Първото ми ПТП

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Първото ми ПТП

#1 Непрочетено мнение от Darlin` » 26 ное 2008 15:05

Днес се случи първото ми ПТП, но не по моя вина, а на paci и motuL!!! Сега ще питате как така .. еми така! От голямо озъртане да намеря новия офис на ЕКОНТ, за да им пратя стикерите, сега съм с огънат преден номер.
Случката: светофар - червено. Спрели коли. Светва зелено, тръгват, аз трета кола. Втората (пежо, някъв стар пикап) тръгва и той, аз след него подавам леко газ и потеглям, обаче бях в района на адреса на новия централен офис на куриерите и се обърнах да погледна вдясно по сградите и в тоя момент "ЧУК!", цунках го онзи отзад. Не беше приятно определено. Слиза той, пускам аварийни и слизам аз. Реплики:
- "Ко напрай, бе, девойко?" - леко ядосан леко пълен чичка.
- "Извинявам се, бях се загледала настрани, че търся офиса на Еконт куриерите, тука трябва да е някъде"
Онзи си оглежда бронята. Нищо му няма. Даже и прахта не му беше мръднала. Навеждам се аз, гледам си колата - нищо й няма, като изключим, че РВ-то на номера гледа леко намръщено сега. Ония си бара ... бронята - нищо му няма. Аз го виждам това, и за да не мълчим така насред средна лента от три, му викам:
- "Като гледам освен номера ми, друго няма. Нищо Ви няма на бронята. Ама тоя пусти офис къде са го преместили тука."
Ония ме гледа странно...
- "Да знаете къде се намира? Кукленско шосе № 12 търся." - леко нагла, ама трябваше да го разсеям и да внедра в главата му мисълта "Тя е жена .. ха! Простено й е! Айде ..."
Ония се опулва и проблясва лека усмивка на лицето му. Йес, успяла съм!!!!
- "Не го знам." - промърморва и тръгва да се качва в колата си. И аз към мойта и си мисля: "Добре, че няма нищо на колите, че .. заради едните стикери да направя услуга .. ще ям дървото." Тръгнахме по живо по здраво (аз не съвсем) и хоп! червен светофар. Мааамуу ... Айде на 2 м дистанция и повече никакво оглеждане. Довечера отивам в Тракийския им офис.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Първото ми ПТП

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 26 ное 2008 15:07

Днес се случи първото ми ПТП
ЧЕСТИТО !!!
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Първото ми ПТП

#3 Непрочетено мнение от Ilyan » 26 ное 2008 15:16

Винаги има първи път.
Пожелавам, това да е последното ти ПТП!
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Първото ми ПТП

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 26 ное 2008 15:32

Важното е че няма щети....свиркай си и запали една свещ още днес,че е бил малкия дявол. :DD А относно номера...можеш да го смениш като си поръчаш само предния във КАТ.То добре че е предния ,че задния е нитован.

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: Първото ми ПТП

#5 Непрочетено мнение от mihael » 26 ное 2008 16:23

Това да ти е катастрофата,те тези не се броят,който не кара на него не му се случва.А офиса е зад хотел родпи в една мн малка улица и само навътре и ще го видиш,бая голям е да го знаеш ако ти трябва пак.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Първото ми ПТП

#6 Непрочетено мнение от Beast » 26 ное 2008 17:19

Само както си озаглавила темата си (и гледам че от дарлин).
В 1-вия момент си казох: Ох горкото ланосче! А дарлин толкова се грижеше за него, тамън беше си намерило супер собственник.

Недей стряска така хората!
Случват се такива работи на всеки, никой не е застрахован от тях. Важното е че няма нищо огънато по него и си е цяло целеничко. Това че ти е разменил някое изречение по ..... това се преживява.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Първото ми ПТП

#7 Непрочетено мнение от авео » 26 ное 2008 17:53

Друг път не зяпай,като караш! Можеше да е някоя баба,вместо пикапа.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Първото ми ПТП

#8 Непрочетено мнение от ogi » 26 ное 2008 18:14

Днес явно е критичен ден. За малко ми се размина на мен и то също от разсейване... Добре, че смених гумите и АБС-а работи, че бях върху мокри павета и трябваше да завия спирайки, да не ударя кола. :o
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
westzone
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 02 авг 2008 08:41
Skype: westzone
МПС: daewoo matiz
От: пловдив
Име: ицо
Контакти:

Re: Първото ми ПТП

#9 Непрочетено мнение от westzone » 26 ное 2008 19:16

вчера стоя паркирал пред 1 блок зад някакав огромен пикап и си проя брошурите в същото време този с пикапа дава назаден за щастие отиде само мигача :rofl: но искам да попитам на матиза предната броня гумена ли е защото удара си беше много силен на него му падна нещо под номера а на мене само мигача и една малка драскотина на капака

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Първото ми ПТП

#10 Непрочетено мнение от Fantomasss » 26 ное 2008 19:27

Дано това да ти е най- голямата и последната катастрофа през целия ти живот. То днес е кофти ден , жената днес беше с Ланоса и ми се обажда че угаснала на Орлов мост по средата и яко свирене майни и пръсти по адрес на бабата(майка й). Та й казах да обърне на бензин и стана работата. После видях че е излезнал вакум(сигурно е кихнала и тя не е разбрала) и за това е угаснала. Та случват се разни работи дето каза колегата , който не кара на него не му се случва. Айде запали си свещичка за здраве и си гледай пътя, че можеше да е по кофти.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Първото ми ПТП

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2008 19:32

После видях че е излезнал вакум(сигурно е кихнала и тя не е разбрала) и за това е угаснала.
Това не го разбрах. Как така излиза вакуум?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Първото ми ПТП

#12 Непрочетено мнение от ogi » 26 ное 2008 19:36

До сега само веднъж ми се е случвало да кихне Нубирата (същия, като твоя ДВГ) и то беше като се гоних с едно Есперо на магистралата. Беше се извадила тръбичката между всмукателните тръби и капака на клапанната кутия, която се движи свободно и се вади без съпротивление. По принцип не пречеше на нормалната работа на ДВГ. Не знам и за какво служи. Иначе друг път ми се е случвало да излиза вакуумна тръбичка 1-2 пъти, ама без кихане - тази отстрани на охлюва на всмукателните тръби.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Първото ми ПТП

#13 Непрочетено мнение от Darlin` » 26 ное 2008 20:09

Явно наистина днес нещо е кофти ден .. за половин час градско, щях да се натреса общо 4 пъти ... свещички запалих - даже 5, защото угасна тока преди малко. :D Надявам се и си пожелавам наистина да не ми се случва нищо по-страшно от това, на мен и на вас също. Бъдете внимателни, че всеки бърза за някъде и шофьорите са полудели.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Първото ми ПТП

#14 Непрочетено мнение от авео » 26 ное 2008 20:58

westzone написа:вчера стоя паркирал пред 1 блок зад някакав огромен пикап и си проя брошурите в същото време този с пикапа дава назаден за щастие отиде само мигача :rofl: но искам да попитам на матиза предната броня гумена ли е защото удара си беше много силен на него му падна нещо под номера а на мене само мигача и една малка драскотина на капака
Пластмаса си е ,но на удари до 8км/ч си възвръща първоначалния вид.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Първото ми ПТП

#15 Непрочетено мнение от newcomer » 26 ное 2008 23:25

blank
Последна промяна от newcomer на 28 юли 2009 19:59, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”