За своеволията и безвластието

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
red_zac
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 06 авг 2008 21:38
МПС: Daewoo Espero

Re: За своеволията и безвластието

#46 Непрочетено мнение от red_zac » 04 окт 2008 09:05

Darlin` написа:http://news.ibox.bg/news/id_470684417

Това доказва колко държавата държи на себе си, камо ли на българите. От днес прекръствам България на Цигания!!!! Поредното доказателство, че да си българин е СРАМ! Просто коментара е излишен ...
Моля да бъде изтрит този пост!"Подтиква към негативни емоции"!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За своеволията и безвластието

#47 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 окт 2008 10:29

Генчо,ти пак с рогата напред.Коментирай по темата,а не кой-какво написал.
Изображение

red_zac
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 06 авг 2008 21:38
МПС: Daewoo Espero

Re: За своеволията и безвластието

#48 Непрочетено мнение от red_zac » 04 окт 2008 17:39

dsuzunov написа:Генчо,ти пак с рогата напред.Коментирай по темата,а не кой-какво написал.
Мнението по темата ми го знаеш!Но то "подтиква към негативни емоции"!
Все пак няма оправия,каквото и да напиша и по двата казуса!Затова и рядко влизам и пиша тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За своеволията и безвластието

#49 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 окт 2008 18:41

Проблема не е в това,че ще коментираме,а в това,че няма ограничение на желаещите да четат във форума.Аз имам поглед и мнение върху двата казуса,но ако почна да обсъждам действията на лицата,разкъсали знамето ще ме обвинят в насаждане на етническа омраза.
А както всички знаем,решение на съда не се обсъжда...или се приема,или се обжалва.Още повече на Военен съд.
Изображение

red_zac
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 06 авг 2008 21:38
МПС: Daewoo Espero

Re: За своеволията и безвластието

#50 Непрочетено мнение от red_zac » 05 окт 2008 11:03

Не ме разбра,единия казус беше свързан със свободното изразяване на мнение и криворазбраната цензура в този форум...А той се получи,вследствие на изказването ми преди време по първия казус (за циганите и своеволията им)!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За своеволията и безвластието

#51 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 окт 2008 12:20

Колега red_zac, хайде да не го обръщаме на теоретичен спор, това все-пак е форум за автомобили. Това по-горе ми звучи като заяждане и поне на мен ми е неприятно да чета дрязги.
Винаги трябва да има някакъв баланс - без крайности, без да се прекрачва чертата, но и хората да могат да се изразяват свободно.

Етническите теми вероятно широко са застъпени в други форуми. Хайде тук да се съсредоточим върху автомобилната тематика. (uspeh)

red_zac
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 06 авг 2008 21:38
МПС: Daewoo Espero

Re: За своеволията и безвластието

#52 Непрочетено мнение от red_zac » 05 окт 2008 15:34

Izparitel написа:Етническите теми вероятно широко са застъпени в други форуми. Хайде тук да се съсредоточим върху автомобилната тематика. (uspeh)
Съгласен!Предложи как да свържем автомобилната тематика със "Своеволията и безвластието"!?!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За своеволията и безвластието

