Оторизирани сервизи - впечатления

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Оторизирани сервизи - впечатления

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 яну 2009 22:10

След като се изписа доста за сервиз БГ Мотор днес се убедих във високия професионализъм на техни колеги от друга област.

Днес моя колежка изрева - вчера си купила нов GSM среден клас, показала го на колежка и вечерта установила, че всичките телефонни номера са изчезнали от SIM картата, а не ги била записала никъде другъде. ddad Естествено обвиняваше колежката дето го пипала, че е виновна за изчезването. Накрая се оказа, че го е взела от мобилен оператор и я пратихме към техния сервиз в центъра на София. ddpom

Резултата - нищо не можело да се направи, данните били изтрити - (sorry) . Сваляли SIM картата да я четат с нещо друго, но не станало?!
Колежката беше в афект, но накрая позволи да пипнат "невежите" и ...

1. Бяха поставили SIM картата /след свалянето й/ наобратно - купон!
2. Оказа се, че на Нокията е избран режим за работа с паметта на телефона, а не със SIM картата.
3. След избор на работа със SIM картата се появиха "безвъзвратно изчезналите" телефонни номера.
4. Дамския скандал утихна и томахавките бяха заровени. dd46

Егати специалистите!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#2 Непрочетено мнение от ogi » 06 яну 2009 23:39

Навсякъде е така!
Наскоро се наложи да обикалям по банките (в БГ) със служебната кредитна карта и във всичките клонове се наслушах на какви ли не противоречиви и несвързани глупости от предимно служителките. То не бе препращане в офиси, не бе нераглементирани лимити, не бе нови правила във времевите измерения...чудо! Все пак ставаше дума за пари в 5 цифрени суми, а те правят на мушмула, заради некомпетентност от тяхна страна... Какво остава за момченцата в магазинните офисчета?
Преди 2 дни ходих да си обновя малко настолната ми домашна машина, че взе да издъхва към съвремието:
(историйка)
Влизам в централният офис на Jar Computers (между другото съм доволен общо взето от тях и нека мнението ми не се свежда до отрицателни впечатления).
Подминавам входа и една кака, седнала встрани и говореща по почти сигурно личния си тел. ми виква:

Руса1 - Извинете, г-не, мога ли да ви помогна? (явно я жегна, че я подминах като бърз влак - пътническа гара, а аз наистина бързах).
Аз - Бих желал да се консултирам и евентуално закупя някои компютърни части
Руса1 - Момент само... (на телефона - "айде, че имам клиент", следва поглед над помещението, в залата има 6-7 бюра на "специалист-консултанти", но бюрата с мъже, (или поне имащи вид на познавачи) до едно заети (вече бях обходил с поглед нещата)
Руса1 - заповядайте при колежката там в дъното (поглеждам и виждам това, което не бих искал да знам, че работи тази длъжност, още по-малко да ми свърши работа - зад една колона в другия край на помещението руса кака на около 25-28 с видимо неясни намерения, защо стои там.
Аз - Благодаря! (насочвам се към втората личност) Добър ден, или вечер, бих желал да се консултирам с Вас за малък ъпгрейд на личната ми десктоп-конфигурация.
Руса2 - Добър вечер (така си избра), седнете. (колегата ми, който беше с мен остана прав да гледа вентилатори през цялото време, защото нямаше никъде 2-ри стол)
Аз - (предвид очакващата се мъка реших да съсека всички недоразумения и опипване на почвата и търговски трикове и т.н.) Имам нужда от ново дъно с вградено видео, с резолюция на DVI 1920х1200, от сорта на GeForce 8200/8300, AM2, плюс би било 8 канала аудио (имам 6-канално домашно кино), предпочитани модели Asrock (изключително вярно и издръжливо предишно дъно), или Asus.
Руса2 - претегли ме с поглед, после претегли по блондински нещата, клъвна 5 клавиша и ми обърна монитора да ми покаже това, което бях гледал 2 дни - каталога на сайта им :lol:
Аз - (зяпах моделите в наличност) искам дъно до 150-200лв с посочените изисквания
Руса2 - амиии (загледа се пак и изброи няколко модела)
Аз - (загледах се в истинската им наличност и в крайна сметка си избрах) а имате ли Атлон 6000+ двуядрен ? (предварително се бях oсведомил, че имат)
Руса2 - (звънна вътрешна линия и ме усведоми) - имаме!
Аз - 2 плочки рам по 2 Гб още
Руса2 - на 800, или 1066
Аз - тук е вашият момент да ми обясните, защото не знам дали процесорът работи нормално на тази шина и дали ще ми е необходима втората рам ...и ако може разликата в цените?
Руса2 - (хваща се за лесното и забива в екрана) 1066МХз на "CorsAir е 135лв. комплект от 2
Аз - :shock:: (обяснявам) не ми трябва геймърска конфигурация и комплект двуканална рам с охлаждане, просто искам 2 плочки по 2 ГБ, какви обикновени имате?
Руса 2 - "Ноунейм" по 35лв/бр. ( :rofl: :rofl: :rofl: )
Аз - (подтискайки усмивката) точно това ми трябва ...а защо са "ноунейм"?
Руса2 - ми щото всеки път идват различни...
Аз - ...и последно какви ми трябват 1066, или 800 за тази комбинация от процесор и дъно?
Руса2 - :?:: 1066 трябва мисля
Аз - (насочвайки я) защо не звъннете телефонче на колега :lol:
Руса2 - (набира телефон) Ало, абе ....шушу-мушу... ааа ами и аз така мисля... (затваря) вземете си 1066
Аз - Добре, тогава 2 "Ноунейм" ;-)) по 2 ГБ на 1066 (после разбрах, че по принцип няма нужда с тоя процесор, ама нямах време да ровя преди това)

