Музика :)

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
G.Illieff
Минаващ
Минаващ
Мнения: 32
Регистриран: 19 фев 2008 23:53
Контакти:

Музика :)

#1 Непрочетено мнение от G.Illieff » 08 апр 2008 19:13

Най-накрая деуто свирна :D
Немога да ви опиша колко щастлив съм ...
консумативите са:
8 метра 8 квадратов кабел (червен)
клеми, болтове работи,...
Усливател тъндър 4028 ако не се лъжа,
Бас 40 литра туба, 10'' говорител, Sound III, 100 вата RMS
фабричните колонки (нямаше пари :oops: )
плейър Panasonic CQ-C1300GN

цялата ми музика излезе общо 200 лева и свири НЕВЕРОЯТНО!!!
Daewoo Espero 1.8, 97 hp, номер 8187, зелено-черен хемелеон, да ме познавате като ме видите :) Реагирам на две кратки поздравителни бибиткания :) На къси-дълги полудявам :) Скоро: сменен волан, педали, скоростен лост, седалки... ел работи много...

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 апр 2008 19:29

Завиждам ти ! Мераклия!Де и аз да мога да отделя 200лв ..веднага си слагам същото.Тъндър засега само ги хвалят!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#3 Непрочетено мнение от ogi » 08 апр 2008 21:09

Тънко е минал. Аз също съм с Thunder усилвател 4x80, 2x200 bridge - аз му ползвам само единият канал на 200W, Blaupunkt GTb 1200 Subwoofer 12'' http://www.blaupunkt.com/us/7606450002_main.asp, mp3-то е Pioneer Mosfet 4x50W, в купето говорителите отзад са ми оригиналните, отпред 2-лентови, имам и пищялки на вратите фабрично, които свирят много добре и не дразнят ушите, за разлика от повечето. Много ми харесва сумарният звук, просто пълни душата! ...само къде понякога хора, които се возят на задната седалка недоволстват като слушам музика :twisted:
ИзображениеИзображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#4 Непрочетено мнение от dido » 08 апр 2008 22:24

Честита пидобивка,но разкарай оригиналните говорители. :wink:
Аз съм с плеарче Пайнер,усилвател блупункт,задна линия блаупункт трилентови в оригиналните места,високи Сони,от пред във вратите Сони трилентови.Тубата е Блаупнкт,подобна на тази: http://www.blaupunkt.com/us/7606439003_main.asp Но говорителят ми е син. :)
Последна промяна от dido на 09 апр 2008 14:26, променено общо 1 път.
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

Потребителски аватар
Dregnot
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 18 ное 2007 10:14

#5 Непрочетено мнение от Dregnot » 08 апр 2008 22:49

:D и аз съм с Блаупункт ама моя е бая стар модел, обаче Матиса има страхотни високоговорители, нараво кънти вътре като го усиля. Сега обаче съм на тема вътрешен интериор и тунинг ;) боядисвам квото ми попадне... обмислям идеята за подмяна на топката на скоростния лост .... :roll: може би полудявам.... :lol: но пък ми е хубаво да се занимавам

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#6 Непрочетено мнение от авео » 09 апр 2008 00:50

Dregnot написа::D и аз съм с Блаупункт ама моя е бая стар модел, обаче Матиса има страхотни високоговорители, нараво кънти вътре като го усиля. Сега обаче съм на тема вътрешен интериор и тунинг ;) боядисвам квото ми попадне... обмислям идеята за подмяна на топката на скоростния лост .... :roll: може би полудявам.... :lol: но пък ми е хубаво да се занимавам
Кънти,щото няма изолация. :lol:

Потребителски аватар
Dregnot
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 18 ное 2007 10:14

#7 Непрочетено мнение от Dregnot » 09 апр 2008 16:42

:wink: имах предвид че високоговорителя е мощен а не че се чува лошо
всъщност вади доста чист звук , явно предишния собственик е имал мераци да слага добро радио... може да е сменил и говорителите.
:roll:

G.Illieff
Минаващ
Минаващ
Мнения: 32
Регистриран: 19 фев 2008 23:53
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от G.Illieff » 10 апр 2008 01:20

от днес сме с нова бас каса ... 12'' Херц! Със затворен обем... не е портвана кутията, и лично на мен повече ми харесва звука ... за сега съм доволен от фабричните колонки вътре ... (да да ... доволен ! просто нямам пари :evil: :evil: :evil: )

С това музиката ми до тук става 230 лева, с кабелите, труда ми струваше една фанта портокал :D

относно матиза и кънтенето ... аз не обичам кънтящи коли ... ела се качи в есперото да видиш ОБЕМЕН звук. .. ей тва исках ... не като голфаджия да си изкарам ръката кажи-речи през люка и да гледам под мишница докато карам (тренирайки за мерцедес), ами да ми свири на душата ... Бая тънко минах защото всичко го взех и правих от и с приятели...

Относно интериорният тунинг - Браво :!: 8) при мен това е следващата фаза... следващите 200 лева отиват натам :)
Daewoo Espero 1.8, 97 hp, номер 8187, зелено-черен хемелеон, да ме познавате като ме видите :) Реагирам на две кратки поздравителни бибиткания :) На къси-дълги полудявам :) Скоро: сменен волан, педали, скоростен лост, седалки... ел работи много...

