Телефони, GSM mania

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#46 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 апр 2009 20:51

Ами при мен не издържа и два дни (на обяд на втория ден започва да пищи за слаба батерия), но говоря здраво, а и bluetooth-а ми е постоянно включен (заради hands-free в колата), но поне търсенето на Wi-Fi съм го изключил...
При минимални разговори ми издържа около 5 дни, а при включен GPS - около 3-5 часа...
Убедил съм се, че колкото е по-натоварен телефона с функции, толкова по-малко му издържа батерията...
Предходния ми ETEN X500 с 2.7 тъч-скрийн, WM6, Wi-Fi и т.н. не издържаше и един ден на моя темп на разговори...
Телефона ми е вече на около година и половина, и освен ожуления корпус(стои ми в джоба без калъф и се очуква от ключове и другия телефон) нямам никакви други забележки...
НО - това е телефон за работа.... Като останалите му функции (GPS, Office, E-book, Wi-fi Internet) не са толкова удобни, колкото на ПДА с огромен екран, тъч скрийн и т.н.
Функциите пак се ползват без проблем, но не са толкова удобни, но пък затова като телефон е един път.. (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#47 Непрочетено мнение от ogi » 25 апр 2009 00:35

slowtraveler, защо не направиш като мен - имай си го пак тамагочито с безкрай екстри и благинки, а отделно една "слушалка", за разговори предимно и с подходящ размер за джоба?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#48 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 апр 2009 20:35

Е вече съм с N82.
След като не успях да прехвърля на веднъж списъка с контактите от стария телефон обиколих София да ми го прехвърлят. Голям смях, навсякъде в Германос-ите има табели, че го правят с/у 10 лева. В центровете им се наслушах на глупости "няма ни го устройството", "софтуера не ни работи!?", "няма ни го техника", '\"устройството ни е повредено", "вижте в еди-си кой магазин" и последното за съжаление "не става на телефони с операционна система". Като ги питам защо са обесили табелите, че го правят, щом реално не могат ми отговаряха, че ги задължавали отгоре.
Мила родна картинка!
Тъпото е, че не успях да го направя през компютъра или чрез IR или BT наведнъж. Сега като идиот прехвърлям през блутуута контакт по контакт. ddad

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#49 Непрочетено мнение от Fantomasss » 26 апр 2009 16:30

Ами аз затова си имам една празна стара сим карта. Бодвамя в телефона и копирам всички номера на нея, после в новия пак така и готово. Не е нужно да се изнасилваш така брутално... (coolbeer)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#50 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 апр 2009 19:07

Стари карти и аз имам, но тук говоря за куп данни на един контакт - мобилни /няколко/, стационарни - служебни и домашни телефони, факсове, e-mail адреси, пощенски сдреси, прикрепени снимки и мелодии, допълнителна информация от типа на длъжности, рожденни дати и др., което няма как да мине през SIM картата. Интелигентния начин е през PC, но при мен не се получи. Проблема може и да е компютърен, но с китайската система стана с цената на един изгубен ден.

Между другото докато се оглеждах за машинка ми допадна екрана на N5800 - не заради това, че е сензорен, а заради резолюцията му - 360х640 - почти като резолюцията на първия ми монитор някога. Дори от единия от мобилните оператори твърдяха, че с/у SIM карта с договор за 10 лв/месец можел да се вземе и на 480 лв. Много ми се ще новата ми машинка, освен другите си достойнства да имаше и такъв екран. Е, тогава пък и цената щеше да е друга ..., няма угодия.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#51 Непрочетено мнение от ogi » 27 апр 2009 01:02

Ами, ако ползвахте Сони-Ериксон, прехвърлянето щеше да става толкова лесно и удобно, че песен...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#52 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 апр 2009 18:45

ogi написа:Ами, ако ползвахте Сони-Ериксон, прехвърлянето щеше да става толкова лесно и удобно, че песен...
Оги, Нокията също има изключително удобен инструмент за прехвърляне (дори без ползване на компютър).
Просто казваш на едната нокия да ти прехвърли през bluetooth избраната информация (контакти, бележки, календар и/или какво си избереш) и всичко се появява на втората нокия.
Аз така съм си направил двете слушалки - синхронизирам с компа само едната, а към втората еднопосочно прехвърлям от време на време контактите...
Но проблема с междуплатформено прехвърляне си стои.

Izparitel е прав, че не става със сим карта.
При прехвърляне през сим-карта се отрязват имената, разбива се един контакт на няколко реда и т.н. От една платформа на друга става само през синхронизация с MS Outlook....
Друг ефективен вариант не знам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#53 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 апр 2009 18:51

ogi написа:slowtraveler, защо не направиш като мен - имай си го пак тамагочито с безкрай екстри и благинки, а отделно една "слушалка", за разговори предимно и с подходящ размер за джоба?
Ами просто не обичам да си нося в джоба тамагочита (то ключовете ми стигат да ми късат джоба).
А и N82 има практически същите функции като предишното ми тамагочи, само дето е без touch screen.
А и да мъкна три телефона вече ми идва много - ушите са само две :rofl:
В колата за тамагочи ползвам 4.3 GPS (WINCE 5.0NET), като единствено още не съм измислил как Нокията да се връзва през Wi-FI, а да дава на тамагочито интернет по bluetooth. Иначе през GPRS/bluetooth всичко си работи (като пусна IE на тамагочито, Нокията се събужда и сама се връзва по GPRS)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Automatic
Минаващ
Минаващ
Мнения: 29
Регистриран: 02 май 2009 21:49
МПС: Нямам
От: Sofia

Re: Телефони, GSM mania

#54 Непрочетено мнение от Automatic » 03 май 2009 15:24

Горд притежател съм на Нокиа Н95 наблъскана с всякакви програмки карти и тн ddcomp

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Телефони, GSM mania

#55 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 май 2009 13:49

Попаднах на краш тест на мобилен телефон и не знам да вярвам ли, или нещата са напудрени. Винаги съм мислел, че телефоните със сензорни екрани са крехко нещо, но това днес малко обърка представите ми.

