Златен талон-и как да се сдобием с него

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Златен талон-и как да се сдобием с него

#1 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 юли 2009 07:03

gelen4o написа: ......всички сме имали неприятен опит с тъпунгерите от кат.
Аз оня ден пък имах приятен опит с гореспоменатите тъпунгери.Тъй като от 05.07.2003г нямам никакви нарушения...реших след няколко дни да си взема вече "златния талон" и по закона на Мърфи...вчера спирам преди една автобусна спирка за да си зема цигари...абе 30 секунди само спрях.Обаче нашите катаджии се скрили в края на спирката зад една паркирана кола...и чакат жертви като мене.Спряха ме естествено...и документи щуротии,аз си признах вината и викам само на единия-"Язък ми за златния талон"...и оня се опули ей така- :shock:: .."Какъв златен талон бе...ние такова чудо на сме видели"..ами викам им "още 3 дена ми оставаха да го взема от 2003 нямам нарушения"...и оня вика-"чекай малко"...отиде до патрулката...обави се някъде (сигурно проверяваше дали не го лъжа...и после дойде-ЧЕТЕ МИ ЕДНО НАЗИДАТЕЛНО КОНСКО...да не спирам в началото на спирки,че затруднявам автобусите и пътниците...аз като ученичка само се съгласявам...и накрая ми върна документите и вика "Пускам те-изчезвай"......и аз начаса се изпарих!
Ето ,че има и свестни катаджии..вместо да ми "налющи" 100лв акт-той човек излезе.
Така че не слагайте сички под общ знаменател.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Среща с Пътна полиция

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 юли 2009 09:57

Ама ти верно ли ? Има ли такова нещо "златен талон" или се бъзикаш нещо тука?
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Среща с Пътна полиция

#3 Непрочетено мнение от ogi » 05 юли 2009 10:08

Има.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Среща с Пътна полиция

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 юли 2009 10:09

Fantomasss написа:Ама ти верно ли ? Има ли такова нещо "златен талон" или се бъзикаш нещо тука?
Как ще себъзикам бе...няма такова нещо---отиваш в кат плащаш 1,40лв такса и ти сменят синия талон с оранжав.Бонуса на този талон е че при нарушение-не ти пишат акт...и точки...а само ти отнемат златния талон..и пак ти дават обикновен.Но за тези 6 г трябва да си нямал дори и фиш....камо ли акт.Никакво нарушение.А такива хора почти няма-затова катаджията се учуди....вика "ти бъзикаш ли се бе...."

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 10:28

Така изглежда задната страна на талона....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Среща с Пътна полиция

#6 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 юли 2009 10:31

Как не съм знаел ... ddad Аз 7 години нямах никакво нарушение до преди половин година, когато ми писаха акт за изпреварване при двойна непрекъсната лента... тц тц тц ... и чак сега се сещам, защо катаджията вика "Как така нямаш акт досега?" Ама съм и аз... :@
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Среща с Пътна полиция

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 юли 2009 17:38

Още преди година писах за "златния талон":
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... 0%BE%D0%BD
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 19:26

Карам с такова талонче от около 4г и не съм усетил някакво особено отношение...
Единствено при едно нарушение, което формално бих могъл да оспоря, полицаите излязоха разумни и след като видяха, че нямам други нарушения ми написаха фиш вместо първоначално замисления акт.
Случката бе на изхода от Монтана към Берковица - спряха ме няколко метра след табелата 'край на града' с 95км/ч, като участъка е прав, без кръстовища или отбивки, и разбира се - дърво зад което да се крият полицаите ddmuhaha . Спореха за превишение на скоростта с 45км/ч в чертите на града, докато моето мнение си бе, че превишението е 4 или 5км/ч (1км/ч точност на радара) извън чертите на града....
Карах зад един монтански микробус, като напълно реално скоростта би могла да бъде и неговата, но това, че моята скорост бе 95км/ч бе факт - проверих си логовете на GPS-a - съвпадна съвсем точно с радара.... :-))
Разбрахме се на 20лв глоба с фиш (три пъти полицая ми повтаря, че всичко е официално и не слага парите в джоба си - общо взето иначе бяха коректни)...
Сега вече там въобще я няма табелата 'Излизане от Монтана'.
Ако има колеги от Монтана моля да споделят - как тълкуват сега този участък вашите полицаи? ddcomp
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Среща с Пътна полиция

