LED светлини като на Audi R8

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
bociboy
Редовен
Редовен
Мнения: 135
Регистриран: 10 май 2008 01:11
МПС: Daewoo Tacuma 1.8i
От: Кричим

Re: LED светлини като на Audi R8

#46 Непрочетено мнение от bociboy » 17 ное 2008 20:56

Ето ви още ,,идиоТчета,,....
1192955272_1192705576_25_pics_51341.jpg

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#47 Непрочетено мнение от ogi » 17 ное 2008 22:46

:rofl: :rofl: :rofl:
Това едва ли ще светне, освен в мозъка на изобретателя :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: LED светлини като на Audi R8

#48 Непрочетено мнение от paci » 17 ное 2008 22:49

искат сигорно да правят цвето музика :lol:

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: LED светлини като на Audi R8

#49 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 06 май 2009 04:20

ogi написа:Преди 2 седмици от скука си направих едно рингче, за експеримент, понеже не мисля за нищо на света да си разпечатам фаровете за да го вкарам (отне ми 20 мин, без отразяващата лепенка отзад и дори без да свия с запалка шлауха отзад). Вместо да правя нарези по ръбът на ринга прекарах пила отзад на пръстена и мисля, че става по-добре, понеже ако се правят нарези стават накриво и са на различни интервали и си личи, че е самоделка, а идеята е нещо плътно да спира светлината; освен това ползвах готови кръгчета от плътна пластмаса, които са служели за "щипки" на перде за баня и са с идеално кръгла форма. Имам още 3, ама не знам кога ще намеря време да се занимавам с тях, отделно, че на Нубирата няма къде да се сложат.

За светлинки питайте мен ;)

До колкото разбирам си много на "ТИ" с светлинките особенно диодите... :) да ми кажеш....може ли по някакъв начин да се замени обикновенната крушка с 2 светлини 5w/21w с диоди или нещо подобно? :rock:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#50 Непрочетено мнение от ogi » 06 май 2009 14:58

Espero2.0 написа:До колкото разбирам си много на "ТИ" с светлинките особенно диодите...:)да ми кажеш....може ли по някакъв начин да се замени обикновенната крушка с 2 светлини 5w/21w с диоди или нещо подобно? :rock:
Може да се замени със светодиоди, ама още не съм намерил да се продава сполучлив модел. Сегашните на пазара са 90% бутафория. Може и самоделка с мощни светодиоди, но още не съм намерил време за това.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: LED светлини като на Audi R8

#51 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 06 май 2009 16:08

оня ден ми казаха че вече имало много по силни диоди на пазара и били кокото лещено зрънце пък светели доста силно.....и стрували по 3-4 лв бройката....мислиш ли че с такова може и да стане?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#52 Непрочетено мнение от ogi » 06 май 2009 16:41

Espero2.0 написа:оня ден ми казаха че вече имало много по силни диоди на пазара и били кокото лещено зрънце пък светели доста силно.....и стрували по 3-4 лв бройката....мислиш ли че с такова може и да стане?
Няма как да се разбере, без да се види/пробва...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: LED светлини като на Audi R8

#53 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 06 май 2009 16:58

Ще си взема 3-4 за проба пък ще видим какво ще излезе...:))

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: LED светлини като на Audi R8

#54 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 май 2009 18:09

До колкото знам при по-мощните диоди се появява проблем с охлаждането. Един познат се опита да си направи осветление за дома и взе някакви доста ярки, но много дълго се занимава с охлаждането им. Накрая, като не успя да им сътвори читаво охлаждане намали сериозно тока през тях, но пък така се намали силата им на светене.
Дано да има ярки, но без термичен проблем, защото на колата ще работят в доста тежки условия например при напичане на стоповете от слънцето и висока околна температура.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#55 Непрочетено мнение от ogi » 06 май 2009 20:13

Вярно е това за охлаждането, но пък аз ползвам един 1W за плафон, без охлаждане, вече няколко месеца, но съм пуснал около 50-на mA.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Espero2.0
Редовен
Редовен
Мнения: 213
Регистриран: 25 апр 2009 23:31
МПС: VW Passat
От: София
Име: Димитриус

Re: LED светлини като на Audi R8

#56 Непрочетено мнение от Espero2.0 » 07 май 2009 16:00

Izparitel написа:До колкото знам при по-мощните диоди се появява проблем с охлаждането. Един познат се опита да си направи осветление за дома и взе някакви доста ярки, но много дълго се занимава с охлаждането им. Накрая, като не успя да им сътвори читаво охлаждане намали сериозно тока през тях, но пък така се намали силата им на светене.
Дано да има ярки, но без термичен проблем, защото на колата ще работят в доста тежки условия например при напичане на стоповете от слънцето и висока околна температура.


До колкото видях са такива като на телефоните с фенерче.....демек много миниатюрни....като разбера параметрите ще ви кажа...:)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#57 Непрочетено мнение от ogi » 07 май 2009 17:52

Миниатюрни са, защото са за т. нар. SMD монтаж - демек са без корпус и крака, а за директно лепене на платката с припой, иначе трябва да са доста мощни (с консумация над 30mA поне).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Тунинг”