Руса2 ми написа поръчката и гаранцията и ме прати с тях към каса и получаване на нещата (винаги ме е кефело в бюрократична схема на по-големите фирми и най-вече в държавните учреждения как ти обясняват 3 в 1 с половин уста и неясно махване на пръст, като това трябва да включва няколко гишета и документа за представяне).

Ами в крайна сметка си донесох частите и сега пиша през тях...ако някой долавя нещо странно в цялата история - то си е за негова сметка, иначе не би се нарекъл българин ;)
(това е малко силно казано, защото има далеч-далеч по-фрапиращи неща)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 яну 2009 00:09

Що ли ми звучи познато? Историята я бях забравил, но е подобна. Само дето попаднах на мъж, но може би за първи ден на работа във въпросния офис - седеше като на тръни. Трябваше ми нещо страшно сложно - охлаждане за HDD. Малката подробност беше, че месец преди това след проучване и разговор с наистина компетен служител пак от там си бях купил радиатор с два вентилатора и просто отидох за още едно такова.
Рядко срещана некомпетентност - чак ми стана забавно. Тъпи грешни отговори на въпроси /то пък една сложна материя/, пък аз питам ли питам като малоумен и ми беше интересно кой от двамата няма да издържи накрая. Не издържа консултанта и ме препрати към момчето от съседното бюро и дори ми даде визитка.
Другото момче си беше в час и всичко стана на мига, но първия хубавец от обща култура трябваше да знае поне, че има и безвентилаторно охлаждане - във витрината точно зад гърба ми.
За сметка на това в офиса им под хотел Родина винаги съм попадал на точни хора.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 яну 2009 08:55

Аз пък да споделя на какъв разговор бях свидетел преди нова година във магазин "зора".Отивам аз да зяпам ЛСД-та в обедната почивка и изведнъж отвънка пристига един зачервен от яд господин и търси консултанта дето консултира за телевизорите.Разгеле намери го и се почнаха яки обяснения
мъжа.Продали сте ми повреден телевизор...показва им главите много широки...много дебели ги показва хората.
консултанта.Не може да бъде ,тука нали видяхте ,че си ги показва нормално.Вие със какъв сателит ги гледате каналите.
мъжа.С кабелната телевизия.
консултанта.Ами сигурно е от кабелната ...нещо...що не се обадите в кабелната да ги питате.
мъжа.Обадих се ,дойде техника и каза че този телевизор нямал нещо(мъжа извади листче и прочете.... HD-full) и той нищо не можел да направи.Затова дойдох да ми дадете такъв телевизор със това устройство дето не им показва главите като бидони.
консултанта.Ама ние не можем да ви го сменим ,щото телевизора си работи....май ще трябва да минете на булсатком или айтивипартнър.
мъжа.Ама аз не искам да минавам на нищо...просто искам да ми дадете друг телевизор,дето да става за обикновена кабелна.
консултанта....ей сега ще питам шефовете.....отиде някъде,връща се след малко и вика ....шефовете казаха ,че "нашата фирма няма политика да подменя работещи уреди".А такъв телевизор дето искате вие нямаме в наличност ,а и да имахме той струва 1750лв а вие тоя за колко сте го взели....499лв.Ами вие как мислите ,за 499лв как ще ви ги показва нормално главите на хората...естествено ,че няма да ги показва нормално.Ако бяхте си взели по скъп модел всичко щеше да ви е наред
......кавгата продължи на по висок тон...и аз се изнесох ,че не ми се слушаха повече простотии.
Коментарите оставям на вас.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#5 Непрочетено мнение от ogi » 07 яну 2009 22:58

