LED светлини като на Audi R8

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
skidog
Редовен
Редовен
Мнения: 157
Регистриран: 06 мар 2008 22:18
Skype: ski_dog_style
МПС: MATIZ 0.8 LPG
От: БУРГАС
Име: М. Иванов

Re: LED светлини като на Audi R8

#16 Непрочетено мнение от skidog » 05 авг 2008 23:55

Наистина всички проекти са много красиви, но по закон до колкото съм запознат през есенно-зимния период трябва да се кара на къси светлини или предвидени дневни от завода производител. На тези модели ДЕУ няма такива предвидени, дали няма да има проблеми с някой много газиран полицай. Да каже не караш на къси. Защото примерно едно ламборджини вдига адски шум от ауспуха но така е от завода, а ако някоя от нашите коли е с дупка в гърнето, вече си спрян от движение. Та гледам не е зачекната тази гледна точка, иначе и аз имам мерак на Бат`Тичо (Тикото) да направя така за да пестя електроенергия,че пак вдигнаха цените :evil: :evil:
ВСИЧКО КРАСИВО НА ТОЗИ СВЯТ, Е В ЖЕНСКИ РОД.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: LED светлини като на Audi R8

#17 Непрочетено мнение от авео » 06 авг 2008 00:14

Честно казано тези светлини изобщо не отиват на Ланос.Малко кичарско седи.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: LED светлини като на Audi R8

#18 Непрочетено мнение от Darlin` » 06 авг 2008 09:08

На жена ли е - кич да е :D
Основна черта на жените - обичат новото и лъскавото!

skidog, това беше интересно за ченгетата, не се бях замислила. Пък ако се съмняват дали съм на къси, да дойдат да ми щракнат дългите. :evil: Аз няма да го правя за пестене на ел. енергия, ами просто защото ми харесва ..
Но единственото, което ме притеснява е, че няма да може да стане от край до край на фара, защото мигача е разделен вътре с една греда между тях. :evil:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

skidog
Редовен
Редовен
Мнения: 157
Регистриран: 06 мар 2008 22:18
Skype: ski_dog_style
МПС: MATIZ 0.8 LPG
От: БУРГАС
Име: М. Иванов

Re: LED светлини като на Audi R8

#19 Непрочетено мнение от skidog » 06 авг 2008 22:37

За ченгетата съм сигурен че някой киселяк ще те глоби. Тук в Бургас на поовината ми приятели колите бяха спрени от движение затова че имат сенник на предното стъкло от фолио с голяма височина, а никой полицай не е направил измерване че оригиналните сенници с огледалцата вътре за дамите, са по-големи. Другия куриоз, спират ни 3-4 коли наведнъж (което нямат право да спират повече от 1 автомобил ако полицайте са само двама), и започват да спират от движение затова че колата вдига много шум, естествено без да е направено замерване със съответния уред. Все едно да ти кажат ми ти караш със 200 глобявам те пък да нямат радар. И нищо чудно да се заяждат. А не трябва ли и отзад да има светлини през деня.
ВСИЧКО КРАСИВО НА ТОЗИ СВЯТ, Е В ЖЕНСКИ РОД.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: LED светлини като на Audi R8

#20 Непрочетено мнение от dsuzunov » 06 авг 2008 22:41

Тук в Бургас на поовината ми приятели колите бяха спрени от движение затова че имат сенник на предното стъкло от фолио с голяма височина, а никой полицай не е направил измерване че оригиналните сенници с огледалцата вътре за дамите, са по-големи. Другия куриоз, спират ни 3-4 коли наведнъж (което нямат право да спират повече от 1 автомобил ако полицайте са само двама), и започват да спират от движение затова че колата вдига много шум, естествено без да е направено замерване със съответния уред.
Това са пълни глупости..........
Изображение

skidog
Редовен
Редовен
Мнения: 157
Регистриран: 06 мар 2008 22:18
Skype: ski_dog_style
МПС: MATIZ 0.8 LPG
От: БУРГАС
Име: М. Иванов

Re: LED светлини като на Audi R8

#21 Непрочетено мнение от skidog » 06 авг 2008 22:56

Защо да са глупости, казвам ти това което стана.
ВСИЧКО КРАСИВО НА ТОЗИ СВЯТ, Е В ЖЕНСКИ РОД.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: LED светлини като на Audi R8

