Запалване с код.

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#16 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 28 юни 2011 00:04

slowtraveler написа: Извинявай колега, изтървал съм въпроса ти....
Ако все още те интересува логиката на автомобилите, то тя е следната по лични наблюдения...
Не съм се замислял за този вариант, но е идеен. Тъй като с RFID до сега не съм се занимавал ще ми е малко трудно да го направя. Също така пак трябва да си нося карта с мен, а именно това искам да избегна - носенето на какъвто и да е ключ.
Както колегата ми Оги каза, разработвам вариант за управление на колата (отключване/заключване, палене/гасене, сваляне/вдигане на стъклата, отваряне на багажник) по телефона, така че дори нищо да не нося с мен, освен телефона (документите не ги броя, те винаги са с мен :) ), да мога да влезна в колата и тръгна. Удобно е и в случаите, когато съм около колата и навън е горещо, вместо да влизам в колата и да свалям прозорците от там, да го правя дистанционно. На много коли това го има като функция в ключа, но моята такива "екстри" не познава :). Сигурността на GSM управлението се гарантира по два начина: 1. В самият апарат се създава група за моя номер, на който телефона да реагира и задейства устройството. На всички останали обаждания апарата не реагира. 2. След позвъняване, се въвежда парола от клавиатурата на телефона, верността на която осигурява разрешение за пускане на командите.

gamena666
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 26 юни 2011 15:06
МПС: lancia kappa
От: burgas
Име: Иван

Re: Запалване с код.

#17 Непрочетено мнение от gamena666 » 28 юни 2011 00:35

Разбира се че може.Ще трябва да си поблъскаме главите ,но не е невъзможно.Един код - 1 позициониране.2-ри код -друг вид позиция.Виж доста по трудно ще е ,ако нямаш седалки с памет и ако не са електрически :D

BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#18 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 28 юни 2011 22:17

Ел. седалките нали обикновено имат 3 запаметяващи се позиции... при разпознаване на кода да задейства съответната запеметена позиция... По този начин направата би била доста лесна даже.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Запалване с код.

#19 Непрочетено мнение от ogi » 28 юни 2011 22:29

BaDaZzz написа:Ел. седалките нали обикновено имат 3 запаметяващи се позиции... при разпознаване на кода да задейства съответната запеметена позиция... По този начин направата би била доста лесна даже.
Обаждаш се на седалката си и тя те чака - идейно :) Респективно може и да е за огледалата. Групата може да се разщири до телефоните на ползватели на колата. Добра добавка би било и подгрева на седалките да се включва, или печката (в зависимост от модела).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

BaDaZzz
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2011 22:07
МПС: Lancia Kappa
От: София
Име: BaDaZzz

Re: Запалване с код.

#20 Непрочетено мнение от BaDaZzz » 28 юни 2011 22:41

Всички неща по колата управлявани от бутони може да се задействат дистанционно по телефона. Тъй като аз нямам ел. седалки, подгрев на седалките и печка го правя без тези функции. Добавянето им обаче става доволно лесно и без това да влияе на нормалната им работа :)

Отговори

Върни се в “Тунинг”