Земетресение

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#31 Непрочетено мнение от Darlin` » 18 апр 2009 13:15

Спокойно, щом Алена казва :) http://dnes.dir.bg/2009/04/18/news4322042.html
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 апр 2009 13:27

Darlin` написа:Спокойно, щом Алена казва :)
Тази пък къде се бута? Говори от позицията на виден специалист в астрологията само поради факта, че се появява по БТВ. Мисля, че работа на властите беше да заявят открито и авторитетно какво е полжението. До колкото знам преди голям трус има предшестващи слаби сеизмични колебания със същия епицентър. За сметка на това мисля, че се изхвърлят с това да му се търси на човека наказателна отговорност за факта, че е изразил мнението си /убеден съм, че той сам си вярва/ или като при бай-Тошо:
"Права е само линия, която е успуредна на Априлската!"
Офтопик:
Априлска линия - насоки утвърдени от Априлския конгрес на БКП, мисля, че беше през 1956г. с която после ни проглушиха ушите.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#33 Непрочетено мнение от Darlin` » 27 апр 2009 12:04

Отидохме и ни разтресе вечерта http://dnes.dir.bg/2009/04/25/news4357608.html :D
Аз лично го усетих не много силно.. в Букурещ да е било към 3, и нещо .. Беше голяма паника докато разберем къде е бил епицентъра, щото се стреснахме да не е бил в България.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#34 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 апр 2009 21:16

Бре какво става в Пловдив, бре! Друсне в Кърджали - Вас ви люлее, друсне във Вранча - Вас ви люлее, сега остана като друсне в София пак да Ви залюлее.
Офтопик:
Ползвай Райд!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Земетресение

#35 Непрочетено мнение от ogi » 27 апр 2009 21:35

Офтопик:
Предишното земетресение в Кърджали - бях сънувал земетресение през нощта, преди това.
По повод сънищата ми пак - през уикенда сънувах, че пътувам в презатлантически самолет (широкофюзелажните), които набират доста време по пистата и как кацна на някаква малка писта и после не можа да набере скорост да излети и пропадна...и се събудих, на другата вечер ми бе полета от Богота за Париж и заспах някъде над океана и се събудих от стюардесата, която ми изправяше седалката и ми викаше да се закопчая колана и аз си мисля, че сме стигнали Европа, поглеждам монитора в седалката и какво да видя - както сме летели в права черта и сме се отклонили към Ирландия и пилота направи съобщение за кацане, обявиха че трябвало уж презареждане, което за първи път ми се случва по нормален полет по този маршрут. Кацна на някаква малка писта, която за А340 си беше като пътечка и едва се събра в нея. Нали се сещате какво ми беше в главата, вследствие на съня :) Та правиха каквото правиха и излетяхме, като полета закъсня с 3 часа и като кацнахме в Париж, веднага се залепи едно камионче до 3-ти двигател... Доста се изненадах като видях как се отклоняваме от маршрута и пилота прави съобщение за кацане след 20 мин, като не се виждаше никакво познато населено място на картата, а само първия, най-близък къс земя от Европа.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Земетресение

#36 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 апр 2009 21:54

ogi написа:
Офтопик:
Предишното земетресение в Кърджали - бях сънувал земетресение през нощта, преди това.
По повод сънищата ми пак - през уикенда сънувах, че пътувам в презатлантически самолет (широкофюзелажните), които набират доста време по пистата и как кацна на някаква малка писта и после не можа да набере скорост да излети и пропадна...и се събудих, на другата вечер ми бе полета от Богота за Париж и заспах някъде над океана и се събудих от стюардесата, която ми изправяше седалката и ми викаше да се закопчая колана и аз си мисля, че сме стигнали Европа, поглеждам монитора в седалката и какво да видя - както сме летели в права черта и сме се отклонили към Ирландия и пилота направи съобщение за кацане, обявиха че трябвало уж презареждане, което за първи път ми се случва по нормален полет по този маршрут. Кацна на някаква малка писта, която за А340 си беше като пътечка и едва се събра в нея. Нали се сещате какво ми беше в главата, вследствие на съня :) Та правиха каквото правиха и излетяхме, като полета закъсня с 3 часа и като кацнахме в Париж, веднага се залепи едно камионче до 3-ти двигател... Доста се изненадах като видях как се отклоняваме от маршрута и пилота прави съобщение за кацане след 20 мин, като не се виждаше никакво познато населено място на картата, а само първия, най-близък къс земя от Европа.
Офтопик:
Ужас, на мен пари да ми дават на самолет не се качвам. Като гледам по Нейшънъл Географик и Дискавъри за самолетни катастрофи... ако ще мра, ще е на земята...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#37 Непрочетено мнение от Darlin` » 27 апр 2009 23:40

