Чип тунинг

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Чип тунинг

#1 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 30 сеп 2007 21:43

Здравейте, интересно ми е да попитам има ли някой, който е правил това.
След разглеждане на други форуми стигам до извода, че "чип тунинг" е смяна на софтура в блока за управлние на автомобила. Разбирам, че това в крайна сметка е увеличение на оборотите и максималния въртящ момнт. Това не го разбирам много но разбирам, че смяната на софуера е подобно на фърмуера на GSM-TE.
Но най-интересното е когато попаднах в руските сайтове на коментари свързани с това, че самите производители обновяват софтуера на автомобилите и ако имате автомобил, който е произвеждан 2-3или пове4е години то може да се сложи софтуер, който е по-нов.

P.S. един познат преди около година ми разправяше как е сменил софтуера на RAV-а си като е инсталирал новия през Bluetotha тъй като в колата си го е поръчал като екстра. И това го е направил през лаптопа.....

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#2 Непрочетено мнение от ogi » 09 окт 2007 00:21

Това с Bluetooth ми звучи особено невероятно.

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

#3 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 09 окт 2007 16:29

ogi написа:Това с Bluetooth ми звучи особено невероятно.
да ти кажа и на мен..... ама човека твърди че го е направил...... не съм виждал наистина ли го е правил... 8)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#4 Непрочетено мнение от ogi » 09 окт 2007 16:56

Честно казано силно се съмнявам някой да се занимава с разработка на чипове за корейски автомобили. Хорското мнение и интерес не е голямо - съответно и за сервизите.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 окт 2007 19:39

ogi написа:Честно казано силно се съмнявам някой да се занимава с разработка на чипове за корейски автомобили. Хорското мнение и интерес не е голямо - съответно и за сервизите.
Оги ,напълно съм съгласен с теб.аз като се обадих в основния сервиз на деу -за един резервен ключ ми казаха ,че трябвало да занеса ключа.....пък можело да няма заготовка ....пък не се знаело дали ще стане......,а вие ми говорите за обновяване на совтуер.Ми то нашите деута не се произвеждат от 3 години бе.Аз съм сигурен ,че за моята "нуби"-(тва и е галеното име),ще има софтуер от 2003г(тогава е спряна)..., но не смея да рискувам за 4 коня повече(от 106 ..на 110 коня)*бал съм ти 4-те коня!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#6 Непрочетено мнение от ogi » 09 окт 2007 20:12

Файда няма от 4 коня :) Аз съм с тях, след отрязаното задно гърне уж... (така я купих). Сега все отлагам да си сложа нормално гърне и да не предизвиквам алармите на спрелите наоколо коли, като форсирам :twisted: наистина ми харесва понякога, но на дълъг път дразни.
...иначе да ви кажа звукът е все едно двигател 3 литра, не говоря за силата на звука, а за ръмженето, което се получава.
Иначе си има други интересни страни - ако спреш до някой на първа линия на кръстовище и леко чукване на газта предизвиква вниманието и гонка на старта. Имал съм честта да бия голфчета и др. дреболийки на старт (дори и на газ), но няма да забравя как веднъж по този начин едно Клио ме направи смешен - просто се изстреля все едно го е ритнал някой, а звука бе на много сериозен двигател за тази въшка.
Иначе за Нубира и вентилираното моторче оборотите не са проблем - дерзае без проблем до 5000-6000 оборота и не й дреме! Най-силната предавка е 3-та за извънградско - идеална тяга за изпреварване при начална скорост между 80 - 90 км/ч - изстрелва се от 4000 до 6000 оборота и спокойно може да се вкара 5-та на около 120км/ч.
Мен много ме спъват големите "баници" - 15цола, 205мм, сега трябва да си намеря тенекета за зимата, ако някой знае по-тънко да казва...