:rofl: :rofl: :rofl:
С тези широкоекранни 16:9(10) последната случка си е често явление...какво да правя хората като никой не им обяснява?!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#6 Непрочетено мнение от Darlin` » 08 яну 2009 00:07

Родителите ми като ни дойдат на гости, ТВ-то се превключва на 4:3 - изглеждали им сплескани и дебели :D Баща ми навива майка ми да си вземат и те, ама тя не ще. Искала Славчо (Трифонов) висок и строен, а не борец. :lol:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#7 Непрочетено мнение от авео » 08 яну 2009 00:42

Какво е това лсд за 500лв? Сигурно е някоя световно неизвестна марка. Преди година и нещо правих генерален ремонт на апартамента,в който съм сега. Естествено,всичко се прави по поръчка и всичко се взима ново. Купих хасковски бойлер на VI-KOM. Напълно неизвестна за мен марка. Един единствен път се излъгах да купя нещо евтино,и вече многократно съжалявам. За трети път сменям копчето за пускане+една защита. Иначе бойлера е с шест годишна гаранция. Монтиран е в портмантото и всеки сантиметър е изчислен. Когато изгоря първото копче,викнах сервизния техник,който дойде няколко часа след уреченото време.Само,като видя,къде е монтиран почна да мрънка,че е на неодобно място,той не можел да се гърчи за смяна на едно копче,и т.н. Смяната отне точно една минута,като не броим това,че го тресна тока и слиза до мазетата да вдига бушона. :lol: :lol: Егати,техника! Следващите смяни си ги правих аз.За 5лв. не ми се слушат приказки от малоумници.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#8 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 яну 2009 19:09

авео написа:Какво е това лсд за 500лв? Сигурно е някоя световно неизвестна марка.
Не знам ,мисля че си е купил марката на Ники Кънчев..."Краун"....499лв мисля ,че беше на промоция в зора преди нова година....да точно така сега като се сетя кроун
каза човека...те май вече ги правят в Турция.....ама да им се не види и кабелните техници и консултантите....не могат ли да му кажат на човека да си превключи на 4:3....що го баламосват....може би и те не знаят за кво става въпрос.

А относно бойлера АВЕО да ти кажа какъвто и да вземеш ,не е ли Аристон....изяждаш дръвчето...всичко е "китайско ...произведено за българия"..дипломата ми от варна му сменям 2 пъти вече нагревател.Нищо не плащам че е с 5 г гаранция....ама и не стоя при техника да му слушам простотиите.НО....понеже съм с 2 бани(тоалетни)...си купих миналия месец и един 100л аристон....да ти кажа скъпото си е скъпо...100лв отгоре но си се чувства...


.........................

И сега да ви разкажа още една простотия от преди 2 часа....щях да се напикая от смях :rofl: :lol: :lol: :lol:

Нали знаете ,че дъщеря ми мрънка отдавна за един телефон-Sony Ericsson Xperia X1
...снощи мрънкането стана НЕТЪРПИМО ...и реших най после да го купя тоя телефон.Мой приятел дето има магазин за джиесеми ми го намери на цена 1044....но аз реших да проверя и в "Технополис"...да не се мина ,че при тях още преди нова година беше на 1099лв ...викам си може и да е паднала цената.Нищо подобно.
Цената 1 месец след промоцията си е същата ,обаче със договор на м-тел....а на свободна продажба е....1299лв.
Реших да ги попитам някои неща ,да се побъзикам...питам ..
-Добре ,с уиндоус мобайл 6,1 ...ама като менюто му е на английски....как ще влизам в интернет нали българските сайтове ,ще ми излизат на "маймуница"
-Ми не знам ...щъ питам...ми каза консултанта и ми облещи ей такива :shock:: очи....
......отиде да пита ....връща се и вика...и колегите не знаят....айде утре като дойдете да оставите капаро ,тъй като го нямаме в наличност ,аз ще съм проучил въпроса с кирилецата за БЪЛГАРСКИТЕ САЙТОВЕ...и ще ви кажа всичко.
...викам ...добре ,до утре!!!!!!!!
.....абе тея момчета ,от улицата ли ги събират не знам ! :devil:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 яну 2009 19:33

Те в тази верига не можаха да ми кажат дали радокасетофон Сони трябва да се монтира в оторизиран сервиз за да не му отпадна гаранцията, а ти искаш да ти отговорят на такива сложни въпроси.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”