Mauritius island Ноември/08'

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Mauritius island Ноември/08'

#1 Непрочетено мнение от ogi » 18 ное 2008 20:35

Не се сдържам да не се похваля къде бях почти месец - о.Мавриций (в Индийски океан, на 1000км източно от о. Мадагаскар). Толкова ми е странно в този студ и сивота тук през Ноември да се беля още по тялото... Изпитах най-върховният кеф от екзотика за всичките ми пътувания до момента. Не можете да си представите какво е да се гмуркаш в кристална вода, по средата между група острови, около теб странни разноцветни рибки, на 2 - 3 метра надолу истински корали (даже си бях отчупил парче, ама гид-а в яхтата се намръщи и каза, че е забранено). Това беше първата ми разходка с лодка. По-нататък си наехме яхта за цял ден и 2-ма водачи и ни направиха програма за цял ден. Първо ходихме на един изцяло вулканичен остров (Мавриций се стига от край до край за около час с кола, а наоколо е осеян с групички малки островчета), после ходихме на друг. Между всички острови има коралови рифове, които обикалят навсякъде и спират вълните и се получават невероятни плажове, спокойна и бистра вода. Интересното е, че всички острови са различни - първият, вулканичния беше изцяло от скала и все едно инкрустиран с вградени мидички, после ходихме на един райски остров, после ходихме на друг остров с фар, после на трети райски остров, който пък бе голф игрище, а плажовете му бяха невероятни, там ни готвиха водачите раци, някакви риби с големи зъби, пресни ананаси и пържени банани на скара :D Няма да забравя как се бях опънал във водата и си пиех биричката, около мен кристална спокойна вода, островчета, палми и лежейки там, черните ми носят само ананасчета и някакви странни деликатеси във водата като на бей. Тогава се пощипвах дали не сънувам къде съм и какво правя. После ходихме някакво съвсем друго по вид място в устието на една река и стигнахме до водопад и бързей, където се пускахме по бързеите по гащи, имаше най-различни атракции като воден масаж и интересни форми на скалите и водата, накрая преодолях страховете си и скачах на 2-3 места от високо (5-6 метра) във водата. Десертът привечер бе водни ски, което се оказа ужасно трудно - от групата ни от 6 човека само един се справи. Тази екскурзия си я платих скъпо - изгорях както никога, ама в еуфорията кой да се сети да се маже, а и ние постоянно плацикахме някъде из вода. Обелих се буквално като змия, след 2-3 дни.

На друга екскурзия пък ходихме по различни градчета и местности, видях гигантски костенурки, маймуни покрай теб като нашите котки, които гледат какво могат да откраднат, прочутата им 7-цветна земя и какво ли още не пих, ядох и видях...

Интересното е, че там не е скъпо, а буквално цените са като в БГ. Номера е да стигнеш... Нашето бунгало например струваше 25 евро на вечер и имаше 2 стаи с по 2 легла (повечето по 1.5 персона), огромна дневна и кухня и санитарен възел и веранда. Беше буквално до плажа.

Трябва да сте готови за всякакви изненади - първата вечер един гущер ми изкара акъла докато се къпех, после имаше на другия ден големичка и ужасно бърза стоножка в банята, с която се погонихме към канала доста и т.н. сега тук, чак ми е скучно, че нямам "компания" в банята :lol: Последната вечер пък като се връщахме от ресторанта и един колега тръгва да си допива оставената кола на масата на верандата и я изплюва и гледаме в чашата му гущерче и то съвсем живо, а малко по-късно открихме скорпионче под масата. Екзотика отвсякъде!

По острова видях всякакви видове плажове - все едно бе колекция - с камъни, без камъни, с вълни, без вълни (повечето заобиколени от коралов рив и кварцов пясък), с бял пясък, с жълт пясък, с различни нюанси на цвета на дъното, с рибки, без рибки, какво ли не...

Няма думи да ви опиша какво преживях и си е много за разказване! Бях в рая!
Ако на някой му е интересно качих няколко снимки!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Mauritius island Ноември/08'

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 18 ное 2008 22:33

Ееее братле... направо си е за завиждане..., а ние като идем на "Обзор" или на "Слънчев бряг" и си мислим, че кой знае къде сме , а то- никъде в тъпата Вулгария(България) , където те гледат строго от високо и ти викат-"кажи!!!"... "Кво искаш"... -да ти е....а и почивката , то ти идва да дигнеш гълъбите на момента и да си дойдеш в тъпата столица, където положението не е по- различно... Но аз искрено се радвам че ти си си прекарал човешки или (нечовешки) на това наистина райско местенце-Бог е помислил за всичко...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Mauritius island Ноември/08'

#3 Непрочетено мнение от ogi » 18 ное 2008 22:54

Тази тема я писах само защото си прекарах наистина ужасно добре на този остров и наистина рекламирам тази дестинация. Понеже си нов, да ти кажа с 2 думи, аз съм бил почти навсякъде по света, трудно може да ме впечатли нещо. От 2-3 години само пътешествам, верно че тази година все пак отбелязах рекорд за брой пътувания на 3 различни континента и 10-на държави. Иначе съм посещавал над 30 страни и всички континенти, без полюсите и Австралия.
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... 1%82%D0%B0
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Mauritius island Ноември/08'

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 ное 2008 18:12

Оги ,радвам се че си си прекарал добре....може би някога и на нашата улица "ще изгрее слънце".Блазе ти за хубавата и динамична работа ,която имаш! :DD

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”