DVI & VGA

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

DVI & VGA

#1 Непрочетено мнение от ogi » 04 дек 2008 22:51

Въпрос към хора с конкретни знания (моля, да не пишат "разбирачи", само за чесане на езиците):
С 2 думи: смених профи CRT-то Sony CPD-E530 21'' 1.9MPx (1600x1200) най-накрая с TFT 24'' Acer Wide Al2416 2.3MPx (1920x1200). Компютърът ми е стара щайга, скоро ще се ъпгрейдва с ново дъно, памет и професорче от порядъка на Феном, или поне АМ2 6000+
Конкретният ми въпрос е: сегашната ми старичка карта GF4MX400 си има DVI и D-SUB, обаче странното е, че на аналоговият изход поддържа нативната резолюция на монитора, а на дигиталния не може. Каква е логиката да поддържа различни резолюции на двата изхода, въпрос на драйвери ли е и как се отразява разликата между двата стандарта, според вас?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: DVI & VGA

#2 Непрочетено мнение от Darlin` » 05 дек 2008 00:06

Разлика между двата няма, не може да се види разлика - дали ще е стандартен кабел или DVI.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: DVI & VGA

#3 Непрочетено мнение от vassy » 05 дек 2008 09:35

За начало пробвай все пак с ъпдейт на драйвера, 93.ХХ поне!

Честито за голямото прасе! - 24 инчово!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: DVI & VGA

#4 Непрочетено мнение от ogi » 07 дек 2008 14:24

vassy написа:За начало пробвай все пак с ъпдейт на драйвера, 93.ХХ поне!

Честито за голямото прасе! - 24 инчово!
Като сложа по-нов драйвер на тая дърта карта създава повече проблеми. Работата е ясна - тия дни ще се купува MB, CPU, RAM. Иначе монитора е уникален - 24'' размерът понякога има значение :) Неописумемо е как се вижда висока резолюция на 1920x1200. Яркостта е много висока също. Трябваше да си повиша DPI на 125%, че всички буквички ми изглеждаха много малки. Форума се държи много добре на такива резолюции.
Следващата карта ще е със сигурност вградена, понеже се отказах от ъпгрейд с поглед в бъдещето - няма смисъл при положение, че за 2 години технологиите стават несъвместими.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: DVI & VGA

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 дек 2008 14:35

ogi написа: Работата е ясна - тия дни ще се купува MB, CPU, RAM.
Оги а стария рам какво ще го правиш за сокет А ли ти е...колко МВ ,колко плочки са....да ми го запазиш ако се споразумеем за цена,че имам една щайга ще я правя сървър и ми трябва рам ДДР СДРАМ.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: DVI & VGA

#6 Непрочетено мнение от ogi » 09 дек 2008 20:16

Vesko1 написа:
ogi написа: Работата е ясна - тия дни ще се купува MB, CPU, RAM.
Оги а стария рам какво ще го правиш за сокет А ли ти е...колко МВ ,колко плочки са....да ми го запазиш ако се споразумеем за цена,че имам една щайга ще я правя сървър и ми трябва рам ДДР СДРАМ.
И аз сглобявам една стара щайга за баща ми да се учи на стари години, само монитора липсваше - вече и той е налице и то профи. Съжалявам за РАМ-а!

Някакви мнения по въпроса на темата, няма ли?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”