Аудиомания

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Аудиомания

#1 Непрочетено мнение от vihov » 23 ное 2010 21:38

Ако има фенове на Аудиоманията в автомобила нека споделят нещо за постигнатото.......... :uraa:
Последна промяна от vihov на 08 май 2011 19:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Аудиомания

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 23 ное 2010 21:46

Офтопик:
vihov написа:Ако има фенове на Алдиоманията в автомобила нека споделят нещо за постигнатото.......... :uraa:
А бяхме млади и луди...и имахме як бас в колите...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#3 Непрочетено мнение от vihov » 23 ное 2010 21:53

Това е адската шега............ама че забавно.............. :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol:

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#4 Непрочетено мнение от vihov » 23 ное 2010 21:57

моя избор,само че Х2..... :uraa:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Аудиомания

#5 Непрочетено мнение от The Stig » 24 ное 2010 16:25

Не алдиоманията, а аудио...
Иначе ако не ползваш багажника редовно, пълни го догоре, една хубава изолация и си ти. :)
Изображение

Потребителски аватар
kiril bogdanov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 39
Регистриран: 14 яну 2010 22:44
Skype: kiroatl
МПС: CRUZE 2.0D LT BMW E32 735I
От: Novi Iskar
Име: kiril bogdanov

Re: Аудиомания

#6 Непрочетено мнение от kiril bogdanov » 24 ное 2010 17:08

:) Нека му мине гаранцията и ще го тормозя с това RE AUDIO 18 XXX
http://kirilbogdanov.snimka.bg/tuning/r ... 9.21547130" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#7 Непрочетено мнение от vihov » 30 ное 2010 14:35

За марката"Магнат"някой нещо да сподели или изкаже като мнение?!? :c37

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#8 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2010 14:40

vihov написа:За марката"Магнат"някой нещо да сподели или изкаже като мнение?!? :c37
Високият китайски клас.

Аз ги харесвам, намирам го за по-добрият вариант при избор между ниският марков клас.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Аудиомания

#9 Непрочетено мнение от The Stig » 30 ное 2010 15:31

''Магнат'' е добър компромис между качество-цена.
Иначе аз гласувам с две ръце и два крака за JBL и всичките им аудио-продукти и компоненти. Въпреки всичките мъчения и издевателства над тях, не са мръднали грам, а и звука е подобаващ. В момента съм само с две по-големички елипси на кората, без усилватели и бас каси, и хора които разбират от озвучаване и аудио-тунинг, винаги ме питат с каква туба или бас каса съм в багажника. Когато им покажа, че багажника е празен, доста се учудват....
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#10 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2010 18:03

The Stig написа:''Магнат'' е добър компромис между качество-цена.
Иначе аз гласувам с две ръце и два крака за JBL и всичките им аудио-продукти и компоненти. Въпреки всичките мъчения и издевателства над тях, не са мръднали грам, а и звука е подобаващ. В момента съм само с две по-големички елипси на кората, без усилватели и бас каси, и хора които разбират от озвучаване и аудио-тунинг, винаги ме питат с каква туба или бас каса съм в багажника. Когато им покажа, че багажника е празен, доста се учудват....
Нещо малко не ти вярвам на хечбек с кора отзад да си докарал кой знае какъв звук в ниските честоти, ама ти си знаеш...
Физически е невъзможно да получиш някакъв бас под 100Hz, заради акустичното късо съединение през отворите, най-много малко вибрация при повече мощност.
Аз като си избирах субуфер бая ги послушах по магазините и се спрях на Blaupunkt и затворен обем, без фазоинвертори - имаше най-дълбок бас (което ми бе приоритета) от всички останали в сегмента под 200лв, спокойно възпроизвежда до 30-на Hz, както си му е обявено в паспортните х-ки и нямаше дразнещи резонанси (често причинени от фазоинверторите, или лоша форма на обема).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Аудиомания

#11 Непрочетено мнение от The Stig » 30 ное 2010 19:06

Е, като бях с туба в багажника, друго си беше, но аз градско нямам много шофиране. А пък като тръгна на дълъг път, силния бас ми е малко излишен, а и багажника не е от най- вместимите....
Мисълта ми беше, че съм много доволен от продуктите на JBL, като качество и характеристики. :)
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#12 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2010 19:12

The Stig написа:Е, като бях с туба в багажника, друго си беше, но аз градско нямам много шофиране. А пък като тръгна на дълъг път, силния бас ми е малко излишен, а и багажника не е от най- вместимите....
Мисълта ми беше, че съм много доволен от продуктите на JBL, като качество и характеристики. :)
Никъде не съм споменал в мнението си думата "силен бас". Баса съм го настроил за подчертаване само на муз. картина - при продължително силно слушане заболява главата, отделно, че разконцентрира. Освен това е вързан на изходящи 200W - за мен разумният баланс между достатъчно и излишна мощност, при повече почва тормоз на бордовите системи :) и сток-алтернатора, който ми е втори поред, останал от тунингования ланос на колегата georgiev10
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#13 Непрочетено мнение от vihov » 30 ное 2010 19:35

За JBL наистина спор няма че са много много добри,но те както и Ямаха влизат в класовете на професионалното озвучаване така че и цената е доста солена!Аз съм се зачудил дали да сложа 2 или да си оставя само 1 бас като този който съм слойил на снимките...... :?::

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#14 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2010 20:04

Колега vihov, всичко зависи от това, какъв е търсеният краен ефект.

Отделно, че ако щеш да сложиш най-добрия високоговорител на света - в посредствен и неизчислен обем (за ниски честоти) няма да получиш нищо. Всъщност има една заблуда, че марковият говорител прави звука, истината е, че доста други характеристики на говорителя, съчетани с подходящо изчислен обем постигат добрият звук. Едно време ми беше голямо хоби аудиотехниката и мога много да говоря и много съвети да дам...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#15 Непрочетено мнение от vihov » 01 дек 2010 21:06

Кутиите или кутията мисля да е изчислена с обем както е дадено по упътване за говорителите и мисля да е така направена че басс рефлексите да влизат в купето през кората под задното стъкло...... 8) Незнам все още но мисля да ида да ми направят всичко при едни момчета тук в Русе които много ги хвалят и доста нялгради били спечелили и печелят в тази област..... :uraa:

Отговори

Върни се в “Тунинг”