Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#76 Непрочетено мнение от Fantomasss » 22 яну 2009 21:23

Izparitel написа:Колана е необходимост, спасява човешки живот. Поставянето му не трябва да е заради КАТ-аджиите, а за да пази хората в колата. Според мен колана при колата е аналог на каската при мотоциклетистите.
Ако при таксиджиите колана ограничава възможността им да оцелеят при нападение от клиент, то за останалите не мисля, че има разумни доводи да не го ползват.
Точно така , напълно съм съгласен...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#77 Непрочетено мнение от sasho » 22 яну 2009 21:30

Ясно ми е,че е така,но примерно тръгвам за някъде,като преди това ще спра на магазина..Е до магазина,който е на 500м само да разпъвам и после прибирам колан ми писна вече.Иначе за по-дълги растояния много ясно че го слагам!Навик ми е още от учебната кола...Добре,че нямам камбанка! ddkomp2

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#78 Непрочетено мнение от paci » 22 яну 2009 23:32

и аз съм съгласен да се слагът коланите,но имам много познати дето са се обръщали със коли и са казвали че ако са имали колан щяло да бъде по зле/полицаи са им го казвали/

Потребителски аватар
vesod
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 26 ное 2008 20:23
МПС: Racer
От: sofia

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#79 Непрочетено мнение от vesod » 22 яну 2009 23:52

paci написа:и аз съм съгласен да се слагът коланите,но имам много познати дето са се обръщали със коли и са казвали че ако са имали колан щяло да бъде по зле/полицаи са им го казвали/
Един приятел се преобърна по таван като слизахме по Симеоновско към София и ако нямаше колан сега щеше да е с кпила.
Ако караш твърде бързо, ще те носят много бавно!!!

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#80 Непрочетено мнение от paci » 22 яну 2009 23:53

един познат казва колана спасява живот,но някой път отнема живот

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#81 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 яну 2009 08:02

paci написа:и аз съм съгласен да се слагът коланите,но имам много познати дето са се обръщали със коли и са казвали че ако са имали колан щяло да бъде по зле/полицаи са им го казвали/
Това не го вярвам да са го казвали полицаи....
Само погледни статистиката на загинали при преобръщане на автомобила - почти всички са били без колан и загиват, защото изхвърчат от автомобила. Там вече става страшно, защото не си предпазен от материалите и системите които са в автомобила (еърбег и меки пластмаси/седалка)- и или автомобила те размазва, или се размазваш самостоятелно в някой камък/дърво...
Преди около 3 месеца една позната се отъркаля няколко оборота (заспива и излиза от пътя, който е на полегат насип с височина около 4м). Жената е на около 60г и си е доста пълна (съответно инерцията и е голяма). Проблем и е било да откачи колана с главата надолу...
Първите думи на полицията като виждат колата - 'къде са жертвите?' (имам някъде снимки правени с телефон - ако ги намеря - ще ги постна).
На дамата абсолютно нищо и нямаше, само леко одраскване от счупените стъкла по ръката...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#82 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 яну 2009 11:14

paci написа:един познат казва колана спасява живот,но някой път отнема живот
Същото казват лекарите в Съдебна медицина.
Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#83 Непрочетено мнение от Darlin` » 23 яну 2009 11:37

Вуйчо ми вчера ми разказа за сина на негов познат. При катастрофа той е бил с колан, имал е синини и повърхностни рани и след седмица са го изписали от болницата с перфектни стойности, но след 2 седмици почива изведнъж. Оказало се, че от притискането на колана са се получили тромби, които са тръгнали из тялото...
Лека му пръст на човека...
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#84 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 яну 2009 14:38

Разбира се, че колана не е пълна гаранция за успешен/безопасен изход....
Затова коланите си имат ограничител на усилието (при някои модели инерционната машинка е хваната на тънка ламарина, която започва да се къса (на определен сряз), отпускайки машинката при определено усилие на известно разстояние, и по този начин намалявайки пиковото усилие колана...
Въпроса с вредата от колана е много спорен, защото не се знае в какво състояние би бил човека без колана...
При всички случаи би получил сериозни удари на други места, които биха могли да го убият на място или пак да би имал тромби от тези травми/удари...
Освен това колана трябва да е точно поставен - на бедрата и рамото.
Ако е поставен по-нагоре, можеш да получиш вътрешни травми при изхлузването под колана в момент на удар (особено при гъзарски полегнала седалка)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#85 Непрочетено мнение от Ilyan » 18 мар 2009 10:55

Вчера (17.03.09г 19.30) карам зад един (censored) . Светофара свети зелено, тоя (censored) се влачи едва едва. Пред него няма никой, пешеходният светофар светва червено, (censored) дава газ, аз също, и преминавам на жълто през кръстовището и (police) .
- Добер вечер! Сержант ... документите за проверка.
Давам ги, проверява ги.
- Г-н Панайотов, знаете ли за какво Ви спряхме?
- Знам.
- За къде бързате?
- Детето е гладно и бързам да се прибера, че ми хленчи в колата.
- Заради едното хленчене може да стане белята. Сега какво ще правим?
- Виновен съм. Каквото трябва.
- Акт за 200лв. 20 контролни точки. Талонът Ви остава у нас. След един месец отивате в КАТ-Пловдив да си платите акта и да си вземете талона.
- Няма да стане само с едно ходене.
-?
-Заверка, презаверка на акта.
-То ще Ви излезне златен този акт.
-Знам.
-Казвайте какво да правим. Влезте в колата да решите и колегата ще Ви върне документите, но го направете по-дискретно, да не се вижда.
-Трябва ми банкомат.
-Там на ъгъла има (30м), аз ще наглеждам детето.
Изтеглих 20лв, за късмет ми даде 2х10лв. Здрависах се с него прибра си ги в джоба, без да ги погледне, върна ми талона.
-Приятна вечер! Карайте по-внимателно!
-Всичко хубаво!

