наказание на опел

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

наказание на опел

#1 Непрочетено мнение от paci » 30 ное 2008 18:35

снощи ходих в пазарджик,и по магитстралата както си карах със 120 км и една астра ми се залепи отзаде и така караше бая време зад мене/10см от задната ми броня/ и тръгва да ме изпреварва и стига до моито стъкло и ми се смее,и моми4ето което беше със мене ми вика този защо ти си смее, аз се ядосах и от 5скорост напрово на 4скорост и тои взе да дава гас ама на 180км омаля тоя тап ОПЕЛ
маи последното което видя тоя от опела е стикера на DAEWOO-CHERVOLET
(izplezen)

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: наказание на опел

#2 Непрочетено мнение от sasho » 30 ное 2008 19:26

Машинаа :devil:
Тия неща съм ги правил на един Голф с Рейсъра..Но тогава не съм и предполагал,че ще стана и аз голфаджия :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: наказание на опел

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 ное 2008 19:31

Не мисля, че газта до дупка е правилния начин.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: наказание на опел

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 30 ное 2008 19:51

paci написа:снощи ходих в пазарджик,и по магитстралата както си карах със 120 км и една астра ми се залепи отзаде и така караше бая време зад мене/10см от задната ми броня/ и тръгва да ме изпреварва и стига до моито стъкло и ми се смее,и моми4ето което беше със мене ми вика този защо ти си смее, аз се ядосах и от 5скорост напрово на 4скорост и тои взе да дава гас ама на 180км омаля тоя тап ОПЕЛ
маи последното което видя тоя от опела е стикера на DAEWOO-CHERVOLET
(izplezen)
Браво!Защитил си честта на форума.Дано е прочел стикера ...да влезне при нас ...да види разликата със форума на опел.Тея с опелите съм забелязал ,че ни считат за БЕДНИ роднини....все едно не сме всички под шапката на ДЖ.Мотор.Та отвреме навреме трябва да им се припомня този факт! :rofl:

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: наказание на опел

#5 Непрочетено мнение от paci » 30 ное 2008 19:52

да прав си,но тои се подигра със моита кола,
:)

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: наказание на опел

#6 Непрочетено мнение от paci » 30 ное 2008 19:54

определено го ее про4ел, аз съм го сложил посредата на задния джам :geek:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: наказание на опел

#7 Непрочетено мнение от авео » 30 ное 2008 21:32

Победителя в случая е той,защото си се поддал на провокацията. Аз имам две светлини за мъгла, и такива копеленца ги лекувам по друг начин. Пускам му фарчетата за мъгла и той си мисли,че натискам спирачката. Ела да видиш, как се спира от 100 нагоре :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

Re: наказание на опел

#8 Непрочетено мнение от katze » 30 ное 2008 23:12

авео написа:Победителя в случая е той,защото си се поддал на провокацията. Аз имам две светлини за мъгла, и такива копеленца ги лекувам по друг начин. Пускам му фарчетата за мъгла и той си мисли,че натискам спирачката. Ела да видиш, как се спира от 100 нагоре :lol:
Много готин трик - ще го имам предвид!

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: наказание на опел

#9 Непрочетено мнение от sasho » 01 дек 2008 01:39

Нищо лично,ама трябва да си яко тъп,за да предположиш,че тоя пред теб натиска спирачката..Ефекта на фарчетата за мъгла е да го върнеш на тоя отзад,ако ти кара на дълги примерно,защото светят много силно и дразнят. :)

Потребителски аватар
motuL
Нов
Нов
Мнения: 61
Регистриран: 25 окт 2008 17:21
Skype: kam3n-
МПС: Daewoo Nexia 1.5 GTX
От: BapHa

Re: наказание на опел

#10 Непрочетено мнение от motuL » 01 дек 2008 12:06

Опелите не са кой знае какво ... лятото ся са подсетих ... Прибирах се от Шумен за Варна по магистралата и си карам със 100 и нещо и по ено време някфа астра ши ма минава и като се изравнихме я настъпах мойта нексия и не го видях повече ... мъчеше са малко да ме догони ама нещо се задъха май ...Само Омегите са яки :P
Ше те търкам като потен гъс ф кожен салон ...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: наказание на опел

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 дек 2008 16:12

аз се ядосах и от 5скорост напрово на 4скорост и тои взе да дава гас ама на 180км омаля тоя тап ОПЕЛ
И какво спечели ?
Май нищо...рейтинг в очите на слепите.
А какво загуби ?
Доста...
С това "изпъване" си подложил целия автомобил на екстремно натоварване и съответно си го "ядосал".
И тъй като,по начало,автомобилът е изключително търпелив,не ти го е показал.
Но не си мисли,че няма да ти го върне.
В един прекрасен ден,ще забележиш,че за да изкачиш онзи баир,който преди не те е затруднявал,ще трябва да свалиш една предавка.
Ще забележиш,че периода за доливане на масло в мотора се е скъсил.
Също така,не се очудвай,ако започнеш да зареждаш по-често,което би трябвало да те наведе на мисълта за повишен разход на гориво.
..............
Следващата стъпка се нарича ОР (основен ремонт) и много лошо "бие"по джоба.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: наказание на опел

