Затъмняване на стопове!

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Pantev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 37
Регистриран: 27 яну 2008 13:20

Затъмняване на стопове!

#1 Непрочетено мнение от Pantev » 03 апр 2008 23:49

Колеги дайте съвет! Мисля да си затъмнявам стоповете и се чудя между затъмняване с фолио или прускане с боя!? Чудя се кое е по оферта! И да попитам някой да познавате да лепи фолио за стъкла?!

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от DufuZ » 03 апр 2008 23:59

в Пловдив има студия за такива неща , не вярвам в Сф да си нямате.
аз съм за фолиото ( макар че ти препоръчвам кристални стопове - като е гарга да е рошава )
Последна промяна от DufuZ на 03 авг 2008 18:46, променено общо 1 път.
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#3 Непрочетено мнение от авео » 04 апр 2008 01:12

Фолиото,ако ти омръзне или някой ти каже,че е много селско,можеш да го махнеш,а боядисването си е бая играчка,трябва разглобяване,чистене пръскане. При махането и слагането стават аварии,абе изобщо неприятна работа, и за какво? Някой слънчев ден,някой няма да види затъмненият ти мигач, или че ще спираш и ще те натресе по затъмнените ти стопове,може и ти да излезеш виновен.

Потребителски аватар
Pantev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 37
Регистриран: 27 яну 2008 13:20

#4 Непрочетено мнение от Pantev » 04 апр 2008 19:54

авео написа:Фолиото,ако ти омръзне или някой ти каже,че е много селско,можеш да го махнеш,а боядисването си е бая играчка,трябва разглобяване,чистене пръскане. При махането и слагането стават аварии,абе изобщо неприятна работа, и за какво? Някой слънчев ден,някой няма да види затъмненият ти мигач, или че ще спираш и ще те натресе по затъмнените ти стопове,може и ти да излезеш виновен.
Еми авео прав си до някъде за затумняването,че може да не те види някой,но за затъмняване с фолиото го дават до 98% пропускливост на светлина. Аз тва го разбирам като се едно не ти е затъмнен не пречи на светлината. Но ме притеснява нещо,да не би като е фолио стопа и некой като мине с некой ключ може да го надраска! И айдеее работата отиде по дяволите! :roll:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от авео » 05 апр 2008 00:25

Фолиото почти не си личи.Трябва да се вгледаш,че дори и да пипнеш,за да разбереш. Ако някой ти надраска стопа и е без фолио,ще боли повече :( Има и още едно предимство-при лек удар парчетата,ще си останат там-фолиото,ще ги държи.

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#6 Непрочетено мнение от dido » 05 апр 2008 13:48

ЕЕЕЕЕЕЕе хора,не говорете глупости,това се прави с транспарантно(прозрачно) фолио или спрей.Вижда си се чудесно,Става доста добре с фолио и със спрей.Аз съм правил със спрей и съм много доволен,вижда се чудесно и ефектаа е много добър. :wink:
Изображение
Изображение
Спрея е на Dupli-Color (9 лв)
Ето как направих моите:
Изображение
Спрея се маха много лесно с корселин.

:wink:
Ако някой има въпроси,нека пита. :wink:
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#7 Непрочетено мнение от авео » 06 апр 2008 00:04

Искаш да кажеш,че на белия Фолксваген,като блесне слънцето в стопа и ще видиш нещо?

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#8 Непрочетено мнение от dido » 06 апр 2008 12:34

Да,вижда сетова е ТРАНСПАРАНТЕН СПРЕЙ с тази цел е направен.Единствения проблем е(ако може да се нарече проблем е,че ако се боядишат червени задната светлина и мигача светят червено. :wink: Акйо е черно нйяма проблеми.Е ако се унесе някой и испръска цял спрей на един стоп е номално да не се вижда. :wink:
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

Vankata
Минаващ
Минаващ
Мнения: 9
Регистриран: 31 юли 2008 17:59
Skype: ivan_444
МПС: Opel Astra 1.4SE 82k.s

Re: Затъмняване на стопове!

#9 Непрочетено мнение от Vankata » 03 авг 2008 17:03

Колега аз моите ги затъмних с един специален спреи.Праснах ги 3 раце защтото исках по тамни да са.Става гланцирано,а не както ако ги пръснеш с обикновен спрей.Марката е"Dupli-Color".Преди това ги минах с много финна шкурка

Vankata
Минаващ
Минаващ
Мнения: 9
Регистриран: 31 юли 2008 17:59
Skype: ivan_444
МПС: Opel Astra 1.4SE 82k.s

Re: Затъмняване на стопове!

#10 Непрочетено мнение от Vankata » 03 авг 2008 17:10

Ето още една:

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Затъмняване на стопове!

#11 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 04 авг 2008 20:22

моите са със спреи и не е много зме
DSC03365.jpg
DSC03364.jpg
DSC03363.jpg
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Затъмняване на стопове!

#12 Непрочетено мнение от авео » 04 авг 2008 20:47

Много хубаво Матисче. Само тези лепенки да махнеш! Има едни хромирани лайсни за решетката на предната броня- много отварят.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Затъмняване на стопове!

#13 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 04 авг 2008 20:54

:lol: хромирано няма нищо друго освен джантите това на решетката е отражение :) а лепенките за жалост са явно от много години и така са се слепили се свалят боята :( затова ги даржа а и вечер когато ме освети някоя кола ставам това :twisted:
DSC03343.jpg
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Затъмняване на стопове!

#14 Непрочетено мнение от авео » 04 авг 2008 20:57

Виждам,че няма решетка,затова ти казвам,че има такива,за да си сложиш :D
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Затъмняване на стопове!

#15 Непрочетено мнение от ogi » 04 авг 2008 21:49

Виждам светодиодни габарити :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Тунинг”