#9 Непрочетено мнение от newcomer » 05 юли 2009 19:46

[quote="slowtraveler"]Така изглежда задната страна на талона....
Ти полицай ли си?
Имах един колега полицай(работеше 2ра работа въпреки, че им е забранено, но искаше да си изкарва парите честно), добро, свестно момче, не много начетен, но наистина сърцат човек! Та той всеки път отърваваше актове и фишове. Даже оправяше нарушенията и на шефа. Та така за тези златни талончета... Простосмъртен рядко се сдобива с такова.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 19:52

newcomer написа:.....
Ти полицай ли си?...... Простосмъртен рядко се сдобива с такова.
Не - простосмъртен съм, но отговарях на условията.
А и разполагах с информацията в момента на обявяване на тези талончета. Лелката на гишето бе учудена, че някой знае за тези талончета и за условията за издаването им - все пак беше преди 4г...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Среща с Пътна полиция

#11 Непрочетено мнение от newcomer » 05 юли 2009 20:17

slowtraveler написа:
newcomer написа:.....
Ти полицай ли си?...... Простосмъртен рядко се сдобива с такова.
Не - простосмъртен съм, но отговарях на условията.
А и разполагах с информацията в момента на обявяване на тези талончета. Лелката на гишето бе учудена, че някой знае за тези талончета и за условията за издаването им - все пак беше преди 4г...
Чудесно, радвам се че познавам още един човек, който се стреми да спазва стриктно правилата, за което свидетелства и поощрението от кат!

Предлагам offtopic-а да се извади от тази тема, както бе направено и в предишни теми неотдвана. Настоящата тема е интересна и е хубаво да бъде полезна и съдържателна.

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Среща с Пътна полиция

#12 Непрочетено мнение от gelen4o » 05 юли 2009 20:29

Vesko1 написа:
gelen4o написа: ......всички сме имали неприятен опит с тъпунгерите от кат.
Аз оня ден пък имах приятен опит с гореспоменатите тъпунгери.Тъй като от 05.07.2003г нямам никакви нарушения...реших след няколко дни да си взема вече "златния талон" и по закона на Мърфи...вчера спирам преди една автобусна спирка за да си зема цигари...абе 30 секунди само спрях.Обаче нашите катаджии се скрили в края на спирката зад една паркирана кола...и чакат жертви като мене.Спряха ме естествено...и документи щуротии,аз си признах вината и викам само на единия-"Язък ми за златния талон"...и оня се опули ей така- :shock:: .."Какъв златен талон бе...ние такова чудо на сме видели"..ами викам им "още 3 дена ми оставаха да го взема от 2003 нямам нарушения"...и оня вика-"чекай малко"...отиде до патрулката...обави се някъде (сигурно проверяваше дали не го лъжа...и после дойде-ЧЕТЕ МИ ЕДНО НАЗИДАТЕЛНО КОНСКО...да не спирам в началото на спирки,че затруднявам автобусите и пътниците...аз като ученичка само се съгласявам...и накрая ми върна документите и вика "Пускам те-изчезвай"......и аз начаса се изпарих!
Ето ,че има и свестни катаджии..вместо да ми "налющи" 100лв акт-той човек излезе.
Така че не слагайте сички под общ знаменател.

Донякъде си прав, но откакто един катаджия най-нагло заяви на мой познат, че за 30 год служба е изкарал повече отколкото може да си представи, някак си загубих всякакво уважение към тази инстутуция. За съжаление всеки следващ само затвърждава това ми мнение (колко катаджии са ме спирали и са имали златни, позлатени часовници, вертута за мобилни телефони, златни ланци все такива неща за които една заплата не стига, а за тяхната наглост да не говорим.) Теб са те пуснали, наистина се радвам да го чуя, но колко други е изшмекерувал само той си знае а ние може единствено да гадаем.

