Kalos C20XE

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#46 Непрочетено мнение от ogi » 10 яну 2011 23:02

И на мен ми харесват джантите! Да си ги пазиш по хубавите родни пътища... Аз почти всеки сезон изправям или летните, или зимните, колкото и да ги пазя стига веднъж да ИЗЛУМКА с 80км/ч в брутален 5-пръстов кратер и айде...
Все пак съм много доволен, че не ползвам тенекета, защото съм вложил доста в гумите и алуминиевите джанти пазят, поемайки последствията.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#47 Непрочетено мнение от djokki » 11 яну 2011 11:00

ogi написа:И на мен ми харесват джантите! Да си ги пазиш по хубавите родни пътища... Аз почти всеки сезон изправям или летните, или зимните, колкото и да ги пазя стига веднъж да ИЗЛУМКА с 80км/ч в брутален 5-пръстов кратер и айде...
Все пак съм много доволен, че не ползвам тенекета, защото съм вложил доста в гумите и алуминиевите джанти пазят, поемайки последствията.
Ами,да.И аз изправям постоянно на Ланоса.Въпреки че ги пазя но много дупки а и много километри и така. :x

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#48 Непрочетено мнение от djokki » 16 яну 2011 20:38

Днес малко фолио и тонколони-монколони ;)
снимки: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kal ... 6.26542929" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 18:56, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#49 Непрочетено мнение от The Stig » 16 яну 2011 20:41

Добре изглежда. :) Аз да питам един въпрос- газова нали няма да й слагаш? :guzen:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#50 Непрочетено мнение от ogi » 16 яну 2011 21:52

The Stig написа:Добре изглежда. :) Аз да питам един въпрос- газова нали няма да й слагаш? :guzen:
Много ясно, че ще сложи! "Бензин" е мръсна дума в днешно време :geek:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#51 Непрочетено мнение от djokki » 17 яну 2011 03:32

Не газ а метан съм и сложил :P
Няма как да е такси и да ги храня с бензин тез коне. (shofiro2)

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Kalos C20XE

#52 Непрочетено мнение от The Stig » 17 яну 2011 11:36

Ogi, бензина си е много чиста дума, но данъците и акцизите са достааа ''мръсни''.... :swear:

djokki, наистина за такси няма да е много рентабилно да ръчкаш ХЕ-то из града... Следваща бегачка да е на бензин и само неделя да си я караш за удоволствие. :beer: Иначе след първия тестдрайв, сподели дали се усещат новите коне. :)
Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#53 Непрочетено мнение от djokki » 18 яну 2011 20:11

The Stig написа:Ogi, бензина си е много чиста дума, но данъците и акцизите са достааа ''мръсни''.... :swear:

djokki, наистина за такси няма да е много рентабилно да ръчкаш ХЕ-то из града... Следваща бегачка да е на бензин и само неделя да си я караш за удоволствие. :beer: Иначе след първия тестдрайв, сподели дали се усещат новите коне. :)
Звучи добре да имам бегачка дето само набензин да я карам но цената на бензина е убиваща тази мечта ;(

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#54 Непрочетено мнение от djokki » 18 яну 2011 20:18

Днес още малко екстри:парктроник и ветробрани 8)
снимки: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kal ... 7.26542997" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 19:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#55 Непрочетено мнение от djokki » 17 фев 2011 13:38

Здравейте,да вдигна малко темата че напоследък не ми остава време да пиша |-)
Колата е вече готова :uraa:
Дори изкара първите си 2лв. :lol:
Върви добре на метан въпреки че още не съм я карал да я регулират на гас-анализатор.Гори доста прилично на 100км.градско около 10.50-11лв. при 1.50лв. за кило метан което за тоз мотор си е направо супер!
Онзи ден ходих и до Пловдив и за 100км. ивънградско ми даде разход 7лв. при скорост 120-130км/ч не я напънах повече щот жената беше с мен и мрънка :devil:
Има още неща които искам да подобря като изпускателната система.Мисля за генерация но още събирам инфо! Иначе сега се занимавам с интериора малко.Ще сменям цялото осветление на таблото с LED.Не само че не ми харесва това зеленото а и така ще има по малка консумация на ток и няма да има нагряване като стоя по пияците на габарити ;)
Ето ви малко снимки: http://djokki.snimka.bg/automobiles/kal ... 0.26543051" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от djokki на 05 мар 2012 19:13, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#56 Непрочетено мнение от ogi » 17 фев 2011 16:04

И аз съм подменил всички крушки при мен, само задните светлини и мигачите са с обикновени жични крушки от цялата кола (защото светодиодите за там са скъпички и няма да има особено ефект). Предполагам си видял http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... f=15&t=434" onclick="window.open(this.href);return false;
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#57 Непрочетено мнение от djokki » 17 фев 2011 16:29

Да,видях темата ти и аз мисля да ги сменя всичките но дори и стоповете и мигачите.Поръчал съм си от "ибей" диодни крушки и с нетърпение ги чакам но ще видим какво ще пристигне че чух не винаги пристигало това което поръчаш?!? :swear:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#58 Непрочетено мнение от ogi » 17 фев 2011 19:10

djokki написа:Да,видях темата ти и аз мисля да ги сменя всичките но дори и стоповете и мигачите.Поръчал съм си от "ибей" диодни крушки и с нетърпение ги чакам но ще видим какво ще пристигне че чух не винаги пристигало това което поръчаш?!? :swear:
Преди броени дни ми пристигнаха крушките (около 3W)
Изображение

за едно A6 C5, но както и предположих - компютъра на колата ги отрече :geek: , та отидоха на едно по-старо А6, бяха двойна светлина - габарит и стоп в една крушка и струваха към 20 долара чисто и бяха първите, които максимално се доближаваха до истината, станаха перфектно... Може би нищожна идея не им стига да светят 1:1 със старите. Всичко останало, което съм виждал и пробвал не заменя жичните крушки, или има лоша светимост. Светодиоди за стопове и габарити под 20 долара забрави, няма да свършат работа, просто са слаби. За тия, които се продават в БГ пък въобще няма какво да говорим...

за 21W крушка - не по-малко от 5W светодиод
за 5W крушка - не по-малко от 1W светодиод
за габарити отзад - 1W задължително да свети и към рефлектора
за габарити отпред - може всичко

светодиодите да са най-добре с цвета, с който трябва да светят, а не бял за червено и жълто
във всеки вариант задължително основната светлина - настрани и назад към рефлектора, иначе става грозно и нефункционално
например:
ИзображениеИзображениеИзображение
това за външното осветление...

за вътрешното - на повечето места се използват световоди и пак трябват широкоъгълни светодиоди, за да не става на петна, номера е да не се прекалява с яркостта, не трябва да дразни.

Избор голям

Да, има вероятност да не пристигне нещо, но правилата са доста строги за международното пазаруване и никой не би желал да стане така, най-вече продавачите, защото губят рейтинг и правят всичко възможно да не се получава, или да възстновят загубите.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Kalos C20XE

#59 Непрочетено мнение от djokki » 17 фев 2011 20:29

Така или иначе ги поръчах вече пък каквото стане! :^)
Като дойдат ще видим и най вече ще пробвам и ще видя как е! :guzen:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Kalos C20XE

#60 Непрочетено мнение от ogi » 17 фев 2011 20:38

djokki написа:Така или иначе ги поръчах вече пък каквото стане! :^)
Като дойдат ще видим и най вече ще пробвам и ще видя как е! :guzen:
Ами то за това е форума - да се пита, преди да се прецакаш ;) Шегувам се, дано стане добре! :beer: ...а ако не, описал съм варианти :y:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Тунинг”