Екстремни ситуации

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Екстремни ситуации

#1 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 сеп 2008 00:38

31.12.1999г. Дежурен съм на връх Нова година.По онова време цялата деж. група (следовател,дознател,двамата експерти и дежурните на тел.166) се събирахме заедно да празнуваме ако обстановката позволява.Следобед,към 17.00 заваля сняг и до полунощ натрупа около 35 см.Понеже ми беше тежко от яденето,седнах на пулта да приемам обажданията на тел.166.
В 01.00ч.жена съобщи,че брат и със семейството си и още две други са закъсали в преспите към хижа Върховръх.Тъй като селото на съпругата ми (Скобелево) е на пътя за същата хижа,предположих,че при тях снегът ще е над 1 метър.
Проблемът се усложняваше и от факта,че с групата закъсали има и две деца - на 2 и на 4 год.
Звъннах в Гр.защита,но те бяха останали без високопроходима техника (имаше пострадали от пиратки на 3-4 хижи и те ги извозваха до болница.
Единствените,който имаха такива машини,бе жандармерията.Обадих се там,но се появи друг проблем: имаше БТР, но нямаше трезвени мех.водачи (все пак Нова година).
След 10мин. дежурния в жандармерията ми звънна и каза,че е осигурил един лейтенант,които ще кара БТР-а (трезвен),доктора на поделението и старшина механик ако закъса машината.
Обаче никой от тях не познава пътя.Помолих дежурния в службата да ме пусне да отида с тях (повече от 10 години пътувам по този път и го познавам основно).
Тръгнахме в 02.00 ч.
В 08.00 ч.пристигнахме при туристите ( 40 км за 6 часа). Когато скочих от машината ,потънах до кръста в сняг - 1.10 м. Групата се намираше на 3 км. под с.Скобелево.Бяха скъсали верига на една от колите и - до там.
Понеже пътя е тесен,а бетеера въобще не е маневрен,се наложи да отидем до селото за да обърне..
Прибирах се в къщи,каталясал в 13.00 ч.
На следващата година през лятото,пътувайки за Скобелево,ни настигна,същото семейство с двете деца.Жената ме позна
Вечерта ни поканиха на вилата им на х.Върховръх......то бяха едни салати,ракии....
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Екстремни ситуации

#2 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 04 сеп 2008 22:45

Браво :clap: , радвам се че все още има хора на който може да се разчита в беда !!! Това което си направил е достоино за уважение и ти се възхищавам !!! :)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Екстремни ситуации

#3 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 сеп 2008 23:51

На последното дежурство (в петък) бях на ексхумация.За втори път.Гадна работа ...(щото трябваше аз да копая).Добре,че беше плитко-50 см.Обаче щях да си изповръщам червата от миризмата на разлагаща се плът (човешка).
А иначе,криминалистиката е интересна професия, (но без тези моменти)
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Екстремни ситуации

#4 Непрочетено мнение от ogi » 08 сеп 2008 23:53

...и на мен ми харесваше криминалистиката в школата, ама като почнаха да показват снимки...само до там стигнах с тази наука, че други планове ме чакаха и слава богу, че не е за всеки.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Екстремни ситуации

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 сеп 2008 23:56

А представяте ли си онези людоеди от Съдебна медицина,как издържат по няколко аутопсии.
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Екстремни ситуации

#6 Непрочетено мнение от авео » 09 сеп 2008 00:05

В събота на бул. "Марица" имаше два остатъка от коли. Много полиция и хора с рулетки и тефтери. Щом те са там,работата не е хубава.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Екстремни ситуации

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 сеп 2008 00:09

хора с рулетки и тефтери. Щом те са там,работата не е хубава.
Щом те са там (и експерт от службата ми) има пострадал човек със средна телесна повреда.
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Екстремни ситуации

#8 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 09 сеп 2008 20:01

:puke: гадна работа :puke:
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”