Проблем с битов климатик

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Проблем с битов климатик

#1 Непрочетено мнение от vassy » 03 окт 2008 19:09

Имам проблем с една 5 годишна Midea MSB-12HR. Има ли някой във форума, който разбира от климатици?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Проблем с битов климатик

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 03 окт 2008 23:09

vassy написа:Имам проблем с една 5 годишна Midea MSB-12HR. Има ли някой във форума, който разбира от климатици?
Кажи кво те интересува.....Ако не топли,и мотора не спира да бачка...изтекъл е фреона.Ако топли и не изключва....прецакано е релето или платката за управление.Ако вообще не включва от дистанционното...батериите са за смяна или дистанционното е прецакано.Ако е нещо друго...обърни се към оторизиран сервиз! :roll:

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Проблем с битов климатик

#3 Непрочетено мнение от vassy » 04 окт 2008 09:14

Климатика не работи от началото на април. Пониже зимата беше свършила го оставих така. Климатика е дозареждан декември със 300 гр. (обледеняваше много). Сега не топли и не охлажда. На отопление дебелата тръба загрява (не се държи) достатъчно, но тънката стои студена. При охлаждане тънката е мн. студена, но дебелата не. Държи се все едно има запушване във вътрешното тяло или няма налягане(нямам с какво да измеря). Компресора не изключва и вътрешния вентилатор не включва на топло и работи на ниски обороти на студено. Имам съмнения в четирипътния вентил. Понеже имам друг такъв не монтиран климатик, смених електрониката, кондензатора на компресора, бобината на четирипътния вентил - резултат никакъв. Слагах и друго вътрешно тяло към външното - пак няма резултат. Остават липса на фреон (не вдига налягане, макар, че след дозареждане са минали 3 месеца само и няма видимо изтичане), компресор или четирипътен вентил.
В шах съм. Днес ще сменя външното тяло, но другото ще трябва да го оправям. Помагайте с всякакви съвети!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Проблем с битов климатик

#4 Непрочетено мнение от авео » 04 окт 2008 10:25

Не знам как,ще видиш какъвто и да е било теч. Фреона е невидим :D Имам Фуджицу 12 обикновен. На третия месец почна да прави проблем. Външното тяло работи,вътрешното неще да духа. Съмняваха се в четирипътен вентил,но се оказа компресор.Смениха го и проблема се оправи.От цялата работа научих,че след като не може да вдигне налягане,вътрешното тяло не тръгва. Възможностите не са много: компресор,четирипътен вентил,който действа само на режим отопление,запушен капиляр/така съм чувал/ и пробив отнякъде на фреон.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Проблем с битов климатик

#5 Непрочетено мнение от vassy » 12 окт 2008 12:46

Смених външното тяло и всичко е ок! Тепърва ще видим какво му е на старото. Имам съмнения за запушване на капилярката, няма ли специалисти по климатици тук?

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”