#12 Непрочетено мнение от paci » 01 дек 2008 18:02

аз си пазя коли4ката,ама тоя опел като напъва и като неможе да вари никои не му е виновен,
а пък цял живот ли ще съм с една кола
:)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: наказание на опел

#13 Непрочетено мнение от slowtraveler » 01 дек 2008 18:11

До преди няколко години имах Астра G 1.6/16V (като полицейските), и мога да ти кажа, че си вървеше достойно за мощността си - 101к.с.
На магистралата съм нямал проблем да си държа 'крейсерска' скорост навсякъде над 160км/ч.
Максималната по каталог бе 188км/ч, по километраж съм стигал до - около 220км/ч, като можеше да си я поддържа, но разбира се при тая скорост двигателя се мъчеше, защото бе на 5 скорост около 6400об/мин (ограничителя отрязва на 6500об/мин). Разбира се километража има грешка (по GPS бе около 205км/ч).

Но случката също ми се струва малко емоционална - типична за младежите :DD
Мога да споделя какво правя в подобен случай:
1. Десен мигач - като иска да бяга напред
2. Ако малката дистанция зад теб е притеснителна, но затова спокойно можеш да чукнеш спирачката (без натискане, а само да проблеснат стоповете).
3. Ако това не помогне - отнемаш газта за 30-40м - юнака зад теб ще помисли, че ти е свършил бензина или имаш технически проблем. При всички случаи няма да му е ясно какво правиш и ще те изпревари....

При пътуване извън града имам прости правила:
1. Ако някой ме е настигнал - го пропускам. Явно средната му скорост (или безразсъдството) са му по-високи от моята
2. Ако съм настигнал някого - гледам да не го притеснявам, но и не губя време докато го изпреварвам.
Ако почне да създава проблеми си позволявам краткотрайно да изляза от ритъма си: увеличение на дистанцията между нас преди изпреварване, ускоряване с разчет да го настигна в удобно за изпреварване място с голяма разлика в скоростите. Така шанса да успее да ми попречи е много по-малък. Обикновено безкомпромисното изпреварване (но в никакъв случай не притеснително или 'засичащо' за изпреварвания) отказва от последващи опити да ти се лепнат досадници..
При всички случаи гледам да не се поддавам на всякакви влияния на разни 'рацери', а и е факт, че през последните няколко години никой не се е опитвал да се 'гони' с мен на магистралата...

П.С. явно колата ти е изглеждала много спортна, щото рацерите обичат да се състезават с такива :DD
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: наказание на опел

#14 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 дек 2008 18:23

Паци,а и не само ти.Визирам всички с по висок адреналин зад волана:
Ей това ако го спазвате,ще допринесете много повече за авторитета на сайта ни,отколкото да се състезавате с разни полуграмотни кандидат самоубиици.
Мога да споделя какво правя в подобен случай:
1. Десен мигач - като иска да бяга напред
2. Ако малката дистанция зад теб е притеснителна, но затова спокойно можеш да чукнеш спирачката (без натискане, а само да проблеснат стоповете).
3. Ако това не помогне - отнемаш газта за 30-40м - юнака зад теб ще помисли, че ти е свършил бензина или имаш технически проблем. При всички случаи няма да му е ясно какво правиш и ще те изпревари....

При пътуване извън града имам прости правила:
1. Ако някой ме е настигнал - го пропускам. Явно средната му скорост (или безразсъдството) са му по-високи от моята
2. Ако съм настигнал някого - гледам да не го притеснявам, но и не губя време докато го изпреварвам.
Ако почне да създава проблеми си позволявам краткотрайно да изляза от ритъма си: увеличение на дистанцията между нас преди изпреварване, ускоряване с разчет да го настигна в удобно за изпреварване място с голяма разлика в скоростите. Така шанса да успее да ми попречи е много по-малък. Обикновено безкомпромисното изпреварване (но в никакъв случай не притеснително или 'засичащо' за изпреварвания) отказва от последващи опити да ти се лепнат досадници..
При всички случаи гледам да не се поддавам на всякакви влияния на разни 'рацери', а и е факт, че през последните няколко години никой не се е опитвал да се 'гони' с мен на магистралата...
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: наказание на опел

#15 Непрочетено мнение от ogi » 01 дек 2008 18:54

Ех, всички да бяха като колегата slowtraveler...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”