Дата и час: 23 Фев 2018 13:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 3 [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Резервен ключ
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Дек 2008 20:57 
Нов
Нов
Аватар

МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

[quote="dsuzunov"]До колкото ми е известно е бубинка,индуцираща ел.матнитно поле в чипа,находящ се в пластмасата на ключа.
Той (чипа) връща импулс и бубинката го улавя.[/quot
(coolbeer)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Сеп 2012 21:53 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Сетих се как може би година след като си бях взел на старо един Трабант срещнах бившия му собственик и той се присети да ме пита дали ми е казал къде са резервните ключове за колата. Аз вече си бях извадил дубликати, но се оказа, че резервните ключове са си били при мен без аз да знам.
Предния собственик ги бил вързал с тел за едната полуоска и забравил да ми каже при продажбата. Намерих ги , но не посмях да ги оставя там.Човека никога не се притеснявал какво може да стане, ако си загуби ключовете или ги заключи вътре, защото знаел, че резервните са на една ръка разстояние.
За да не се чуди някой - ключа за шофьорската врата и този за запалването при Трабант бяха различни и за това ставаше въпрос за "ключовете". Отделно конкретно този имаше и трети различен от другите ключ за багажника, но такъв на полуоската не беше сложен.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Сеп 2012 10:34 
Редовен
Редовен

МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Ключовете за трабант и варбург бяха железни. Баща ми още при покупката на варбурга (през далечната 87-88 г.) е заключил и двата чифта ключове в колата. Тогава са викали ключари и онези само като са разбрали, че става дума за варбурджини и са се отказвали. Накрая са викали човек да сваля стаклото на багажника ...

П.С. На варбурга също бяха 3 ключа: 1 за вратите и багажника, 1 за заплаване и 1 за резервуара.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Сеп 2012 11:20 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Офтопик:
Във връзка с Вартбурга се сещам една смешна случка със зет ми....
Вартбурга имаше такова 'свойство', че при отключванелесно се натискаше бутона заедно с ключа.
Но има вероятност и възможност при изкарване на ключа след като си отворил вратата, ключалката да остане в заключено положение...
Отвътре по никакъв начин не разбираш че е заключено - отвътре лоста си работи безпроблемно..
Та това - предисторията...
Самата история бе в смутното начало на 90-91г, когато се крадеше активно всичко, а в частност - чистачки.
Затова и всеки уважаващ себе си шофьор (като баща ми) си прибираше чистачките в жабката...
Та взема зет ми вартбурга на баща ми и тръгва от Търговище в посока Варна.
Някъде преди Шумен завалява дъжд. Зет ми решава да сложи чистачките 'за секунда под проливния дъжд'...
Спира на отбивка, дърпа ръчната и излиза с чистачки в ръка под дъжда...
И остава там :lol:
Разправя в последствие: проливен дъжд, колата работи, а аз обикалям около нея като обран евреин и нищо не мога да направя...
Добре, че спират добри хора, и му услужват с ключ 10, с който да свали задния номер, за крепежа на който баща ми бе сложил удобна алуминиева шина.
С тази шина зет ми успява да натисне бутона за заключване на задната врата (при Вартбурга системата работи обратно - натиснато е отключено) и да влезе в автомобила...
Добре, че имало повечко бензин в резервоара, защото случката отнема около час (в него момент зет ми мислил дали да не запуши ауспуха за да изгаси автомобила за да му стигне бензина) :lol:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 3 [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]