Среща с Пътна полиция

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#46 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 16:13

Пак казвам ние не успорваме акта даже не споменаваме за акта.Акта ще бъде платен и съответно отнети точки ако трябва.За акта сме си виновни да.Жалбата е точно за това за скоростта.Нито искаме акта да падне нито да не го плащаме нито нещо подобно.Става въпрос за това че ни спират за превишена скорост която я няма и някакви си експерти проверяват за винетка.А стана ясно че това на пътя не може да се прави.Другото което е мъжа ми по време на писането на акта не присъстваше те го извикаха когато беше написан да се разпише.Попринцип знам че свидетеля се подписва след нарушителя а той вече беше разписан.На всичкото отгоре са писали че мъжа ми е безработен.
dsuzunov не спестявам нищо.Ако бяхме виновни нямаше въобще да се занимаваме с това.Добре а този въпросния "експерт" не трябва ли да се представи с документи?Не трябва ли да разяснят за какво въобще проверяват преди да започнат?
Този въпросния експерт не е там още преди да ни спрат а те ни спряха и след минута две дойдоха

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Среща с Пътна полиция

#47 Непрочетено мнение от Darlin` » 29 юни 2009 19:19

Добре де .. чета, чета и виждам доста конфузна и неприятна ситуация. Но неразбирам защо всичко това се коментира в този форум - това не е форума на КАТ, а колежката, която се оплаква, (и мъжът й) дори не карат от нашите марки коли... А оплакването започва още с първия й постинг веднага след регистрацията ... Не че нещо, но ми е странно ... |( Дори като жена-жена не мога да схвана логиката ... :^)
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#48 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 19:47

Значи в интернет търсих доста неща за пътните полицаи и попаднах на тази тема която е "среща с ПЪТНА ПОЛИЦИЯ" тоест тема за хора които са имали спречквания с КАТ.Прочетох цялата тема и реших да пиша.Не смятам че става въпрос за това кой каква кола кара.Ако нямах това спречкване с кат нямаше да се регистрирам и да пиша.Просто искам да разбера малко повече за правата на пътната полиция и какво да правя защото не искам нещата да останат така.Добре има теми за колите карани от вас,но аз не пиша в тях.Тази тема не е за това кой каква кола кара.А пак повтарям за спречкванията на хората с КАТ и съответно хората очакват да получат информация как да си търсят правата.Това че първото ми мнение е с оплакване еми нормално темата е за това.

ghoul18
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 юни 2009 01:49
МПС: друг
От: Перник

Re: Среща с Пътна полиция

#49 Непрочетено мнение от ghoul18 » 29 юни 2009 20:17

Абсолютно съм съгласен с Slowtraveler за ситуацията в Гърция! И аз съм бил там немалко време и нещата са такива каквито сподели колегата!!! А за тук, в нашата мизерна и абсурдна държавица, няма мсисъл да коментираме, примери и абсурди около 834987234890573089 за КАТ! (stres)

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Среща с Пътна полиция

#50 Непрочетено мнение от Vesko1 » 29 юни 2009 20:23

elena_73 написа:Значи в интернет търсих доста неща за пътните полицаи и попаднах на тази тема която е "среща с ПЪТНА ПОЛИЦИЯ" тоест тема за хора които са имали спречквания с КАТ.Прочетох цялата тема и реших да пиша.Не смятам че става въпрос за това кой каква кола кара.Ако нямах това спречкване с кат нямаше да се регистрирам и да пиша.Просто искам да разбера малко повече за правата на пътната полиция и какво да правя защото не искам нещата да останат така.....................А пак повтарям за спречкванията на хората с КАТ и съответно хората очакват да получат информация как да си търсят правата.Това че първото ми мнение е с оплакване еми нормално темата е за това.
Аз приветствам колежката elena_73 ,че не си оставя магарето в калта и търси правдата.Но ние тук всички колеги не знам някой от тях да е компетентен по катаджийски въпроси...и затова съветвам колежката ,за да не я подведем със невярна информация...и да и навредим без да искаме...да се пише във адвокатския форум.
http://www.lex.bg/
Колежке...послушайте ме и пишете там,аз много пъти ми се е налагало правен съвет...и винаги някой от лекс-а ми е помагал със правна консултация.
И все пак ,дори и да сте се регистрирали само заради този проблем с КАт-не ни напускайте.Останете при нас.
Поздрави! :-))

elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#51 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 20:43

