Проект Matiz Турбо!!!!

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
child
Минаващ
Минаващ
Мнения: 30
Регистриран: 06 сеп 2010 16:50
МПС: Daewoo Matiz 1999г.
От: Шумен
Име: child

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#31 Непрочетено мнение от child » 16 май 2014 23:10

Браво, браво... много добре изглежда! Изчистения вид е най-добър :)

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#32 Непрочетено мнение от bad racer » 21 май 2014 12:14

Ами и на мен изчистения вид най ми харесва.Може да доработя още някой неща но ще са дребни.За сега съм на тема коригиране на лака,ребилд на двг малко разреждане и някой други подобрения за да не се счупи,ребилд скорости(оказа се че скоростите на мъника са сравнително здрави въпреки мнението че са кекави),седене и мислене за малко по големи предни спирачки(накой ако има идея да споделя),Окачването нещо не ми харесва и ще видя какво да го правя.За момента съм на вариaнт Kayaba амортесиьори и малко по ниски пружини.Абе като гледам май ще чзема да хвърлям за 6-ца от тото-то ако искам всичко да стане до средата на лятото!!!!
Хайде поздрави на всички.
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
KaNiBaL-4o
Редовен
Редовен
Мнения: 266
Регистриран: 27 юли 2008 14:21
МПС: TICO
От: БУРГАС
Контакти:

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#33 Непрочетено мнение от KaNiBaL-4o » 24 май 2014 17:47

какво не им харесваш на спирачките , дисковета са сравнително големи единственото е че не са вентилирани , с едни меки накладки си спира перфектно. Аз не виждах никакъв проблем на тикото с дисковете 215 мм а на матиза са 236.

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#34 Непрочетено мнение от bad racer » 16 юни 2014 14:37

Ами на мен не ми харесва.Имам и друга кола и спирачките там са коренно различни.
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#35 Непрочетено мнение от bad racer » 11 юли 2014 10:20

Такааааа.Малко да поизтупаме прахта.Ето малко инфо какво се прави по кочината.

Тъй като дори каяба ми се струват меки поне отзад ето какво спретнах за задни амортесьорчета.От Фиат Типо са май.Bilstein B3 дето се вика и без пружини мога да я карам толко са твърди но сега съм доволен за отзад.Дори с 4 ри души гумите не закачат в калниците както беше преди пък и пружинката е с една навивка надолу и сега отзад е много добре но не мислете че гумата влиза в калника.Екстра си е има към 3-4 см отстояние.Абе идеална работа. :inlove: Е малко е дървено но не е като заварена.
Изображение

Ето на това му предстои монтаж.

Изображение

И не на последно място малко полиуретан на тампоните на стабилизиращата щанга към носача.(Мое дело са :geek: ).Веке са на место!!!!!!Направо има огромна разлика при тръгване и спиране,Много по стегнато е всичко иначе беше алеле мале.

Изображение

Остава да си направя тампони за задния мост,но за сега нямам много време.
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Проект Matiz Турбо!!!!

#36 Непрочетено мнение от bad racer » 22 яну 2015 16:11

Малко раздвижване,като за последно.Сменен кулер,направен основен ремонт на мотора и един подарък за коледа.
Изображение

Изображение

Изображение

Но,тъй като плановете ми се променят колата отива на пазара.Бях и приготвил хидравлична рейка(ако някой има интерес към нея да пише).Но уви всичко приключва до тук.Има я пусата в секция продава.
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Отговори

Върни се в “Тунинг”