Резервен ключ

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Резервен ключ

#31 Непрочетено мнение от elefant65 » 10 дек 2008 19:57

[quote="dsuzunov"]До колкото ми е известно е бубинка,индуцираща ел.матнитно поле в чипа,находящ се в пластмасата на ключа.
Той (чипа) връща импулс и бубинката го улавя.[/quot
(coolbeer)
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Резервен ключ

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 17 сеп 2012 21:53

Сетих се как може би година след като си бях взел на старо един Трабант срещнах бившия му собственик и той се присети да ме пита дали ми е казал къде са резервните ключове за колата. Аз вече си бях извадил дубликати, но се оказа, че резервните ключове са си били при мен без аз да знам.
Предния собственик ги бил вързал с тел за едната полуоска и забравил да ми каже при продажбата. Намерих ги , но не посмях да ги оставя там.Човека никога не се притеснявал какво може да стане, ако си загуби ключовете или ги заключи вътре, защото знаел, че резервните са на една ръка разстояние.
За да не се чуди някой - ключа за шофьорската врата и този за запалването при Трабант бяха различни и за това ставаше въпрос за "ключовете". Отделно конкретно този имаше и трети различен от другите ключ за багажника, но такъв на полуоската не беше сложен.

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Резервен ключ

#33 Непрочетено мнение от botzko » 21 сеп 2012 10:34

Ключовете за трабант и варбург бяха железни. Баща ми още при покупката на варбурга (през далечната 87-88 г.) е заключил и двата чифта ключове в колата. Тогава са викали ключари и онези само като са разбрали, че става дума за варбурджини и са се отказвали. Накрая са викали човек да сваля стаклото на багажника ...

П.С. На варбурга също бяха 3 ключа: 1 за вратите и багажника, 1 за заплаване и 1 за резервуара.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Резервен ключ

#34 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 сеп 2012 11:20

Офтопик:
Във връзка с Вартбурга се сещам една смешна случка със зет ми....
Вартбурга имаше такова 'свойство', че при отключванелесно се натискаше бутона заедно с ключа.
Но има вероятност и възможност при изкарване на ключа след като си отворил вратата, ключалката да остане в заключено положение...
Отвътре по никакъв начин не разбираш че е заключено - отвътре лоста си работи безпроблемно..
Та това - предисторията...
Самата история бе в смутното начало на 90-91г, когато се крадеше активно всичко, а в частност - чистачки.
Затова и всеки уважаващ себе си шофьор (като баща ми) си прибираше чистачките в жабката...
Та взема зет ми вартбурга на баща ми и тръгва от Търговище в посока Варна.
Някъде преди Шумен завалява дъжд. Зет ми решава да сложи чистачките 'за секунда под проливния дъжд'...
Спира на отбивка, дърпа ръчната и излиза с чистачки в ръка под дъжда...
И остава там :lol:
Разправя в последствие: проливен дъжд, колата работи, а аз обикалям около нея като обран евреин и нищо не мога да направя...
Добре, че спират добри хора, и му услужват с ключ 10, с който да свали задния номер, за крепежа на който баща ми бе сложил удобна алуминиева шина.
С тази шина зет ми успява да натисне бутона за заключване на задната врата (при Вартбурга системата работи обратно - натиснато е отключено) и да влезе в автомобила...
Добре, че имало повечко бензин в резервоара, защото случката отнема около час (в него момент зет ми мислил дали да не запуши ауспуха за да изгаси автомобила за да му стигне бензина) :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”