Незнам, какво да направя, за да не се "паля" толкова лесно. Тоя (censored) ми струва 20лв, заради 30сек чакане.
Тази сутрин пресичам бул."Сливница", светва ми зелено, а онези продължават да си карат, сякаш за тях няма светофар. Идваше ми да дам газ да ги закарам на другия край на кръстовището и (boi).
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#86 Непрочетено мнение от Fantomasss » 18 мар 2009 10:57

ddmuhaha лошото е е всички нерви и загуби са за твоя сметка...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#87 Непрочетено мнение от sasho » 18 мар 2009 11:43

Преди няколко седмици и аз внесах членски внос 10лв,че ме спряха на най-тъпото място....
Мостът от Дървеница за Младост,по който ще минава метрото-убийте ме не знаех,че там ограничението е 50 :rofl:
Попринцип там винаги си карам с по 80-100,то си е като магистрала широко огромно...И тия миндилье са го научили там и висят и по едно време гледам цак СТОП :D Превишена скорост в града с 50км/ч. И почерпих.... :D КАТ-аджиите и те са хора ddmuhaha

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#88 Непрочетено мнение от newcomer » 18 мар 2009 17:24

FORMULA1 написа:Вчера (17.03.09г 19.30) карам зад един (censored) . Светофара свети зелено, тоя (censored) се влачи едва едва. Пред него няма никой, пешеходният светофар светва червено, (censored) дава газ, аз също, и преминавам на жълто през кръстовището и (police) .
- Акт за 200лв. 20 контролни точки.
А на теб какво ти е нарушението? За преминаване на жълт сигнал няма санкция! Корумпираното ченге те е прецакал! :swear:
Дори да си преминал на червено, точките не са 20! Аз не знам да има наказание, което да отнема 20 точки! Виж, че тая подметка те е манипулирал!
Тази извадка, която имам е обновена от 15.01.08, но едва ли са го променили, та дори толкова драстично:

Код: Избери всички

7. за неспазване на сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението (чл. 179, ал. 1, т. 5 ЗДвП) - 5 к.т.; 
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... %B8#p18458
Вероятно те е излъгал и за 200те лева за акта. Може и толкова да са, не знам. Но те така обичат да те поставят в стресова ситуация, в която си по благосклонен да предложиш пари- все едно кой знае какво престъпление си извършил. Не знам за друго, ама да се правят на много страшни са го овлядяли най-добре! Но така ще е докато не си знаем правата. Има ли някой, който да каже- това са настоящите санкции- толкова к.т. и такава цена на наказателен акт??? Затова не им давайте пари на тея :swear: нещастни! За твоята ситуация трябваше да опиташ да го убедиш, че не си застрашил никого, да ти опрости нарушението и да те пусне.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#89 Непрочетено мнение от todortv » 18 мар 2009 21:28

Darlin` написа:Вуйчо ми вчера ми разказа за сина на негов познат. При катастрофа той е бил с колан, имал е синини и повърхностни рани и след седмица са го изписали от болницата с перфектни стойности, но след 2 седмици почива изведнъж. Оказало се, че от притискането на колана са се получили тромби, които са тръгнали из тялото...
Лека му пръст на човека...
Аз почти не ползвам колан.Живота си е мои и аз рещавам как ще се пазя.
Без колан не застрашавам никого.Какво ще кажете за водач с колан управляващ
автомобил с десен волан,или с колан и неработещ ляв фар през нощта,или
с колан и спирачки само на задно дясно колело,или........,нос колан.
Загрижили се за живота ми ,глоби,точки и оня изпреварва в завои,гумите му като галош,
и десен волан ама си бил сложил камера, за да може да изпреварва.
Според мен всеки сам трябва да определя дали да ползва колан или презерватив.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Давате ли пари на катаджиите, за да ви пуснат?

#90 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 мар 2009 21:52

Лъжеш се, че без колан не застрашаваш никого...
Знаеш ли как ще те пусна в колата ми на задната седалка без колан :devil:
Човешкото тяло също може да е оръжие - направи сметка какви поразии може да направят едни 100кг засилени с 40-50км/ч (да не говорим за по-високи скорости)...
Облегалката не може да спре такова усилие (например 1-2 тона) и незавързания човек лети из купето и мачка наред.
Това, че има други нарушители (както си ги изборил), не е оправдание за извършване на друго нарушение...

А обикновено никой не се грижи за живота ти, а за евентуалните разходи или загуба при авария.
Ти си можел да плащаш още няколко десетилетия данъци, и да се трудиш, а при фатална авария изведнъж изчезваш от полезрението им.
Пък не дай си боже да се наложи да плащат скъпоструващо лечение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”