Cruze - лек оптичен тунинг

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Buchevy
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 31 май 2013 02:03
МПС: Chevrolet Cruze
От: Sofia
Име: Buchevy

Cruze - лек оптичен тунинг

#1 Непрочетено мнение от Buchevy » 01 юни 2013 13:02

Здравейте!
Честит 1-ви юни на всички немирници в този форум ;) Повечето от нас си остават деца, когато опре до колите ни...нали?Всъщност за вас незнам, но аз още си правя щуротии. Преди беше лесно, защото колата беше стара и не ми пукаше много. Сега с новите е малко по-трудно (особено, когато са лизингови), пък и финансите са по-малко, но след дълги сънища стигнах до следния вариант:
1. Юни миналата година,първо зареждане веднага след "магазина",защото си купуваш нова кола с празен резервоар и светеща лампичка като "комплимент" от представителството ?Не го ли намирате за смешно?!?!? За 20 лв да сипят, за да не свети пустата лампа поне/ :swear: /макар и не с лошо/
... и така започнах с емблемите...избрах си едно сиво фолио и...
Изображение
Изображение
2. не можах да мирясам само с емблемите обаче...Мернах няколко коментара относно стоповете на Cruze. Аз също не ги харесвах много тези огромни стопове с неправилна форма и реших малко да ги променя.
Изображение
Изображение
...трябва да се види на живо и малко отдалеч, за да се хване идеята.На мен ми харесват повече така...;)
3. Минаха няколко месеца и зимата също. Видях, че съм одраскал ножът под бронята.Замислих се дали немога да го предпаза по някакъв начин...имах още фолио...и ето го резултата
Изображение
(червения надпис се появи миналата седмица)
4. Но и с това не мирясах..Сънувах, че агресивния вид на шевито може да се подобри още малко...и
Изображение
междувременно смених габаритните крушки с диодни, а H4-ките със синкави на Philips
5. Дойде ред и на спирачните апарати
Изображение
6. Стана време за баловете...братовчедка на жената остана доволна... аз също
Изображение
Изображение
...средната част на задната броня също фолирах, за да имитира дифузор
Изображение
7. Последното изпълнение от външната страна засяга халогените. Правя опит да ги превърна в ефективни дневни светлини, но със сини H8-ци нямам голям успех. Но когато намеря диодни такива мисля, че ще се получи...
Изображение
...та това е моята представа за "Carbon Edition" на Chevrolet Cruze...
Изображение

Мисля, че добре се получи?!?!? Вие какво ще кажете...
Предстои малко намеса и по вътрешни части с цел предпазване от надраскване на прагове и колони...

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Cruze - лек оптичен тунинг

#2 Непрочетено мнение от gigabate » 01 юни 2013 17:05

Супер се е получило! :y:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Cruze - лек оптичен тунинг

#3 Непрочетено мнение от The Stig » 01 юни 2013 18:00

Добре изглежда след промените. Най-много ми харесва цвета на автомобила. :y:
Изображение

Buchevy
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 31 май 2013 02:03
МПС: Chevrolet Cruze
От: Sofia
Име: Buchevy

Re: Cruze - лек оптичен тунинг

#4 Непрочетено мнение от Buchevy » 01 юни 2013 22:52

Мерси,мерси... а на живо е още по-готин...
...както ми казаха - арктическо синьо "флагманът на марката"...защото бил на брошурите...не искам да обиждам другите цветове, но този май наистина най му подхожда на Cruze-a. ...Класическото черно също е страхотно, но не го избрах, че и най-малката прашинка го мърси ;) иначе беше наличен и с навигация...

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Cruze - лек оптичен тунинг

#5 Непрочетено мнение от botzi » 01 юни 2013 22:55

Обаче с фолиото ще избягаш от потъмняване на емблемата и полиране на фарове на по-късен етап :clap:

Buchevy
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 31 май 2013 02:03
МПС: Chevrolet Cruze
От: Sofia
Име: Buchevy

Re: Cruze - лек оптичен тунинг

#6 Непрочетено мнение от Buchevy » 05 юни 2013 02:37

Завърших и халогените.Десният се сваля доста по-трудно, защото там минава някаква тръба, която пречи при отвиването на винтчето за капачката около халогена. Както и да е...отне известно време, но сега...незнам през деня колко се виждат, но на смрачаване и на тъмно са супер. Радвам се, че докато светлините са ми на автоматик, като пусна халогените, късите светлини угасват сами и оставам само на габарити и халогени. Намирам го за страхотно улеснение...
Изображение
трудно се прави такава снимка с телефон, но скоро ще взема един хубав фотоапарат и ще направя една хубава фото сесия(макар че нищо не разбирам от фотография - разчитам на апарата да свърши работа)

Отговори

Върни се в “Тунинг”