да се налага вдигане на премията, но нещо май се уливат с размера който искат.
Офтопик:
Впрочем нещо ги няма бонусите за тези, които карат без да причиняват ПТП или оскъпяване за тези дето често го правят. Моя позната в САЩ ми е казвала, че проблема й не е в конкретното ПТП и щетите от него, защото те се покривали от застрахователя, а в сериозното оскъпяване на застраховката й в последвие. Този момент тук липсва, би имал дисциплиниращ ефект.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: За това, което ме впечатли

#5 Непрочетено мнение от Fantomasss » 06 юли 2009 21:45

Тя , ако верно стане 600 лева, аз не виждам как ще успея да покрия и за двете коли, а като сложим и каското, работата надминава хилядарката. Бая хора няма да могат да си платят гражданската и колите им ще стъпят на трупчета. То на мен колата ми не струва толкова бе братче...(старата де) ddad ddpom :swear:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: За това, което ме впечатли

#6 Непрочетено мнение от gelen4o » 07 юли 2009 15:26

newcomer написа:
А протести с колите пред парламента!? (smachkan)
Такситата тогава ще влязат направо в парламента докато отзад напират другите водачи на МПС. ddpom
Да правят застраховките 600 лева на тази които правят ПТП-а постоянно а не на всички. (mp) То май ще излезе по-изгодно да караш кола под наем вместо личния си автомобил :)

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: За това, което ме впечатли

#7 Непрочетено мнение от newcomer » 07 юли 2009 19:33

gelen4o написа:
newcomer написа:Такситата тогава ще влязат направо в парламента
Но преди това ще вдигнат цените със 300%, за да се подсигурят :D Както още при слух за покачване на горивата има увеличение, когато цените паднаха- а какво, кви вафли, намаление ли? :D
(car)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 юли 2009 22:27

За мен е пълна глупост този начин на действие...
Разбирам гражданска отговорност да бъде вдигната, но ако нямаш друга застраховка.
А така като-че ли се получава дублиране на застраховките...
В момента плащам пълно авто-каско на Калоса за около 850лв.
Което позволява на застрахователя да излезе на печалба от около 50% (включително изплащанията на ГО според сегашната тарифа).
Та това пълно авто каско ми покрива щети, риск кражба и т.н.
А какво получавам от ГО?!?! Особено ако имам каско - нищо...
Ползвам си каското.
Днес си приказвахме с един колега на тази тема - негов приятел в Австрия плащал годишна застраховка около 400Е, което обаче представлява пълно автокаско...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: За това, което ме впечатли

#9 Непрочетено мнение от авео » 08 юли 2009 01:19

Днес си поднових гражданската.155лв+60лв места-215лв.Миналата година беше 195лв.Бавно,но сигурно се вдига :lol: Булстрад е компанията.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: За това, което ме впечатли

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 юли 2009 19:56

Izparitel написа:Ще ми се да има една малко по-обща тема за да не се налага да се пускат непрекъснато нови теми за разни интересни неща "от живота".
Днес попаднах на това Готвят 600 лева за Гражданска отговорност във вестник Стандарт. ddkomp2
Ей много им се иска на някои да ударят кьоравото и ако не става другаде дай да опитаме там където няма къде да мърдат - при задължителните застраховки.
На такава цена 600лв-аз лично обявявам пред целия форум..ЧЕ НЯМА ДА СИ НАПРАВЯ ГРАЖДАНСКА...ще си фалшифицирам старата...ще си купя фалшива....ще давам рушвети ако ме спрат за гражданска да проверяват...но аз 300евро пари няма да дам на тая проклета държава.
Това е!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За това, което ме впечатли

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 юли 2009 20:17

И защо такива крайни мерки Веско?
Ако не ти отърва държавата има няколко официални варианта:
1. Да я направим по-добра за живеене. Това става като не се дава аванта на политици и други боклуци. Т.е. възражения/протести и т.н.
2. Да емигрираме.
3. Да си плащаме данъците някъде другаде. Като толкова не ти отърва - регистрираш си колата някъде, където ти отърва, плащаш и данъка там, и след това си я караш тук... Е - трябва да си готов да има натиск от страна на властите (както стана с US колите), но ако си си платил данъка другаде - си изряден и не могат да те пипнат...
Също така трябва да си готов да вдигнат някоя друга такса, ако тази няма събираемост, или пък да не увеличат пенсията на майка/баща и т.н.

