ТРАГЕДИЯ :(

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#16 Непрочетено мнение от Beast » 31 окт 2008 02:09

С моето животно съм дърпал Golf 2, Renault 19, BMV 316.
Мене са не дърпали само веднъж, но тогава ми беше изгоряла бензиновата помпа, дърпането беше само до елкон (за да диагностицират, че от там ми е проблема), който е на 300м. Досега не ме е оставяла на пътя, доволен съм от нея и дано да ме изкара дълго време. ;)
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#17 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 31 окт 2008 07:13

Благодаря на всички за съчувствието ! Сузи е пак про мен :) . Оправи се със смяна на 2 предни амортисьора , тампон на кормилната реика , тампон на стабилизиращата щанга и още няколко други тампона незнам кади си :) . Всичко общо излезна 220 лв. , но за пръв път не сажелявам че съм ги дал !!! Сега когато карам по улиците се чуват само гумите без никакъв друг шум (shofiro2)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 окт 2008 07:20

Мене са не дърпали само веднъж, но тогава ми беше изгоряла бензиновата помпа, дърпането беше само до елкон (за да диагностицират, че от там ми е проблема), който е на 300м.
(dubs)
Eто още една полза от това да имаш алтернативно гориво - не зависиш от бензина.
(shofiro2)

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 окт 2008 07:27

mi6ko_pi написа:Благодаря на всички за съчувствието ! Сузи е пак про мен :) . Оправи се със смяна на 2 предни амортисьора , тампон на кормилната реика , тампон на стабилизиращата щанга и още няколко други тампона незнам кади си :) . Всичко общо излезна 220 лв. , но за пръв път не сажелявам че съм ги дал !!! Сега когато карам по улиците се чуват само гумите без никакъв друг шум (shofiro2)
Хайде вече да я караш безпроблемно!

Мисля, че сумата, която са ти взели въобще не е голяма. За Нубирата амортисьорите са по над 100 лева единия, труда отделно.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#20 Непрочетено мнение от ogi » 13 ное 2008 22:03

Днес си разрових Нубирата от купчината листа и клонки, че я бях паркирал за почти месец настрани от паркинга сред едни дървета пред блока, да не заема място. Буквално не се виждаше, че има кола там. Имаше около 2 милиметра прах и свинщина по нея и задръстени листа навсякъде, въпреки почистването с метла. Приличаше на разровен танк от втората световна. Вътре се усещаше лек полъх на миризма на миризлива буболечка. Буквално все едно влязох в потънал кораб. Не знам как за 1 месец заприлича на изоставена за скрап и забравена кола. Мушнах ключа и завъртях - стартера заработи мудно от падналия акумулатор, но без потреперване мотора запали почти веднага и замърка тихо и равномерно в купчината шума. Чистачките разбутаха непрогледната кал по предното съкло и покарах до близкия магазин 2-300 метра. Останах учуден от лекото управление и липсата на каквито и да е шумове от моторния отсек, въпреки дългото седене на място. Бях забравил колко лесно се кара Нубира! (как да не й се радвам :) )
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#21 Непрочетено мнение от ogi » 13 ное 2008 22:06

Izparitel написа:
mi6ko_pi написа: За Нубирата амортисьорите са по над 100 лева единия, труда отделно.
За сведение амортисьорите са над 150 лв/бр. А пружините са по 110 лв читавите.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#22 Непрочетено мнение от Vesko1 » 13 ное 2008 22:08

ogi написа: Мушнах ключа и завъртях - стартера заработи мудно от падналия акумулатор, но без потреперване мотора запали почти веднага и замърка тихо и равномерно в купчината шума. Чистачките разбутаха непрогледната кал по предното съкло и покарах до близкия магазин 2-300 метра. Останах учуден от лекото управление и липсата на каквито и да е шумове от моторния отсек, въпреки дългото седене на място. Бях забравил колко лесно се кара Нубира! (как да не й се радвам :) )
У бреее...плюйни я да не я урочасаш :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 ное 2008 22:29

За сведение амортисьорите са над 150 лв/бр. А пружините са по 110 лв читавите.
Явно скока на долара има пръст тук. Някъде около стоте ми предлагаха преди време алтернативни корейски амортисьори, които със сигурност не бяха производство на Деу. Оригиналните наистина бяха доста по-скъпи.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#24 Непрочетено мнение от sasho » 14 ное 2008 11:57

Разказчето на Оги ми напомня на Рейсъра когато го запалихме и подкарахме за първи път от 9 месеца :o (миналия септември взехме Нубирата..значи септември,октомври,ноември,декември,януари,февруари,март,април,май,точно 9 :D )
Сложихме акомулатор и веднага запали на второто завъртане.А ароматът вътре наистина напомняше на стар кораб :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#25 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2008 18:12

Желателно е преди палене в такъв случай да се зареди акумулатора, защото опитите за палене с изтощен акумулатор го съсипват, както и бързото зареждане с голям ток, което му устройва алтернатора след това.

Имам лоши спомени от залепнал съединител при продължително оставен без движение автомобил.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ТРАГЕДИЯ :(

#26 Непрочетено мнение от sasho » 14 ное 2008 19:55

Izparitel написа:Желателно е преди палене в такъв случай да се зареди акумулатора, защото опитите за палене с изтощен акумулатор го съсипват, както и бързото зареждане с голям ток, което му устройва алтернатора след това.

Имам лоши спомени от залепнал съединител при продължително оставен без движение автомобил.
Аз купих нов :)

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”