Потребителски аватар
gelen4o
Редовен
Редовен
Мнения: 155
Регистриран: 28 яну 2009 14:02
Skype: gelen4o
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V
От: ШопияЛенд/София
Име: Геле

Re: Телефони, GSM mania (разделена от др. тема, поради оф-топик)

#56 Непрочетено мнение от gelen4o » 18 май 2009 21:47

Vesko1 написа:При средния клас телефони на нокия нещата може и да са добре,но при смартфоните не е така.Не може един флагмански смартфон като Nokia N95 8Gb,да има толкова бъгове и проблеми,мой приятел със магазин за джиесеми върна цяла партида ,защото гърмяха при първото зареждане на батерията....гърмяха в буквален смисъл.На който му се чете за проблеми ...отдолу съм дал линк.

http://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1 ... =firefox-a
Ако партидата е ила произведена в Китай (в което съм сигурен защото София беше залята от такива), нущо чудно. Всичко което е произведено от китайчетата го поставям под въпрос, затова в магазина изрично се пазаря ако е Нокия да е от Унгария или Финландия, компромисните варианти излизат скъпо.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Телефони, GSM mania

#57 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 май 2009 22:34

Нокия наистина имаше партида батерии, които ги отзоваха заради такъв проблем.
Изтриваше се един стикер на батерията и производствения номер отдолу се въвеждаше в сайта на Нокия за да видиш, дали батерията ти е проблемна.
Проблемните батерии ги заменяха безплатно (май и двата типа бяха китайски, но то си е в реда на нещата)....
Относно краш тестовете - правил съм следните:
1. Нокия 150 - падна от около 18м на бетон. При падането отскочи повторно на височина около 1м. Нокията бе в оригиналния си кожен калъф. Дори не се изключи. Падна съвсем 'плоско' на екран/бутони. Ако беше паднала на антената, 100% щеше да я счупи...
2. Нокия 7610 - бягайки я изтървавам, и в опит да омекотя удара ми попада на 'левачката' - нокията хвърчи около 10м по един коридор, пада през 4 стъпала и от там под втората кола на паркинга. Ожули и се пластмасата в ъгъла на корпуса, но никакви други проблеми. (след като сина ми я експлоатира няколко години, сега дъщеря ми продължава да я експлоатира)..
3. Нокия Н82 - няколко падания на бетонен под. Никакви поражения, но пластмасата по корпуса и екрана се надраха сериозно за 1.5г експлоатация, заради това, че го държа в джоба с ключове, стотинки и т.н.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Телефони, GSM mania

#58 Непрочетено мнение от dsuzunov » 18 май 2009 22:39

Относно краш тестовете - правил съм следните:
1. Нокия 150 - падна от около 18м на бетон. При падането отскочи повторно на височина около 1м. Нокията бе в оригиналния си кожен калъф. Дори не се изключи. Падна съвсем 'плоско' на екран/бутони. Ако беше паднала на антената, 100% щеше да я счупи...
2. Нокия 7610 - бягайки я изтървавам, и в опит да омекотя удара ми попада на 'левачката' - нокията хвърчи около 10м по един коридор, пада през 4 стъпала и от там под втората кола на паркинга. Ожули и се пластмасата в ъгъла на корпуса, но никакви други проблеми. (след като сина ми я експлоатира няколко години, сега дъщеря ми продължава да я експлоатира)..
3. Нокия Н82 - няколко падания на бетонен под. Никакви поражения, но пластмасата по корпуса и екрана се надраха сериозно за 1.5г експлоатация, заради това, че го държа в джоба с ключове, стотинки и т.н.
Егати терминатора!!! ;)
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Телефони, GSM mania

#59 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 май 2009 08:27

dsuzunov написа:...Егати терминатора!!! ;)
Не, не съм ги 'терминирал' :rofl:
Машинките си продължиха да си работят нормално (т.2 и 3 все още се използват активно, а 150 си беше мобифон и вече е в пенсия)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Телефони, GSM mania

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 май 2009 21:11

При мен също са падали доста телефони къде на тротоара, къде по стълбите и не е имало поражения. За това пък любимия ми Сименс S75 решил да звъни на масичката в хола, заради вибрацията се разходил и скочил на паркета. Резултата след падане от около 60 см на сравнително меко - отчупено зъбче, което държи батерията. Сега за да не прекъсва между батерията и капака има слой хартия.
SE К310i - на няколко пъти след сравнително невинно изпускане от щерката се бяха раздалечили външните му панели и някои бутони не действаха. Първия път го носих като гаранционен даже на ремонт за това. Оправя се като се стисне с ръка и защипва наново в правилната позиция, но след година експлоатация вече капака на батерията не се чувства част от телефона и иска да се разхожда на някъде по собствен план. Плаче за залепване с тиксо.
Моя колежка неволно беше направила руския краш тест с газенето от автомобил на новия си тогава Сименс S55. Явно не беше подбрала правилната кола, защо телефона заприличал на ваденка и си остана само с външната камера за него. /Тя пък беше една камера, но за времето си беше нещо./

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”