Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#1 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 13:19

Темата не цели спорове между различните мнения, а само вашето мнение по въпроса!

Аз пари на ръка не давам. Човешко е да се греши и затова в талона ни има 39 точки, а не 1. Ако не правиш нарушения 2 години, ако има отнети точки, те се възвръщат. Това е един баланс между шофьорите и закона. Според мен, когато си направил нарушение, съзнателно или неволно, трябва да приемеш санкцията, а не да поощряваш корупцията, за да се измъкнеш от ситуацията. По-срамно за мен е да дадеш пари на полицай, отколкото да си сгрешил и да ти напишат акт. Вярно е, че после са разправии докато го платиш, дупчене на талон, но ако не можеш да поемеш този риск, в градския транспорт се дупчат само билети :D Както казах, аз съм поел риска и когато се наложи да си платя акт или фиш, даже съм си спестил част от парите (около 50лв):
http://free.hit.bg/sealevel1/st.jpg
http://free.hit.bg/sealevel1/st1.jpg

П.П. Също не съм съгласен с това, полицаите, на които работата не би трябвало да е да следят за дребни нарушения по пътя, да имат право да се занимават с това и да пишат актове за нарушения на ЗДвП. Нали затова са КАТ.

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#2 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 17:10

Аз лично до сега не съм давал пари на полицаи . Имам 2 акта на стоиност 103 лева с 20 отнети точки . За подчти 3 години стаж зад волана на автомобила немога да кажа че мога да карам . Всеки ден кравя над 50 нарушения ( превишена скорос , неползване на колан , отнемане на предимство и т.н ) , с което не се гордея :worried: !!! В момента в Стара Загора сме на 2-ро място по лошо шофиране след такситата . Вече повечето полицаи ни познават и минаваме с бутилка вода , количка , сокче дори и без да сме направели нещо :) Всеки е човек и преви грешки !!!
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#3 Непрочетено мнение от westzone » 29 ное 2008 18:39

пари на ръка не давам има си процедури за това.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 29 ное 2008 19:00

westzone написа:пари на ръка не давам има си процедури за това.
Много правилен подход.Макар ,че пък от друга страна ти излиза по скъпо.То като помислиш реално май е по добре да бутнеш 10-тачка на някой катаджия ....отколкото да платиш 100лв акт(необжалваеми) на бюджета....за да могат по този начин да се събират милиарди излишък,който да бъде раздаден на партийните фирми в края на годината.
Ама знае ли човек все пак кое е правилно?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 ное 2008 19:13

Според мен има поне две гледни точки:
1. Тази на обществото. Никакви рушвети, наказуемо е и липсва превнцията. Така водачите ще спазват в по-голяма степен правилата;
2. На индивида. Вместо да се раздели със ...стотин лева и ...точки, той ще мине с 10 или 50 лева. За него това си е далавера. Лошото е, че като знае, че може да се откупи лесно, водачът пак може да си позволи да нарушава.

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#6 Непрочетено мнение от westzone » 29 ное 2008 19:20

Vesko1 написа:
westzone написа:пари на ръка не давам има си процедури за това.
Много правилен подход.Макар ,че пък от друга страна ти излиза по скъпо.То като помислиш реално май е по добре да бутнеш 10-тачка на някой катаджия ....отколкото да платиш 100лв акт(необжалваеми) на бюджета....за да могат по този начин да се събират милиарди излишък,който да бъде раздаден на партийните фирми в края на годината.
Ама знае ли човек все пак кое е правилно?
ама погледни го ся от друга страна вече 3г без месец карам без винетки а почти всяка събота пътувам имам 100лв. акт по добре е от 3 годишни винетки пък и колко акта им изтече давноста :D