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

#7 Непрочетено мнение от MadMax » 10 окт 2007 09:39

колеги за мойта нексия 1.5 16в поставянето на чип тунинг е 240 лева
в един сервиз в младост.мощността се вдига с около 11-12% тоест от 90-на 100 коня само че е желателно поставянето на конус и специални кабели и свещи което качва цената на 450-500 лева и съм го отложил за по благоприятен откъм финанси момент

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от Vesko1 » 10 окт 2007 20:52

ogi написа:сега трябва да си намеря тенекета за зимата, ако някой знае по-тънко да казва...
Виж във форума на опел във раздела "продавам"
например
http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... opic=31266
...тоя пич от обявата им иска 90 лв ,ако искаш утре да му намеря телефона.Мисля че от опел стават за нубира.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#9 Непрочетено мнение от ogi » 10 окт 2007 23:08

Vesko1 написа:
ogi написа:сега трябва да си намеря тенекета за зимата, ако някой знае по-тънко да казва...
Виж във форума на опел във раздела "продавам"
например
http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... opic=31266
...тоя пич от обявата им иска 90 лв ,ако искаш утре да му намеря телефона.Мисля че от опел стават за нубира.
Между другото не е лоша цената, наистина! Само че се двуумя между 14'' и 15''

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#10 Непрочетено мнение от dido » 24 ное 2007 16:13

Абе и вие се опитвате да Е$%те гарван в полет...... с блутуут ще правите чип тунинг :lol:
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

G.Illieff
Минаващ
Минаващ
Мнения: 32
Регистриран: 19 фев 2008 23:53
Контакти:

#11 Непрочетено мнение от G.Illieff » 09 мар 2008 02:40

golfчета ?! стига бе, неможе само толкова :) есперото ми ( 1.8 ) прави всичките тройки с които съм се пускал смешни ... сигурно им правя по 2-3 коли преднина на 2-ра и 3та ....
за есперото определено 2-ра и 3та са предавките ... просто е като булит :)
Последна промяна от G.Illieff на 27 мар 2008 02:07, променено общо 1 път.

kozel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 26 мар 2008 00:18

#12 Непрочетено мнение от kozel » 26 мар 2008 00:24

Колеги някой от вас слагал ли е чип да сподели нещо ???Че се интересувам за Каптива а ми предлагат на много добра цена :)
Ще се радвам на някой стойностен отговор.
Поздрави :D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#13 Непрочетено мнение от ogi » 26 мар 2008 07:56

G.Illieff написа:... есперото ми (1.8) прави ...
Хаха :lol: Колега не слагай "8" до скоба, че става така :idea:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

#14 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 26 мар 2008 10:22

kozel написа:Колеги някой от вас слагал ли е чип да сподели нещо ???Че се интересувам за Каптива а ми предлагат на много добра цена :)
Ще се радвам на някой стойностен отговор.
Поздрави :D
Колега, за Каптивата ако ти предлагат слагай. В Бургас още от магазина предлагат да го направят при условие, че гаранцията остава следователно щом дилъра се наема да ти сложи чип и не се претеснява от проблеми....... мисля, че цената е около 800лв или нещо такова. В интерес на истината моя приятел, който го направи казва, че няма голяма разлика... НО няма разлика от единия ден в който я тествал защото от магазина му я дадоха с чип.

kozel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 26 мар 2008 00:18

#15 Непрочетено мнение от kozel » 26 мар 2008 10:53

JIJOMAMA написа:
kozel написа:Колеги някой от вас слагал ли е чип да сподели нещо ???Че се интересувам за Каптива а ми предлагат на много добра цена :)
Ще се радвам на някой стойностен отговор.
Поздрави :D
Колега, за Каптивата ако ти предлагат слагай. В Бургас още от магазина предлагат да го направят при условие, че гаранцията остава следователно щом дилъра се наема да ти сложи чип и не се претеснява от проблеми....... мисля, че цената е около 800лв или нещо такова. В интерес на истината моя приятел, който го направи казва, че няма голяма разлика... НО няма разлика от единия ден в който я тествал защото от магазина му я дадоха с чип.
800лв. :shock: :shock: Аз съм намерил човек който е добър и ми е дал цена от 380лв. за дизелови коли и 200лв. за бензинови.
Благодаря колега а твоят приятел ходил ли е да я замери на дино случайно -дали има разлика :roll: :roll:
Поздрави

Отговори

Върни се в “Тунинг”