Желязков
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 29 мар 2008 07:33

#9 Непрочетено мнение от Желязков » 13 апр 2008 03:04

Dregnot написа::D и аз съм с Блаупункт ама моя е бая стар модел, обаче Матиса има страхотни високоговорители, нараво кънти вътре като го усиля. Сега обаче съм на тема вътрешен интериор и тунинг ;) боядисвам квото ми попадне... обмислям идеята за подмяна на топката на скоростния лост .... :roll: може би полудявам.... :lol: но пък ми е хубаво да се занимавам
Не е зле да помислиш за външния екстериор :D

Потребителски аватар
Dregnot
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 18 ное 2007 10:14

#10 Непрочетено мнение от Dregnot » 13 апр 2008 11:32

:wink: абе мисля... ама засега си оставам само с мисленето
като бутна още малко по вътрешния интериор може да сложа някоя снимка
не всеки ден се виждат тунинговани Матиси :lol:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#11 Непрочетено мнение от ogi » 13 апр 2008 12:50

G.Illieff написа:от днес сме с нова бас каса ... 12'' Херц! Със затворен обем... не е портвана кутията, и лично на мен повече ми харесва звука
Моят Блаупункт също е затворен обем (без фазоинвертори). От всички субуфери, които тествах преди да го купя имаше най-добър звук и ниските честоти звучаха най-добре. Мога да кажа, че спокойно си свири до 35Hz. Трябва кутията добре да е изчислена за говорителя, още повече - фазоинверсните отвори ...повечето не са!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Желязков
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 29 мар 2008 07:33

#12 Непрочетено мнение от Желязков » 13 апр 2008 19:55

ogi написа:
G.Illieff написа:от днес сме с нова бас каса ... 12'' Херц! Със затворен обем... не е портвана кутията, и лично на мен повече ми харесва звука
Моят Блаупункт също е затворен обем (без фазоинвертори). От всички субуфери, които тествах преди да го купя имаше най-добър звук и ниските честоти звучаха най-добре. Мога да кажа, че спокойно си свири до 35Hz. Трябва кутията добре да е изчислена за говорителя, още повече - фазоинверсните отвори ...повечето не са!
Какво друго шпробва ако не е тайна?
Имам в предвид марка, модел и на какъв амп? На една и съща песен ли?

Питам защото съм чувал Блапункти и за мене са на нивото на Тъндър и благоевградските.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#13 Непрочетено мнение от ogi » 13 апр 2008 22:51

Желязков написа:
ogi написа:
G.Illieff написа:от днес сме с нова бас каса ... 12'' Херц! Със затворен обем... не е портвана кутията, и лично на мен повече ми харесва звука
Моят Блаупункт също е затворен обем (без фазоинвертори). От всички субуфери, които тествах преди да го купя имаше най-добър звук и ниските честоти звучаха най-добре. Мога да кажа, че спокойно си свири до 35Hz. Трябва кутията добре да е изчислена за говорителя, още повече - фазоинверсните отвори ...повечето не са!
Какво друго шпробва ако не е тайна?
Имам в предвид марка, модел и на какъв амп? На една и съща песен ли?

Питам защото съм чувал Блапункти и за мене са на нивото на Тъндър и благоевградските.
Всъщност аз съм много доволен от звученето на последните Тъндър акустични системи. Бях гледал домашно Hi-Fi в един магазин в Пловдив и останах с добри впечатления. Много добро съотношение звук/цена. Що се отнася до благоевградските продукции - не знам последните им неща, но през 90-те се занимавах само с техни високоговорители и по всички показатели бяха по-добри от всичко китайско на съответната цена; освен това българските тонколони бяха доста добре изчислени и си свиреха много добре и спокойно влизаха в Hi-Fi стандартите; обявените им параметри бяха съвсем истински и по DIN-стандартите, без излишно комерсиално раздуване (което много ме дразни при съвременните изделия).
Не помня какви бяха другите модели за Subwoofer, повечето бяха неизвестни за мен, просто си бях поставил бюджет до 200лв и слушах как звучи, без оглед на марката. По принцип си бях подготвил генерирани звуци от 25 до 100 Hz и няколко муз. изпълнения, но обикновено няма възможност да ги пуснеш, така че се задоволявах с наличното, но смея за себе си да твърдя, че имам набито ухо за тези неща... Беше ми харесало едно Sony - беше с говорител в затворения обем и само фазоинвертори се подаваха навън (явно лабиринтова система вътре) и беше доста компактно, което не му пречеше да си свири както трябва, но струваше двойно. Аз съм изключително доволен от Блаупункт-а, подчертава музикалната картина подобаващо и басът е много мек и приятен, не създава резонанси, от които да те заболи главата (често срещано явление при фазоинвертори с лоша настройка).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Желязков
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 29 мар 2008 07:33

#14 Непрочетено мнение от Желязков » 15 апр 2008 01:02

Абсолютно съм съгласен за това което смяташ за тъндър НО като за домашно озвуучение. Както и за нашенските говорители.

Но някакси, поне на мен, техни продукти в кола не ми звучат добре.

Потребителски аватар
roLL
Редовен
Редовен
Мнения: 130
Регистриран: 03 дек 2008 14:47
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: София
Име: Мартин

Re: Музика :)

#15 Непрочетено мнение от roLL » 10 яну 2009 01:25

Да се похваля и аз 12-ка Пайнер Шампион усилвателче Пайнер 2х100 и се знае че пайнер слагат реалните ватове а не драскат квото им дойде ! СД Пайнер DEH3000 и две трилентови Пайнер кръгличките и свири доста доволничко !
Веднъж да изтрезнея, как ще се напия !

Отговори

Върни се в “Тунинг”