Запалване с код.

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Запалване с код.

#1 Непрочетено мнение от ogi » 26 май 2011 14:10

Един колега си го направи и вчера го монтира в Ланчата си. Изцяло е самоделка, дори "фолиото" на бутоните отпред го принтира и изработи сам.
Снимах го как работи.
Сложил е тапа на ключалката. Може и ръчно да се държи на стартер, или да се прекрати опита за запалване, има доста функции...


Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Запалване с код.

#2 Непрочетено мнение от The Stig » 26 май 2011 14:13

Напомня ми за филма "The Transporter" :lol: Мисля си, че ще ми писне при всяко палене да щракам по копчетата...
Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Запалване с код.

#3 Непрочетено мнение от stinbg » 26 май 2011 14:34

Има още една подробност - трябва да премахне заключването на волана, което нормално се "изключва" от контактния ключ. Другата подробност е надеждността на релетата подаващи контакт, както и системата която ги управлява срещу надеждността на обикновения контактен ключ - все пак никой не иска колата му да изгасне заради дупка/неравност по време на изпреварване ...
Life's a journey, not a destination

BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#4 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 27 май 2011 22:30

Надеждността на релетата, както и електрониката, която ги управлява е достатъчно надеждна за да изкара години. Тока минаващ през релетата е малък, такаче образуването на нагар по контактите му е невъзможно. Преди да го сложа все пак съм го тествал около месец, за да се убедя, че наистина мога да разчитам на безупречната му работа.
Заключването на волана може да се преодолее по няколко начина, зависи до колко му се занимава на човек.
Относно въвеждането на кода, не става по-бавно от нормалното вкарване на ключа в ключалката и завъртането му. В случай, че колата изгасне на някое кръстовище например (не, че ми е било това идея при правенето) паленето отново става в пъти по-бързо - само с натискането на бутона за стартер (няма нужда да се изключва от контакт и пак да се въвежда кода).
Разбирасе не се опитвам да убеждавам никой, че това е някакво супер готино устройство, но на мен лично ми доставя удоволствие да си паля колата така.

ПС. Идеята наистина ми дойде от "The Transporter" :)

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Запалване с код.

#5 Непрочетено мнение от djokki » 28 май 2011 03:46

BaDaZzz написа:Надеждността на релетата, както и електрониката, която ги управлява е достатъчно надеждна за да изкара години. Тока минаващ през релетата е малък, такаче образуването на нагар по контактите му е невъзможно. Преди да го сложа все пак съм го тествал около месец, за да се убедя, че наистина мога да разчитам на безупречната му работа.
Заключването на волана може да се преодолее по няколко начина, зависи до колко му се занимава на човек.
Относно въвеждането на кода, не става по-бавно от нормалното вкарване на ключа в ключалката и завъртането му. В случай, че колата изгасне на някое кръстовище например (не, че ми е било това идея при правенето) паленето отново става в пъти по-бързо - само с натискането на бутона за стартер (няма нужда да се изключва от контакт и пак да се въвежда кода).
Разбирасе не се опитвам да убеждавам никой, че това е някакво супер готино устройство, но на мен лично ми доставя удоволствие да си паля колата така.

ПС. Идеята наистина ми дойде от "The Transporter" :)
При мен няма да е рационално! :x
На ден паля по много пъти и ще ми се изтъркат отпечатъците на пръстите да натискам копчетата :rofl:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Запалване с код.

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 май 2011 07:13

Офтопик:
На ден паля по много пъти и ще ми се изтъркат отпечатъците на пръстите да натискам копчетата
Ще ти се изтъркат, чак когато се "изтъркаш" ти.
Тоест, след 40-тия ден :lol:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Запалване с код.

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 май 2011 07:24

BaDaZzz написа:....
И на мен 'изделието' ми е струва единствено като 'удоволствие за душата' без някаква специална практическа полза... Имал едно такова устройство на служебен Пасат - на втората седмица го разкарах, защото ми писна да се занимавам с кодове и т.н.

Убедил съм се, че най-удобното към момента е RFID + бутон за палене...
Влизаш в колата без ключ и единственото, което правиш е натискане на бутона за палене (с натиснат съединител или спирачка за допълнителна сигурност). Става много бързо, и без всякакви допълнителна манипулации.... (обикновено отключването на волана в този случай е електрическо).
Като малко по-неудобен вариант е RFID + върток вместо ключ... Влизаш и за палене въртиш въртока, без да вкарваш ключове и т.н.


И двата варианта са по-бързи и удобни от кодовете...
Така че остава - удоволствие за душата (което съвсем не е за пренебрегване) :y:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Запалване с код.

