Аудиомания

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#16 Непрочетено мнение от ogi » 01 дек 2010 22:40

Така, или иначе истинският звук си остава вкъщи, особено сега с последната мания към DTS озвучаването...
В колата остава удовлетворението да си на тема музика в задръстванията и да си сам, за да не тормозиш возещите се, след поправката на посредственото аудио...

Успех, щом има желание за подобен тунинг! :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
kiril bogdanov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 39
Регистриран: 14 яну 2010 22:44
Skype: kiroatl
МПС: CRUZE 2.0D LT BMW E32 735I
От: Novi Iskar
Име: kiril bogdanov

Re: Аудиомания

#17 Непрочетено мнение от kiril bogdanov » 02 дек 2010 00:22

vihov написа:Кутиите или кутията мисля да е изчислена с обем както е дадено по упътване за говорителите и мисля да е така направена че басс рефлексите да влизат в купето през кората под задното стъкло...... 8) Незнам все още но мисля да ида да ми направят всичко при едни момчета тук в Русе които много ги хвалят и доста нялгради били спечелили и печелят в тази област..... :uraa:
Аз имам др. мнение за субовете на JBL особенно цена-качество.По-добре отиди при тия момчета
с наградките,те ще ти отворят очите и за други марки.А и силна музика се прави с мощна инсталация.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#18 Непрочетено мнение от ogi » 02 дек 2010 00:37

Да, продължавайте да си вярвате и слугувате на конкретни марки, все някой трябва да храни дистрибуторчетата с 300% надценка за внесените китайчета ;)
Добре, че има хора, като последното мнение да се изказват наизуст и по инерция...

Все едно гледам WS Teleshop, или за магнитните наколенки на др. ливайн :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
kiril bogdanov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 39
Регистриран: 14 яну 2010 22:44
Skype: kiroatl
МПС: CRUZE 2.0D LT BMW E32 735I
От: Novi Iskar
Име: kiril bogdanov

Re: Аудиомания

#19 Непрочетено мнение от kiril bogdanov » 02 дек 2010 01:09

:D :D :D пич такава музика имам в спицялно подготвен СПЛ автомобил,че и 5 ми. няма а издаржиш втре от налягането.А това,че не си ме разбрал си е твой проблем.

Потребителски аватар
vihov
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 06 окт 2010 16:49
МПС: Chevrolet Cruze,Lancer IX
От: Русе
Име: Вихрен

Re: Аудиомания

#20 Непрочетено мнение от vihov » 12 апр 2011 22:05

Нещо ново?Да има някои който да покаже какво е направил по темата???Аз се мъча но засега само ядове.........и много пари..... :@ :x :@

Потребителски аватар
kambero
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 04 окт 2008 22:59
Skype: kambero84
МПС: chevrolet lacetti

Re: Аудиомания

#21 Непрочетено мнение от kambero » 17 апр 2011 09:09

АЗ се занимавах сам, но много по скромно и съответно за много по малко пари. Фабричния заден ляв говорител на лачетито сдаде багажа. Вземах си две сонита и ги турих на задните врати, с по силни и чисти средни (50лв). Извадих Блаупункта касетофона продадох го за 100 лв и си купих Сони с изходи за усиловател 180лв (80лв). Купих усиловател тундер2100, говорител кенууд 12инчов басов, и му направих 90литра баскаса(120лв). имах си кабели 10квадрата силиконов многожичен с бушон 30 ампера. Изключих баса на говорителите в колата, само сас средни и високи. Настроих си усилователа да не с много ниски честоти, за да не ми идва в повече баса на далго патуване.
Равносметка: чиста музика в комбито, всички приятели ми се кефят. По-дълъг живот на оригиналните говорители понеже ни е намален баса и като пари общо 250 лв

Потребителски аватар
prudand
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 27 юни 2011 17:22
МПС: Aveo
От: Sofia
Име: prudand

Re: Аудиомания

#22 Непрочетено мнение от prudand » 27 юни 2011 17:37

С 2 ръце ЗА JBL - няма такава висока честота и плътни ниски - целия честотен диапазон се чува перфектно при трилентовите, а пък ако отделно си ги барнеш и ги разделиш на отделни говорители за всеки диапазон става ... да си изкараш музика на поляната, да не я държиш в колата :D
Актуални новини от България
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Аудиомания

#23 Непрочетено мнение от ogi » 27 юни 2011 20:47

kiril bogdanov написа::D :D :D пич такава музика имам в спицялно подготвен СПЛ автомобил,че и 5 ми. няма а издаржиш втре от налягането.А това,че не си ме разбрал си е твой проблем.
Колега, за мен звука не се изразява в това дали мога да седя в колата, защото и при пращящи до скъсване консервички пак ще си изляза, както и разни къдрави ритми, но това е друга тема :)

Що се отнася до последното мнение - пак казвам, че не мисля, че трябва да се робува на марки непременно, при автомобилното озвучаване. Специално за звука е така - трябват малко разбирания по физика и акустика, за да се постигне относително добро посредствено звучене, а и то за хора, на които това им е хоби - да слушат. Съответно при автомобила няма как да се постигне, така че там не е кой знае колко решаващо каква марка високогорители се слагат.

JBL са специализирани в производството на тела за обществена употреба, т.е. въобще не са в бранша на Hi-Fi изделията, т.е. основна цел на фирмата е да произвежда бюджетни тела и високоговорители и тела за обществено озвучаване (където изискванията са издръжливост/живот, високо съотношение dB/W/m (един вид КПД) и всичко това в с допустими компромисни параметри.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
prudand
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 27 юни 2011 17:22
МПС: Aveo
От: Sofia
Име: prudand

Re: Аудиомания

#24 Непрочетено мнение от prudand » 28 юни 2011 08:15

Съгласен съм - ако нямаш елементарни познания или даже усет за акустика какво и да сложиш ще звучи меко казано гадно. Иначе на марката съм фен защото не обичам на слушам мръсно съскане на високи честоти, например :)

Отговори

Върни се в “Тунинг”