#22 Непрочетено мнение от sasho » 06 авг 2008 23:55

dsuzunov написа:
Тук в Бургас на поовината ми приятели колите бяха спрени от движение затова че имат сенник на предното стъкло от фолио с голяма височина, а никой полицай не е направил измерване че оригиналните сенници с огледалцата вътре за дамите, са по-големи. Другия куриоз, спират ни 3-4 коли наведнъж (което нямат право да спират повече от 1 автомобил ако полицайте са само двама), и започват да спират от движение затова че колата вдига много шум, естествено без да е направено замерване със съответния уред.
Това са пълни глупости..........
Узунов не се и съмнявам,че ти си един от малкото редовни служители на реда,които съвестно си изпълняват служебния дълг,но просто има такива които всячески се опитват да си изкарат някой лев!Днеска понеже ми свърши газта :oops: ,а още не съм дооправил бензина и ми се наложи с 1 приятел да бутаме до газстанцията :mrgreen: и бутаме си ние и минаваме покрай една патрулка и както ни видя,ченгето изкочи от патрулката и само не знам как се сдържа да не ми махне с палката да спра(аз бутам приятеля ми управлява,всичко това става с 10км/ч) и се провиква:"К'во стаа бе момчета?-Свърши газта.-Е как така свърши?-Еми ей така свърши, а на бензин не работи.(следва 2-3 минутен разговор,в който той ми обяснява,че газта не свършва като бензина изведнъж, а нали другояче,иди му обяснявай,че мойта кола е със собствено мнение по въпроса)-Имате ли документи?-Имаме.-Книжка имаш ли(пита приятеля ми той кара уж)?-Имам-ТИ ИМАШ ЛИ?(тука вече не знаех да се смея или да плача)-Имам.-Я дайте да ги видя.Разгледа подробно всеки един документ от калъфчето,включително и инструкцията за употреба на газова уредба, и вика:-И са къде отивате(на няма и 200м. от Shell сме)-Еми до бензиностанцията.-Аха..е кво ше бутате?-Еми ше бутаме кво да правиме.-Е няма ли кой да ви дръпне?-Еми няма.Може ли да тръгваме,че бързаме а с тая скорост няма да стигнем скоро..-Имате ли въже?-Нямам-Е как може да нямаш въже?-Еми нямам скъса се.-Ее, съжалявам можеше да те дръпнеме..ако почерпиш..-Ее нищо другия път.-Еми виш,ако минеш скоро от тука, ше ти се обадиме да почерпиш.Айде лек ви път.
След като заредих и излизам от бензиностанцията и ги гледам спряли един автовоз,който караше някви абсолютни бърлоги и го бяха накарали да ги сваля..Не знам..

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: LED светлини като на Audi R8

#23 Непрочетено мнение от авео » 07 авг 2008 00:44

Колегата skidog,май е ходил с другите на незаконна гонка. Тогава ги спират наред и търсят под вола теле.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: LED светлини като на Audi R8

#24 Непрочетено мнение от Beast » 07 авг 2008 20:26

Изображение

Ето тази лайсна неможе ли да се махне и на нея да се сложат диотчетата.
Между другото аз се зарибих и някои ден ще го направя по този начин.
Оригиналната част ще я запазя, нея няма да я пипам, ще ми изготвят нова от пластмаса 1:1 и на нея ще сложа диодчетата. Ако не ми хареса ще си върна оригиналната.
Ако стане ще кача снимки да видите краиния резултат.
Няма да е като на аудитата но не ми се сваля фара и не ми се пробива рефлектора, но може да стане и божественяшко и недаи си после всички ланоси с такива диодчета направо ще умра от кеф т.к. знам че това е била моя идея. Трябва да я патентовам задължително. :lol:
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: LED светлини като на Audi R8

#25 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 07 авг 2008 20:50

само приказки дайте сними на процедурите да разберем как става какво точно да направим не става само с думи :)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: LED светлини като на Audi R8

#26 Непрочетено мнение от Beast » 07 авг 2008 20:56

Когато го направя ще обясня как съм го направил и ще кача снимки.
Това са идей, то меджу другото май друг вариант няма.
Небързайте толкова просто днеска се загледах и видях тази част. Аз незнам дали се сваля(не би трябвало да е проблем).
Това евентуално ще стане към октомври. Ако някой го направи по-рано, той ще обясни и ще сложи снимки.
mi6ko_pi написа:само приказки дайте сними на процедурите да разберем как става какво точно да направим
А в горния пост съм обяснил варианта който аз съм измислил

Код: Избери всички

Оригиналната част ще я запазя, нея няма да я пипам, ще ми изготвят нова от пластмаса 1:1 и на нея ще сложа диодчетата.
Lanos 1.4 SE SOHC

skidog
Редовен
Редовен
Мнения: 157
Регистриран: 06 мар 2008 22:18
Skype: ski_dog_style
МПС: MATIZ 0.8 LPG
От: БУРГАС
Име: М. Иванов

Re: LED светлини като на Audi R8

#27 Непрочетено мнение от skidog » 07 авг 2008 22:50

Еми признавам си че ходя, ама не е такъв начина пък и нищо незаконно не правим. Идеята с лайсната наистина е добра и мисля че ще стане най-добре вместо във фара. А за ТИКО-то като няма лайсна, ние само ще въздишаме след вас :D :D
ВСИЧКО КРАСИВО НА ТОЗИ СВЯТ, Е В ЖЕНСКИ РОД.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: LED светлини като на Audi R8

#28 Непрочетено мнение от ogi » 07 авг 2008 23:11

Когато слагате светодиоди, не ползвайте тези от запалките, а ги купете от някой магазин за електроника, искайте да са с еднаква топлота на бялото и да са най-ярките възможни. Ако купите с тясна диаграма на насоченост ще светят ярко, но ще се виждат само отпред, ако купите с широка диаграма на насоченост ще светят ярко в широк ъгъл. За да ви спестя няколко теми, или страници с обяснения ще ви кажа просто - свързвайте ги по 3бр последователно, след резистор 100 Ома.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
AISMAKER
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 15 мар 2008 22:20
МПС: NUBIRA 1
От: Бургас

Re: LED светлини като на Audi R8

#29 Непрочетено мнение от AISMAKER » 17 авг 2008 21:17


Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: LED светлини като на Audi R8

#30 Непрочетено мнение от Darlin` » 17 авг 2008 21:45

Мноооого полезно линкче .. благодаря! :D Само не разбрах от какво се направи, т.е. какво е това Replacement wand..
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “Тунинг”