#8 Непрочетено мнение от djokki » 28 май 2011 13:51

dsuzunov написа:
Офтопик:
На ден паля по много пъти и ще ми се изтъркат отпечатъците на пръстите да натискам копчетата
Ще ти се изтъркат, чак когато се "изтъркаш" ти.
Тоест, след 40-тия ден :lol:
Aз само се пошегувах!
Иначе знаем че ти ги разбираш най-много тези неща! 8)

BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#9 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 29 май 2011 21:58

slowtraveler написа: Убедил съм се, че най-удобното към момента е RFID + бутон за палене...
Влизаш в колата без ключ и единственото, което правиш е натискане на бутона за палене ...
Мислел съм си за този вариант, но исках да е нещо изцяло ръчно направено. Мислел съм си и за вариант с гнездо за I-button "Dallas" и бутон за стартер. Лошото на тези неща е, че трябва да носиш нещо с теб. До скоро имах и GSM модул, чрез който можех да си отключвам колата по телефона, по този начин не ми се налагаше да нося никакви ключове и дистанционни с мен.

А с твоя пример, как се дава на контакт само, с друг бутон ли?

gamena666
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 26 юни 2011 15:06
МПС: lancia kappa
От: burgas
Име: Иван

Re: Запалване с код.

#10 Непрочетено мнение от gamena666 » 26 юни 2011 15:15

Колега ,можеш ли да споделиш схемата по която мъжът с ланчията е направил това устройство.Ще съм много благодарен ако сподели и колко му е струвало като материали тази "гъзарийка".След като поразгледах из профилите за около 30 лв се предлагат подобни устройства но предпочитам да си поблъскам главата сам :D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Запалване с код.

#11 Непрочетено мнение от ogi » 26 юни 2011 16:47

gamena666 написа:Колега ,можеш ли да споделиш схемата по която мъжът с ланчията е направил това устройство.Ще съм много благодарен ако сподели и колко му е струвало като материали тази "гъзарийка".След като поразгледах из профилите за около 30 лв се предлагат подобни устройства но предпочитам да си поблъскам главата сам :D
Утре на работа ще споделя с колегата ми твоите желания и предполагам, ще ти отговори. За мен най-голямото преимущество на у/вото е, че държи на стартер, докато запали, особено полезно при мен както бях свикнал с нубирата - докато чукна ключа и за стотни от секундата да е запалила, но тромавия шестак на аудито иска поне 1-2 оборота да се развърти и понякога по навик прекъсвам паленето не навреме...

Лично за мен варианта с I-button Dallas е по-удачен, но ме е страх да ровичкам все още из електрониката на сегашната кола.

ПС Колегата е разработил доста по-усъвършенствани варианти на схемичката и вече управлява доста функции на колата по телефон дистанционо. :) Тъй като проекта си му лично негово нон-хау, предполагам че би се навил за иновация на съфорумци, тъй като предлагаше такава на колеги от отдела.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Запалване с код.

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 юни 2011 17:10

BaDaZzz написа:
slowtraveler написа: Убедил съм се, че най-удобното към момента е RFID + бутон за палене...
Влизаш в колата без ключ и единственото, което правиш е натискане на бутона за палене ...
....

А с твоя пример, как се дава на контакт само, с друг бутон ли?
Извинявай колега, изтървал съм въпроса ти....
Ако все още те интересува логиката на автомобилите, то тя е следната по лични наблюдения:
При натискане на бутона автоматично дава контакт, върти стартера колкото е необходимо и пали автомобила ако си натиснал съединителя (за автомобили с мех.ск.кутия) или спирачката (автоматик)...
Ако не е натисната спирачката или съответно съединителя, то първото натискане на бутона 'подава контакт' - включва вътрешните консуматори, но без да подава 'контакт' към двигателя или да върти стартера. Повторно натискане на бутона изключва контакта...
Проста, удобна и ефективна система. При автомобилите с електрическа настройка на седалка и волан имат и опция за автоматично пренастройване положенията съгласно запомнените данни към дадения ключ (кода на RFID) на съответния водач. Т.е. дори и друг да ти е карал колата, като натиснеш бутона, седалка и волан се настройват съгласно твоето положение, което си го запомнил, ползвайки твоята карта....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Запалване с код.

#13 Непрочетено мнение от ogi » 26 юни 2011 17:33

@slowtraveler това са сериозни преимущества на индивидуален ключ (RFID, или Dallas Key), особено ме блазни варианта с памет на ел. седалката, според въответния код, че ме дразни всеки път като някой седне и разцъка бутоните и после 1 седмица не мога да си върна моето положение, но ако функцията не е оригинална с колата, според мен е почти невъзможно да се вгради допълнително, какъвто вариант се коментира тук. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Запалване с код.

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 юни 2011 19:42

Така е Оги, наистина е фабрично, но при добро желание - всичко става....
Просто споделих като идеи - ако някой му се занимава да види дали не може да си реализира такива удобства...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#15 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 27 юни 2011 23:35

gamena666 написа:Колега ,можеш ли да споделиш схемата по която мъжът с ланчията е направил това устройство.Ще съм много благодарен ако сподели и колко му е струвало като материали тази "гъзарийка".След като поразгледах из профилите за около 30 лв се предлагат подобни устройства но предпочитам да си поблъскам главата сам :D
Ето я принципната схема на самото устройство и на клавиатурата. Ако решиш да го правиш, кажи да ти пратя и hex файла за PIC-a, както и малко разяснения (ако не е ясно от схемата), кое за къде е от схемата към електрическата част на колата.

Отговори

Върни се в “Тунинг”