Футбол

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Футбол

#1 Непрочетено мнение от sasho » 14 сеп 2008 19:55

Нека всеки изрази тук всякакви пристрастия,мнения и изобщо всичко,което се сеща за цар футбол :)

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Футбол

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 сеп 2008 20:38

sa6i4 написа:Нека всеки изрази тук всякакви пристрастия,мнения и изобщо всичко,което се сеща за цар футбол :)

Слагай началото!

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#3 Непрочетено мнение от sasho » 14 сеп 2008 22:33

Ами добре!
От 2000г. насам аз съм заклет фен на Милан :devil: Гледал съм почти всички мачове на отбора,които съм имал възможност,постоянно следя какво се случва в кухнята на отбора поне доколкото ми позволява интернет :D Последните няколко сезона се излагаме сериозно,за което аз съм нарочил треньора Карло Анчелоти(който ви беше на гости наскоро в Пловдив и му дадохте една титла,дето хич не я заслужава)
Днес паднахме от Дженоа..утре от някой друг..Да видим докога ще продължава търпението на всички,свързани с отбора (censored)

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#4 Непрочетено мнение от sasho » 15 сеп 2008 19:14

Няма ли фенове на футбола :doh:

Потребителски аватар
stiix
Редовен
Редовен
Мнения: 195
Регистриран: 10 фев 2008 20:46
МПС: ***
От: ***

Re: Футбол

#5 Непрочетено мнение от stiix » 15 сеп 2008 19:28

Аз пък съм фен на Интер и на ЦСКА :))
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Футбол

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 сеп 2008 20:07

Няма ли фенове на футбола?
Аз специално - не съм.
Явно има нещо в тази игра, щом е запалила милиони почитатели. Само, че аз не гледам от към еуфоричната страна.
Понякога гледам мачове - имало е атрактивен футбол /май не е било в нашето първенство/.
Тук /дано да не съм прав/ - нещата ми се струват доста посредствени.
Собствениците на клубовете - част от тях са отбор юнаци - кай го гръмнали, кой си "прехвърлил" /ей така/ акциите на адвоката си, за друг пък никой не може да каже - кой е собственика.
Говорят високомерно за разни "малки" отборчета, дето после им скриват топката, расипват тотално с некадърни решения отбори с история, успехи и поддръжници, че после изкарват другите виновни...
Публиката /агитките/ - част от тях отиват на стадиона да си излеят натрупаната енергия или да си избият комплексите. То викане, трошене, битки, закани. Пострадаха невинни от бомбички, сума ти автобуси и тролеи са със строшени стъкла. Не бих си пуснал детето на стадиона - може да пострада неволно при някое от изпълненията на озверяла агитка.
Съдиите - стават смешни понякога, но е тъжно. Не познавам до толкова добре играта, че да се произнасям за конкретни обсъждания, но като гледам какъв скандал се вихри в момента - кой кого е трябвало да подпира...
Футболистите - добрите гледат да избягат навън. Дори някои от най-добрите като футболисти са загубили симпатиите ми с поведението им в човшки план. За мен футболът не е всичко и в съзнанието ми са останали и "духане на супи", обобщения относно хората в БГ съчетани с високопарни приказки и демонстрации на самочувствие и накрая - резил, когато същия трябва да се докаже - в случая като трньор. Зарязване на националия отбор от същия /след резил/ заради място в борещ се за оставане в групата отбор. Големи приказки докато са далеч от властта във футболната централа, а като я вземат - нищо не се променя.

Отговорни и безотговорни фактори насъскват агитките срещу другия отбор, а те им се вързват. Палят се шалчета, има физическа агресия почти винаги оставаща безнаказана. Заради един мач се ангажират сума ти полицаи да усмиряват разбеснели се фенове вместо да си вършат работата.

Много съм далеч от футбола и дано не съм прав, но нещата у нас ми приличат малко на срещите по кеч дето дават по телевизиите късно вечер - сценарии, представление за публиката, пък тя му се вързва.
(sorry)

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#7 Непрочетено мнение от sasho » 15 сеп 2008 20:15