slowtraveler написа:Карам с такова талонче от около 4г и не съм усетил някакво особено отношение...
Единствено при едно нарушение, което формално бих могъл да оспоря, полицаите излязоха разумни и след като видяха, че нямам други нарушения ми написаха фиш вместо първоначално замисления акт.
Случката бе на изхода от Монтана към Берковица - спряха ме няколко метра след табелата 'край на града' с 95км/ч, като участъка е прав, без кръстовища или отбивки, и разбира се - дърво зад което да се крият полицаите ddmuhaha . Спореха за превишение на скоростта с 45км/ч в чертите на града, докато моето мнение си бе, че превишението е 4 или 5км/ч (1км/ч точност на радара) извън чертите на града....
Карах зад един монтански микробус, като напълно реално скоростта би могла да бъде и неговата, но това, че моята скорост бе 95км/ч бе факт - проверих си логовете на GPS-a - съвпадна съвсем точно с радара.... :-))
Разбрахме се на 20лв глоба с фиш (три пъти полицая ми повтаря, че всичко е официално и не слага парите в джоба си - общо взето иначе бяха коректни)...
Сега вече там въобще я няма табелата 'Излизане от Монтана'.
Ако има колеги от Монтана моля да споделят - как тълкуват сега този участък вашите полицаи? ddcomp
Доколкото четох, дано не ме лъже паметта, когато залагат радар нямат право да се крият зад дървета, храсти и такива работи които намаляват видимостта ти. Мисля, че това беше точно в тази тема и някой беше дал линк към упътване как да те спират, какво имат право да правят, какво нямат и тн.


Послепис: разрових се малко и под точка 3.1 ясно пише, че кат нямат право за използват изненада и още че засадата е противозаконна (нямат право да седят, като партизани, зад дървета, завои и тн.)


http://cars123.hit.bg/KAT%20prava.pdf
Последна промяна от gelen4o на 05 юли 2009 20:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#13 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 20:46

gelen4o написа:....
Доколкото четох, дано не ме лъже паметта, когато залагат радар нямат право да се крият зад дървета, храсти и такива работи които намаляват видимостта ти. Мисля, че това беше точно в тази тема и някой беше дал линк към упътване как да те спират, какво имат право да правят, какво нямат и тн.
Те не бяха залегнали зад дървото, нито са се крили.
Просто използваха 'особеностите на местността' :twisted:: и се виждаха чак като си много близо до тях - от около 70-100м (при прав участък)...
Въпреки мога да кажа, че от повече от 15г не съм попадал на такива, които явно да се опитват да ме манипулират (по времето на 'тъмните години' около 93-95г нещата стояха по друг начин...)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Среща с Пътна полиция

#14 Непрочетено мнение от gelen4o » 05 юли 2009 20:51

slowtraveler написа:
gelen4o написа:....
Доколкото четох, дано не ме лъже паметта, когато залагат радар нямат право да се крият зад дървета, храсти и такива работи които намаляват видимостта ти. Мисля, че това беше точно в тази тема и някой беше дал линк към упътване как да те спират, какво имат право да правят, какво нямат и тн.
Те не бяха залегнали зад дървото, нито са се крили.
Просто използваха 'особеностите на местността' :twisted:: и се виждаха чак като си много близо до тях - от около 70-100м (при прав участък)...
Въпреки мога да кажа, че от повече от 15г не съм попадал на такива, които явно да се опитват да ме манипулират (по времето на 'тъмните години' около 93-95г нещата стояха по друг начин...)...

Пише си ясно, че нямат право да застават зад дърво с патрулната кола или радарното устройство, не е нужно да залягат (това беше просто израз, макар че знае ли човек (bicycle) ). Щом казваш, че на прав участък не са се виждали освен ако не си на 70-100 метра, на мен ми звучи като момент на изненада. Лично аз бих ги натиснал именно заради тази точка, веднага вадя телефона и тегля една снимка как са застанали зад "особеностите на местността", пък после си има такива дето решават дали е правилно или не. (car)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 21:09

Моето нарушение бе факт, така-че предпочитах да си платя глоба, при условие, че е в нормални граници.
Не съм свикнал да казвам на черното - бяло (без да е мноооого наложително :twisted:: ) ...
След като полицаите подходиха внимателно, официално, не са си просили нещо, проявиха разбиране в анализа на ситуацията (нямаше никаква предпоставка за ПТП), дори написаха фиша не като на водач на МПС, а все едно съм пресякъл като пешеходец неправилно улицата, с данните от ЛК - и аз не се правих на отворен и не вадих 'тежката артилерия'...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”