#53 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 окт 2008 16:25

Предложи как да свържем автомобилната тематика със "Своеволията и безвластието"!?!
Ще си позволя аз да отговоря.
Въпросният етнос съм го кръстил "терминатори".Защото,всичко,попаднало в ръцете им не издържа на натоварванията.
Тъй като живея до "Столипиново" имам пряки наблюдения върху начина им на общуване с автомобила.
Те нямат абсолютно никакви технически познания,но въпреки това създават впечетление на знаещи.Дори тези от моето поколение,които са завършили професионално-технически училища да доста назад с "материала".
Точно до нас има един циганин (бургуджия) който изкупува коли за скраб.Добър човек.Даже е завършил "Автото"
Много често,в колите съм откривал забравени маркови инструменти.И тъй,като знам,че на механика добрата работа зависи от добрия инструментариум,винаги съм купувал инструмента който ми е харесвал.А този,същия циганин,въпреки,че е с техническо образование и е занаятчия (всички бургуджии са добри железари),никога не е ценил добрия инструмент.Той не мисли,че въпросният ключ ще му потрябва и утре.
По повод на сделките с коли,при циганите няма прехвърляне на собственоста през нотариус и съответно,те не регистрират закупените коли в данъчните служби.От всички коли управлявани от цигани,едва 5-6 % имат застраховка Гражданска отговорност.Масово явление при тях е да се управляват автомобили без необходимата квалификация.
В последните години,доста цигани се ориентираха към внос на употребявани автомобили,основно от Германия.Докарват ги на ход до България.
НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА КУПУВАТЕ КОЛА ДОКАРАНА ОТ ЦИГАНИН.
Само за прехода от Германия до България,клетият автомобил е подложен на такова зверско натоварване,че даже военна разработка не би издържала....и се хвалят с това.
Между другото,във форума има един от пишещите,който спокойно мога да нарека по начина,по който наричам циганите - ТЕРМИНАТОР
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: За своеволията и безвластието

#54 Непрочетено мнение от авео » 05 окт 2008 21:21

Някой да е видял циганин в учебна кола?
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За своеволията и безвластието

#55 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 окт 2008 21:39

Аз съм виждал, но маршрутите им са само в Столипиново. Явно не могат да се справят в града и инструкторите не смеят да рискуват.
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: За своеволията и безвластието

#56 Непрочетено мнение от Ilyan » 05 окт 2008 21:43

dsuzunov написа:Аз съм виждал, но маршрутите им са само в Столипиново. Явно не могат да се справят в града и инструкторите не смеят да рискуват.
Обърна ли внимание, инструктора какъв беше?
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: За своеволията и безвластието

#57 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 окт 2008 21:47

Смяташ ли, че "терминаторите" могат изобщо да бъдат педагози ;)
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: За своеволията и безвластието

#58 Непрочетено мнение от Ilyan » 05 окт 2008 21:52

За да стане един "терминатир" инструктор, първо трябва да завърши поне средно образование, а това хич не им се отдава. Интересно ми е какъв инструктор ще се забие в Столипиново.
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: За своеволията и безвластието

#59 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 05 окт 2008 22:19

Защо им са на "Терминаторите" книжки , те и без тях добре си карат . В Стара Загора квартал Лозенец е цигански квартал ( да не се обидят някой от голямото село при тях лозенец е хубав квартал ) . Точно в този квартал кадето не е добре да се разхождаш нощем всеки си прави каквото иска . Никои не им обраща внимание и това ги прави силни ! Всички мрънкат че ни оправляват турците . То в България има Турци , Цигани и Българи . От Българите никой нестава за оправляващ . Циганите ги мразим и Българите и Турците така че няма да оправляват и остават пак Турците на власт . Онзи ден забелязах че Турците превземат Мерцедес . Гледам Мерцедес Спринтер от всякаде , апак с емблеми на турско знаме , незнам дали ги е виждал и друг . Аз вече си избрах турско има да сам готов за покрастването ( МИХУЛ_АЛИ )
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За своеволията и безвластието

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 окт 2008 22:43

В Сф има една бензиностанция на Петрол във "Факултета". Сещайте се какви проблеми има, особено нощем, когато там няма никой.
Навремето един бивш шеф на софииския клон на Петрол след като се видял в чудо отишъл при тартора на братята да преговаря да не правят бели на бензиностанцията. Тартора приел - става, ако назначат поне един брат на щат в бензиностанцията. От Петрол се съгласили, но поставили условието кандидата да е завършил поне 8-ми клас с което сразили квартала. След около седмица тартора намерил човек със заветната диплома /или намерил диплома за човека - не знам/ и той бил назначен.
До колкото ми е известно за дълго време проблемите на бензиностанцията драстично намалели, а времето на историята - естествено по времето на демокрацията.

Заключена

Върни се в “За общи теми от живота”