Izparitel написа:
Няма ли фенове на футбола?
Аз специално - не съм.
Явно има нещо в тази игра, щом е запалила милиони почитатели. Само, че аз не гледам от към еуфоричната страна.
Понякога гледам мачове - имало е атрактивен футбол /май не е било в нашето първенство/.
Тук /дано да не съм прав/ - нещата ми се струват доста посредствени.
Собствениците на клубовете - част от тях са отбор юнаци - кай го гръмнали, кой си "прехвърлил" /ей така/ акциите на адвоката си, за друг пък никой не може да каже - кой е собственика.
Говорят високомерно за разни "малки" отборчета, дето после им скриват топката, расипват тотално с некадърни решения отбори с история, успехи и поддръжници, че после изкарват другите виновни...
Публиката /агитките/ - част от тях отиват на стадиона да си излеят натрупаната енергия или да си избият комплексите. То викане, трошене, битки, закани. Пострадаха невинни от бомбички, сума ти автобуси и тролеи са със строшени стъкла. Не бих си пуснал детето на стадиона - може да пострада неволно при някое от изпълненията на озверяла агитка.
Съдиите - стават смешни понякога, но е тъжно. Не познавам до толкова добре играта, че да се произнасям за конкретни обсъждания, но като гледам какъв скандал се вихри в момента - кой кого е трябвало да подпира...
Футболистите - добрите гледат да избягат навън. Дори някои от най-добрите като футболисти са загубили симпатиите ми с поведението им в човшки план. За мен футболът не е всичко и в съзнанието ми са останали и "духане на супи", обобщения относно хората в БГ съчетани с високопарни приказки и демонстрации на самочувствие и накрая - резил, когато същия трябва да се докаже - в случая като трньор. Зарязване на националия отбор от същия /след резил/ заради място в борещ се за оставане в групата отбор. Големи приказки докато са далеч от властта във футболната централа, а като я вземат - нищо не се променя.

Отговорни и безотговорни фактори насъскват агитките срещу другия отбор, а те им се вързват. Палят се шалчета, има физическа агресия почти винаги оставаща безнаказана. Заради един мач се ангажират сума ти полицаи да усмиряват разбеснели се фенове вместо да си вършат работата.

Много съм далеч от футбола и дано не съм прав, но нещата у нас ми приличат малко на срещите по кеч дето дават по телевизиите късно вечер - сценарии, представление за публиката, пък тя му се вързва.
(sorry)
Така е,за съжаление си прав,но все пак футбола си остава голяма игра и винаги ще събужда интерес,въпреки,че в последно време всичко стана толкова комерсиално.. (izplezen)

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#8 Непрочетено мнение от sasho » 15 окт 2008 21:45

0-0 с Грузия :rofl:
Трагично е всичко в тоя отбор най-вече капитанът,който ме уби с изявлението,че всичко се кореняло в слабото ниво на българското първенство :rofl:
Еми добре бе селски,като си в Магаданчестър,защо не направи нищо?
Тоя отбор няма бъдеще,това е!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Футбол

#9 Непрочетено мнение от авео » 16 окт 2008 01:24

Една птичка пролет не прави,особенно ако е заобиколена от пуяци.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#10 Непрочетено мнение от sasho » 17 окт 2008 11:58

авео написа:Една птичка пролет не прави,особенно ако е заобиколена от пуяци.
Тя понеже е една птичка...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Футбол

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 17 окт 2008 19:07

sa6i4 написа: Тя понеже е една птичка...
Moже и да не разбирам от футбол, но съм сигурен, че няма идиот, собственик на клуб във висшата лига на GB, дето ще даде сума ти пари за тази птичка, ако не струва.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Футбол

#12 Непрочетено мнение от sasho » 17 окт 2008 21:41

Точно,защото не разбираш от футбол,не обръщаш внимание,че въпросната птичка е една в клубния си отбор и съвсем друга в националния си.Нищо лично към теб,не го казвам като обида да е ясно! :)

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Футбол

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 17 окт 2008 21:46

Понеже бях в болница и от няма какво да правя гледах мача, мисля, че около птичката всички наоколо бяха в бяло и си беше сама. Четох в пресата критики към Бербатов, включително и от футбулни люде, но си мисля, че в поговорката за птичката има нещо вярно.
Е, вярно, че навремето Марадона навързваше куп защитници и се измушваше с все топката, но това е друга планета.

Потребителски аватар
Brutesun
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 06 окт 2007 21:11
МПС: NUBIRA I 1.6 SX 16V
От: Белокопитово

Re: Футбол

#14 Непрочетено мнение от Brutesun » 17 окт 2008 22:47

Каквато ни е страната, такъв и футболът. Нима само във футбола да сме слаби? А къде ни е и всичко останало? Беден човек, жив дявол - нали така се казваше. При нас май е видоизменена и тая поговорка. По скоро трябва да звучи подобно на: "Безидеен човек, и дявола не е драг". Това, кавам предварително, си е само мое мнение. Аз поне не виждам свтлина в тунела на футбола, пък и на каквото и друго да е в нашата страна .... гадно ми е като си го помисля (защото по принцип харесвам футбола....а и живота :)), но ми стига само сутрин като се събудя и тръгна за работа, за да се убедя, че истината е дори по-гадна от моето възприятие....... За да не досадя на всички, мисля тук да спра.
NUBIRA I 1.6 SX 16V

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Футбол

#15 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 окт 2008 09:32

Поне вратаря беше на висота, защото, ако беше като този...



мале мила!

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”