Izparitel написа:Бре какво става в Пловдив, бре! Друсне в Кърджали - Вас ви люлее, друсне във Вранча - Вас ви люлее, сега остана като друсне в София пак да Ви залюлее.
Izparitel, бях в Букурещ тогава :D Въпреки че и в Пловдив се е усетило. Но в хотела добре ме залюля ... :worried:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#38 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 май 2009 19:23

Преди няколко минути ми се разлюляха лампите. Чакам да чуя къде е бил епицентъра и колко е било силно земетресението.
:mrgreen:

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#39 Непрочетено мнение от Darlin` » 24 май 2009 21:01

И ние го усетихме силничко ...
Епицентъра е бил на 160 км на югозапад от София с магнитут 5,3 по Рихтер.
Имало е още едно към 16:00 часа и нещо, на същото място с магнитут към 4 и нещо ..
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#40 Непрочетено мнение от Darlin` » 24 май 2009 22:39

В момента ме тресе .. като че ли малко по-силничко... ddpom
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Земетресение

#41 Непрочетено мнение от ogi » 24 май 2009 22:42

Току що имало пак, мен все в колата ме уцелва и нищо не съм разбрал.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: Земетресение

#42 Непрочетено мнение от desperado » 24 май 2009 22:51

оо на 7ми етаж в Дружба си люля сериозно и сега се чудя на къде да се изнасям с бебока ddpom
Изображение

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#43 Непрочетено мнение от Darlin` » 24 май 2009 22:54

Е, аз какво да кажа на 16-ти етаж :D :o Особено като е люлеещо (не набиващо надолу) се усеща двойно поне.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: Земетресение

#44 Непрочетено мнение от desperado » 24 май 2009 23:02

е при теб верно е по 2 а това е от нещата от които ме е шубе :worried:
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#45 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 май 2009 23:06

Darlin` написа:Е, аз какво да кажа на 16-ти етаж :D :o Особено като е люлеещо (не набиващо надолу) се усеща двойно поне.
Ти се моли да не е нагоре надолу, че това значи да си над епицентъра. Случвало ми се е веднъж и доста се изплаших, защото знам какво значи това.


Нов силен трус в Югозападна България


Ново земетресение -4,5 по Рихтер, на 160 км югозападно от София, се усети в 22.37, съобщиха от МИС.
Преди това, по данни на Сеизмологичния център към Геофизичен институт на БАН в 19 часа и 18 минути българско време е регистрирано земетресението с епицентър в Македония, на северния бряг на Дойранското езеро, на около 160 километра в югозападна посока от София.
До момента няма постъпили сигнали за нанесени материални щети след земетресението. Това информират от Оперативните комуникационно-информационни центрове (ОКИЦ) на Министерството на извънредните ситуации по места, на които беше разпоредено да съберат данни по общини, съобщиха от пресцентъра на министерството.
Земетресението беше усетено в областите Благоевград, Кюстендил, София, Пазарджик, Пловдив, Перник и по високите етажи на сгради в Кърджали.
По данни на Сеизмологичния център към Геофизичен институт на БАН интензивността на труса в община Петрич е била между от 5 - 6 степен, В София и Кюстендил - около 3 степен, а в Димитровград и Панагюрище - 2 степен.
Множество вторични трусове са усетени у нас след най-силния трус, коментира дежурният сеизмолог в Геофизичния институт към БАН Соня Димитрова, цитирана от "Фокус". По-рано през деня три земетресения с епицентър на територията на Македония бяха регистрирани в интервала между 17,13 и 17,34 ч. българско време, допълва Дарик.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”