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 ное 2008 19:35

Пари на ръка не давам...
Принципа ми е, че колкото по-малко им се предлага, толкова по-малко ще си искат...
Винаги карам с повишено внимание, като се старая да минимизирам нарушенията.
Но както каза колегата - човешко е да се греши. Като се замисля единствените нарушения дето правя са превишена скорост и напоследък неправилно изпреварване на един участък, който до скоро бе разрешен за изпреварване.
Участъка е идеална права около 600м без никакви пресечки или отбивки и пълна видимост, но при последната маркировка са оставили непрекъсната линия.
За 21г шофьорски стаж нямам отнети точки, а единствения акт ми е за просрочена книжка (на 10година бях забравил, че книжката важи от датата на медицинското, а не от дата на издаване...)...
Имало е възможност да ми пишат акт и при други нарушения (превишена скорост), но в тея случаи полицаите проявяваха разбиране (глоба с фиш), защото случките бяха на такъв участък, където не е нормално да караш с ограничението, а то е сложено само заради нечий болен мозък (пример - ограничение 30км/ч на магистралата от Варна към Златни пясъци около Спортна зала, или полицай с радар 30метра след изхода на Монтана към Берковица, следящ за 50км/ч)...
На година въртя между 35 и 55х.км., голяма част от които - в града.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#8 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2008 21:00

Аз пък давам. Не за да стимулирам корупцията, ами просто защото процедурата е толкова тромава че направо му се препикава на човек, а и цял ден загуба в кат само за да дам пари(много повече отколкото на ръка) нещо не ми се връзва, да не говорим за отнети точки там и други глупости. За 14 години стаж зад волана съм дал грубо 600 лева, падат се средно по 42 лева на година, което за мен е приемливо, като се има предвид че правя дребни нарушения от рода на :превишена скорост с около 20-30 над допустимата, минал по релсите на трамвая за по пряко, влезнал в забранена, забранен ляв или обратен завой, рядко отнемане на предимство(то в София ако не отнемеш предимство ще си чакаш да се включиш в движението чак към 11:30 вечерта). Та една проста сметка показва, че при тези нарушения за 1 г. щял съм да бъда назад с поне 300 лева актове и не знам си колко точки. Сега талона ми е чист като момина сълза, а актове -никакви. Това естествено не ме кара да съм идиот на пътя и да си мисля че мога да правя всичко безнаказано. Сега, друг е въпроса ако някой е пил и даде пари да го пуснат. Това е гадно и недопустимо според мен , защото този може да си кара така пил отново и да си плаща и докато не стане белята. А ако е с наш близък??? За това съм "за" затвор.Но за дребни нарушения или да ми пишат фиш, или ще си цакам на ръка когато може.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 21:21

ама погледни го ся от друга страна вече 3г без месец карам без винетки а почти всяка събота пътувам имам 100лв. акт по добре е от 3 годишни винетки пък и колко акта им изтече давноста
Задължението ти е в данъчното,а там няма давност.Да не се учудиш някой път,ако те спрат на границата и ти забранят излизане зад граница ,понеже имаш задължения.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 ное 2008 21:27

Да ама не... Актовете не отиват в НАП..(така бе по едно време)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 21:30

slowtraveler написа:Да ама не... Актовете не отиват в НАП..(така бе по едно време)...
Обаче,отиват в Гранична полиция.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 ное 2008 21:37

dsuzunov написа:
slowtraveler написа:Да ама не... Актовете не отиват в НАП..(така бе по едно време)...
Обаче,отиват в Гранична полиция.
За това не съм сигурен. Може да си прав, но малко ме съмнява, защото доколкото знам по финансов въпрос ГП спира само големите длъжници по информация от НАП. Трябва да се прочете закона и наредбите...
Но това е друг въпрос - да не спамим темата на човека...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#13 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 21:53

ама погледни го ся от друга страна вече 3г без месец карам без винетки а почти всяка събота пътувам имам 100лв. акт по добре е от 3 годишни винетки
Браво !!!
Значи,аз,мога да си купя винетка,мога да прекарам колата на ГТП в срок,мога да съм с пълно и изправно оборудване, а Вие млади ми господине с не повече от 3 години стаж зад волана не можете.
Точно заради този начин на мислене,тази държава е в батака....
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#14 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 22:19

Защо да давам пари за винетка след като нямаме пътища ?????? Разбирам да ми искат винетка на магистралата и по първокласната пътна мрежа . Това са пътищата които стават за каране и се почистват през зимата . Немисля че винетките и неизправностите по колите ни са докарали държавата до " батака "
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#15 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 22:23

Благодаря на всички за мненията! Радвам се, че сте съвестни шофьори. Разбира се, всеки има свой убеждения и постъпва според неговата преценка. Темата изразява само вашите мнения, нека да не се заформят спорове, както казах още в първото изречение. Нито ще промените ситуацията в България, нищо ще се промените един друг :)

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”