Един Смолянски Калос

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Един Смолянски Калос

#1 Непрочетено мнение от Denk0 » 28 юли 2014 10:07

Здравейте колеги. Поредният мераклия за тунинг на Калос.. Колата се кара в Смолянска област. Ето снимка в състоянието в което я взех.

Изображение

Ето и снимки в сегашното и състояние:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение - Лявата снимка е примерна не е на моята кола!
Последна промяна от Denk0 на 28 юли 2014 21:13, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: КалУс

#2 Непрочетено мнение от ogi » 28 юли 2014 11:24

Забележи твоето заглавие и другите и ми кажи какво може човек да разбере от него?
За снимките има начин да се визуализират в самия пост, за по-голямо удобство при четенето.
Също не е лошо в темата да уточняваш детайли по тунинга.

Всичко горе е описано в правилата на форума, моля запознай се с тях и ги следвай!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: КалУс

#3 Непрочетено мнение от Denk0 » 28 юли 2014 12:25

Не е нужно да съдиш книгата по корицата... Същото е и тук! Всеки си има индивидуално мнение и свобода на словото. За снимките моля някой модератор да ми помогне ! По-късно ще уточня детайлите по тунинга!

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: КалУс

#4 Непрочетено мнение от The Stig » 28 юли 2014 13:02

Помогнах със снимките.
Добре изглежда колицата. Успех с нататъчното й развитие !

Чакаме подробности по свършената работа. :y:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: КалУс

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 юли 2014 13:06

Офтопик:
Обаче, по корицата се спираш на книгата. Целта на "занятието" е, заглавието да подсказва за насоченоста на темата. Ако някой търси идеи за тунинг на своя Калос, как да се сети, че точно там ще намери.
Изображение

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: КалУс

#6 Непрочетено мнение от Denk0 » 28 юли 2014 16:05

Такам.. малко предистория ... Миналата година на 22 май баща ми ми се обади и ми каза.. нали след една година ще взимаш книжка искаш ли да си вземеш кола.. попитах го за какво става въпрос, а той ми отговори, че за Шевролет Калос 1.2 8v 72hp 2007г. За Шевролет бях чувал.. за Калос никога обаче. Пребрах се и почнах да ровя обяви. Всички знаем, че тунинга на този модел кола е изключително рядък, всички обяви на които попаднах бяха сток коли с грозен външен вид и мноого километри. Реших все пак да ида да погледна колата. Отидох.. тя беше в пъти по зле от тези в обявите, но нещо ме превлече към нея. Казах си ..- Майната му имам цяла година до книжката, ще я правя! Та започнах, докарахме колата и се почна.. (колата няма климатик, хидравлика, абс, ел пакет.. има само един пасажерски airbag, на който беше скъсан лентовия кабел с това започна и ремонта по нея! След това я пастирах, сложих спорни пружини и хубави гуми, обслужих мотора с ремъци и масла, премахнах EGR, шлайфах главата, смених клапаните и гумичките, сложих ГИ, спойлер на задния капак, тонирах стъклата, вградих таблет в таблото, модвах фаровете, слагах допълнителни халогени, сменях всички разбито по ходовата част, смених 10 вида джанти и в момента я карам такава каквато е на снимките. Безработен съм със ограничени финанси, барам по-малко, но гледам да е качествено! Имам един c18xe който за в бъдеще смятам да сложа и да се отърва от мудното 1.2! Също така съм се насочил към регулируемо окачване, пребоядисване + смяна на цвета, монтаж на АБС , КЛИМА и хидравлика! Това е за сега.. :) Ако има въпроси на драго сърце ще се радвам да помагам! иии Да, като измисля друго име на темата ще го променя!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: КалУс

#7 Непрочетено мнение от ogi » 28 юли 2014 19:51

Успех, колега! Надявам се да оформиш добре темата и предоставиш снимков и обяснителен материал.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
anton40o
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 04 фев 2013 10:34
МПС: Chevrolet Aveo 1.2 16V
Име: Антон

Re: Един Смолянски Калос

#8 Непрочетено мнение от anton40o » 29 юли 2014 14:47

Поздравления за положения труд досега успех за напред :)

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: Един Смолянски Калос

#9 Непрочетено мнение от Denk0 » 29 юли 2014 17:49

Благодаря колеги, успех и на вас в развитието на колите! Започнах да търся хидравлика за животинката, ама явно са много дефицити рейките и е малко трудно да намеря комплект. Засега само на едно място, но цената не ми хареса. Ако някой има и му е за продаване с радост бих се договарял с него. По колата промени няма освен чистачки BOSCH с които направо се родих и нови кабели + свещи. :) Снимки нямам ще се постарая да набавя!

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Един Смолянски Калос

#10 Непрочетено мнение от The Stig » 30 юли 2014 09:11

Не е лесно с промените по нашите автомобили, но при добро желание и упоритост- всичко става.
Според мен ако огледалата са бели(в цвета на купето) ще изглежда много добре...едно временно решение докато се стигне до цялостно пребоядисване. Помисли по въпроса. :y:
Изображение

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: Един Смолянски Калос

#11 Непрочетено мнение от Denk0 » 02 авг 2014 14:03

Да замислил съм бели огледала и черен таван..

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: Един Смолянски Калос

#12 Непрочетено мнение от Denk0 » 16 авг 2014 18:15

Ето малко снимки на колата. Тези дни тонирах предните стъкла с най-светлото фолио. Вътре стана много добре, не пече вече толкова :D Изображение
Изображение
Изображение Джантата само е наложена за проба.. броя на болтовете нещо не ме устрой :D
Изображение
Изображение
Изображение

Тези дни акумулатора ме изостави та взех нов на Exide 60 Ah
ии появи се едно чукане при въртене на волана, мисля че рейката замина понеже каретата на пръта са здрави, накрайниците също. Май е време да сложа хидравлика. Търся цял комплект, ако някой колега от форума има ще се радвам да я взема от него! Друго което обмислях е да слагам клима, понеже много взе да става топло ама май ще е зимата това, че и като цяло системата не ми е много ясна! :) Поздрави

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Един Смолянски Калос

#13 Непрочетено мнение от The Stig » 17 авг 2014 10:36

Много е приятно с фолирани предни прозорци- аз съм на 50 % и съм доволен, органите на реда и те засега.

С огледалата в цвета на купето и черния покрив ще изглежда добре...вървиш по моя път май-май :lol:

П.С. Стикерът на Маднес, върви в комплект с промени под предния капак... (shofiro2)
Изображение

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: Един Смолянски Калос

#14 Непрочетено мнение от Denk0 » 17 авг 2014 12:51

Да фолиото отпред определено променя както визията, така и удоволствието от шофирането. Отпред по ходовата част нещо взе да се обажда - по-точно отпред в дясно едно тъпо чукане, има го и на хубав път. Биалетата я смених отново с нова, чукането си остана??? Да стикерът върви с промени. Софтуерно премахнат EGR и CAT за да не свети Check.. :)

Denk0
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 29 май 2013 22:57
МПС: Kalos 1.2
От: Смолян
Име: Денис

Re: Един Смолянски Калос

#15 Непрочетено мнение от Denk0 » 18 авг 2014 01:20

Изображение - Не можахме докато не се снимаме до морето :D

Отговори

Върни се в “Тунинг”