Но имам известни съмнения, че в момента вместо да следят за плащането от всичките ГО (защото има доста 'обидени' на държавата, дето не смятат да си плащат и настоящата ГО), се опитват да попълнят загубата с извиване ръце на съвестните платци...
Което пък мен не ме устройва, защото откъде на къде ще вдигат моята ГО заради няколко 'икономисти', които не искат да си платят...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За това, което ме впечатли

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 юли 2009 21:02

Офтопик:
Застрахователните компании са си частни търговски дружества и носят отговорност само за колите, които са застраховали. Т.е. примерно на ДЗИ ние не плащаме за сметка на незастрахованите. Плащаме на Гаранционния фонд - по 10 лв на застраховка. При ПТП на теория, ако виновния е без ГО трябва да плати фонда, а после да си търси парите от виновния. И цяла BG плаща за този фонд, дето после ще си прибере парите от виновния по съдебен ред. Добре, че са само 10 лева.
Неминуемо цените на ГО ще растат, но едва ли точно сега ще се стигнат 600-те лева за масовите коли. Причината е конкуренцията. Само ни омайват как на сегашните цени щели да фалират /но не са!/. Много им се иска пак държавата да въведе долен праг на цените на застраховките по ГО, като по рано, а ако може и да е няколко пъти по-висок. Просто, ако някоя компания изведнъж извади голямата секира ще остане без клиенти съвсем. Защо не вдигат цените на автокаското? Защото не е задължително и ще ги отсвирят.

Едва ли е приложима регистрация извън BG, най-малкото като цяло ще излезе доста по-скъпо. За ГО в друга община едва ли ще има някаква съществена разлика в цените, та да си заслужава да сменяш адрес и регистрация - твоите и на колата. (sorry)

Едва ли частните търговски дружества биха се впечатлили от мърморене и протести. (sorry)
Май ще си останем само с мърморенето.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: За това, което ме впечатли

#13 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 юли 2009 21:50

slowtraveler написа:И защо такива крайни мерки Веско?
Ако не ти отърва държавата има няколко официални варианта:
1. Да я направим по-добра за живеене. Това става като не се дава аванта на политици и други боклуци. Т.е. възражения/протести и т.н.
2. Да емигрираме.
3. Да си плащаме данъците някъде другаде. Като толкова не ти отърва - регистрираш си колата някъде, където ти отърва, плащаш и данъка там, и след това си я караш тук... Е - трябва да си готов да има натиск от страна на властите (както стана с US колите), но ако си си платил данъка другаде - си изряден и не могат да те пипнат...
Също така трябва да си готов да вдигнат някоя друга такса, ако тази няма събираемост, или пък да не увеличат пенсията на майка/баща и т.н.

Но имам известни съмнения, че в момента вместо да следят за плащането от всичките ГО (защото има доста 'обидени' на държавата, дето не смятат да си плащат и настоящата ГО), се опитват да попълнят загубата с извиване ръце на съвестните платци...
Което пък мен не ме устройва, защото откъде на къде ще вдигат моята ГО заради няколко 'икономисти', които не искат да си платят...
Ако получавах като в Германия 2000юро заплата...ще платя ...защо да не платя...но тук в Гоц-ландия аз получавам в пъти по малко...и не съм съгласен ,да плащам такава цена.Ако има протести-ще се включа на драго сърце....а ако всеки си замълчи....и си кюта ...аз знам как да се оправя-на Димитровградския пазар има доста неща-от фалшиви фактури...до винетки и ГО...плащаш някой лев...и лепиш на джама.Проблем няма.
Ай сиктир....аз за да ИМАМ ПРАВО ДА КАРАМ КОЛА...колко трябва да платя бе...2 месеца да гладувам ли заради тази шайка кожодери.

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: За това, което ме впечатли

#14 Непрочетено мнение от paci » 08 юли 2009 23:25

тия ги хапят кучетата вече
определено българите трябва да се осетят и пред парламента
аз със садоволстивие ще дойда ако има нещо такова

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: За това, което ме впечатли

#15 Непрочетено мнение от gelen4o » 10 юли 2009 00:48

Ако стане тая работа (малко сранно ми се вижда при положение, че средната заплата е по-ниска от 600 лева... ама на в България сме все пак), идвате в нас с няколко бири, вадя ........и....... dd46

Съобщение от модератор:
Позволих си да редактирам (за твое добро), някои фрази не са здравословни! Ако го приемаш за цензура, можеш за върнеш текста и да изтриеш този коментар

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”