Ние се посъветвахме с адвокат и доста от нещата вече са задействани.Видях че членове на МВР са писали и заради това реших и да пиша да получа мнение по въпроса и от тях.Те разбира се знам че ще защитят колегите си,но изказването на dsuzunov,че такива експерти не могат да те проверяват на пътя много ми помогна.Получих уверение в съответните инстанции които ходих че съответните полицаи ще бъдат проверени включително и всички актове които са писали преди нас същия ден.В жалбата си ние сме поискали проверка на всички тия актове защото ни казаха че имаме право на това.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#52 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 юни 2009 20:59

elena_73 написа:....Видях че членове на МВР са писали и заради това реших и да пиша да получа мнение по въпроса и от тях.Те разбира се знам че ще защитят колегите си,но изказването на dsuzunov,че такива експерти не могат да те проверяват на пътя много ми помогна......
Не слагай всички в един кюп - и там както във всички големи служби има и ценни кадри (които няма да кажат на черното бяло), а също така има и боклуци....
Като си се хванала на хорото - гони до дупка...
Надяваме се да ни държиш в течение за развитието на случая - предполагам, че ще е полезно да се сподели тази информация от първа ръка (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#53 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 21:19

Ако има някакво развитие на нещата задължително ще ви информирам за да може и вие да си търсите правата.Достатъчно данаци им плащаме за да им плащаме и рекет.

elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#54 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 21:25

Сега се сетих за информация за всички да знаят че на всеки акт трябва да има на лице 4 едни и същи дати.При липса на дата акта става невалиден.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Среща с Пътна полиция

#55 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 юни 2009 23:14

Споменахте, че акта е подписан от свидетел. (Ако е акт, и свидетеля е такъв)
Според ЗАНН (Закон за административните нарушения и наказания), Акта се подписва от свидетел, когато лицето, на което е съставен откаже да го подпише. Свидетеля, удостоверява, именно отказа. Ако, обаче, акта бъде подписан, той не може да се обжалва.
Да не би, въпросният акт да е протокол за претърсване и изземване и въпросният свидетел да се окаже поемно лице. В такъв случаи, в сила са разпоредбите на НПК.
Изображение

elena_73
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 28 юни 2009 13:45
МПС: Reno megan
От: varna
Име: elena

Re: Среща с Пътна полиция

#56 Непрочетено мнение от elena_73 » 29 юни 2009 23:46

Няма наредба 70 протокол за претърсване на колата а е чист акт.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Среща с Пътна полиция

#57 Непрочетено мнение от авео » 30 юни 2009 00:50

Офтопик:
Много жалко,че все още много малко хора се решават да разбъркат лайната. Само адмирации за такива смелчаци :y:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Среща с Пътна полиция

#58 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 юни 2009 08:26

dsuzunov написа:....Свидетеля, удостоверява, именно отказа. Ако, обаче, акта бъде подписан, той не може да се обжалва.
Узунов, тук мисля, че не си прав...
Подписа удостоверява, че си уведомен, но не и че си съгласен с написаното...
Доколкото си спомням имаш 3 дневен срок да представиш писмено възражение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Среща с Пътна полиция

#59 Непрочетено мнение от dsuzunov » 30 юни 2009 11:23

Узунов, тук мисля, че не си прав...
Възможно е.
Знаете, че не се занимавам с административно-наказателна деиност.
Изображение

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Среща с Пътна полиция

#60 Непрочетено мнение от gelen4o » 05 юли 2009 05:29

Darlin` написа:Добре де .. чета, чета и виждам доста конфузна и неприятна ситуация. Но неразбирам защо всичко това се коментира в този форум - това не е форума на КАТ, а колежката, която се оплаква, (и мъжът й) дори не карат от нашите марки коли... А оплакването започва още с първия й постинг веднага след регистрацията ... Не че нещо, но ми е странно ... |( Дори като жена-жена не мога да схвана логиката ... :^)
Според мен няма нищо лошо, че elena_73 е споделила неприятния си опит в този форум. Дори напротив, настоявам да завърши темата и да ни информира за развитието на случката. Вярвам всеки от нас се чувства малко или мого съпричастен поради факта, че всички сме имали неприятен опит с тъпунгерите от кат. За съжалние олигофрените с палки не спират по марки (shofiro2)

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”