Да разкажа малко за Корея

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
na4red
Минаващ
Минаващ
Мнения: 11
Регистриран: 12 ное 2007 01:50
МПС: Vectra GTS V6
От: Варна

Да разкажа малко за Корея

#1 Непрочетено мнение от na4red » 12 ное 2007 12:49

Здравейте фенове . Искам да разкажа малко за страната в която се произвеждат вашите коли . Имах щастието 2001 година да посетя Корея с кораб и по специално един град на име Инчон - едно райско кътче . Ще споделя с вас някой неща за това място . Хората карат 99 процента собствено производство автомобили - деу , хюндай , киа . Единствените европейски автомобили които видях там бяха едно бмв и един мерцедес - като и 2 те коли бяха голям клас - предполагам на някакви богаташи . Всичко останало караше изброените 3 марки . Направи ми силно впечатление факта че хората не си заключваха колите - нов джип спрян стъклото свалено ключовете на таблото :) Имах силното желание да закупя един хюндай соната - колата беше 3 годишна маслено зелен металик със всички екстри , бензинов 2000 16 клапанов двигател със 133 конски сили някъде двигател + кожен салон и цялото това съкровище можех да го купя за около 3000 долара ! Единствената причина поради която не го взех беше че от фирмата собственик на кораба не разрешиха на нас екипажа да си накупим коли от там ! Ще спомена още малко цени - есперо пак със всички екстри + кожа 6-7 годишно се продаваше за 700 долара ! 2001 година курса на долара беше около 2.25 като най много стигна 2.32 някъде ! Направи ми впечатление че 90 % от колите им бяха с кожен салон и климатик а това са си супер ектри . Лично ходих с един колега до магазина на деу в този корейски град и се изумих от цената на която предлагаха деу ланос мисля че беше - цена като чисто ново беше около 4300 долара !!! Карат се също и много мотоциклети - разбира се отново тяхно производство . Хората там са други :) ако шофьор например спирайки на сфетофар на червено настъпи леко с гумите пешеходна пътека моментално дава задна и гледа виновно :)

racer
Минаващ
Минаващ
Мнения: 17
Регистриран: 09 ное 2007 13:18

Re: Да разкажа малко за Корея

#2 Непрочетено мнение от racer » 12 ное 2007 17:49

na4red написа:ако шофьор например спирайки на сфетофар на червено настъпи леко с гумите пешеходна пътека моментално дава задна и гледа виновно :)
:shock: :shock: :D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да разкажа малко за Корея

#3 Непрочетено мнение от ogi » 12 ное 2007 23:57

racer написа:
na4red написа:ако шофьор например спирайки на сфетофар на червено настъпи леко с гумите пешеходна пътека моментално дава задна и гледа виновно :)
:shock: :shock: :D
така е навсякъде по света (също доста обикалям) ...освен в БГ...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#4 Непрочетено мнение от авео » 13 ное 2007 00:01

Така е не само в Корея, а и в Европа.Ако си настъпил пешеходна пътека никой не тръгва по нея,докато не се отдръпнеш,и всички те гледат недоволно.В Инчон ми е правено авеото :lol:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#5 Непрочетено мнение от ogi » 13 ное 2007 00:05

Няма да забравя преди няколко месеца във Виена се бях подпрял на един уличен стълб да си ям хабургера и ми направи впечатление, че колите спираха безсмислено и тръгваха и след като се наядох открих защо - бях до пешеходна пътека по която никой не минаваше, но бе до мен...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Да разкажа малко за Корея

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 окт 2008 21:35

За да не отварям нова тема - пътуващие в чужбина да имат едно наум:

http://malkiobyavi.com/pro/pic-news/new ... wsid=11556

Същото беше преживяла и моя близка преди около две години. (sorry) Явно нещата не са се променили много...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да разкажа малко за Корея

#7 Непрочетено мнение от ogi » 07 окт 2008 22:06

Никога не съм имал проблеми с роуминга на служебния телефон на Глобул в Европа, Азия, Севрна и Южна Америка. Проблемът ми беше с МТел-ският за да си активирам роуминга на личният телефон - искаха ми сума глупости като номер на последната ми фактура (който си нямах на идея какъв е, къде да го намеря и защо по дяволите трябва да си губя времето и нервите да го търся за такава услуга - пощата ми по абонамент е на място, което не обитавам отдавна), после искаха присъствие на титуляра на номера (баща ми - на негово име е картата като бивш военен служител) , което също ме разби, че ставаше процедурата сложна, тъй като той също живее в различен град и накрая не искаха по никакъв начин просто да ми активират роуминга въпреки дългото ми членство, с упорството на банков агент от чиято банка се опитваш да теглиш шестцифрен заем.

След като намерих време да им спазя бюрокрацията на това сложно начинание нямам проблем и с М-Тел в горепосочените континенти. След 2 седмици ще пробвам операторите как са на о. Мавриций в Индийският океан 8))
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Да разкажа малко за Корея

#8 Непрочетено мнение от Ilyan » 08 окт 2008 09:59

Два пъти ходих до Турция и нямах никакви проблеми с роуминга с М-тел (освен сметката, като се върнах :devil: )

Наскоро пътувахме от Сандански към Пловдив през Гоце Делчев, Доспат, Девин, Кричим и изведнъж - честитка от М-тел: приятно прекарване в Гърция и цени на разговори :shock:: :o
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да разкажа малко за Корея

#9 Непрочетено мнение от ogi » 08 окт 2008 12:25

FORMULA1 написа:Наскоро пътувахме от Сандански към Пловдив през Гоце Делчев, Доспат, Девин, Кричим и изведнъж - честитка от М-тел: приятно прекарване в Гърция и цени на разговори :shock:: :o
Пренастрой го на ръчно сканиране за смяна на оператора за да избегнеш ефекта, ако искаш.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Да разкажа малко за Корея

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 окт 2008 19:43

Колега получи честитка под формата на месечна сметка. Оказа се, че на Синеморец по неизвестни причини разговорите му са минавали през турски мобилен оператор и все едно е говорил от чужбина.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”