Lanos C20XE

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
milanist22
Нов
Нов
Мнения: 72
Регистриран: 15 яну 2011 17:59
МПС: JTD POWER
От: Варна
Име: Станимир

Re: Lanos C20XE

#166 Непрочетено мнение от milanist22 » 21 мар 2012 16:25

georgiev10 написа:Джантите не мисля да ги сменям скоро.Вече доказаха здравината си,за три години само една беше крива и то след като прелетях през една яма.Относно таблото може и да има вариант да влезне някоя дигиталка от кадет,ама са страшно грозни.Вектровите са яки ама не влизат.
Трябва да влезе, но с много, много преправяне
Fiat Bravo GT JTD105
ex..Daewoo Racer GTE 1.5 mono

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Lanos C20XE

#167 Непрочетено мнение от gigabate » 21 мар 2012 19:14

Оппа...кой е сменял джама и ще слага сенник?! :clap:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Lanos C20XE

#168 Непрочетено мнение от djokki » 21 мар 2012 19:30

gigabate написа:Оппа...кой е сменял джама и ще слага сенник?! :clap:
М,даа.Задния спойлер стои много добре на Ланоса : Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Lanos C20XE

#169 Непрочетено мнение от The Stig » 21 мар 2012 19:30

Че ме подсети за моя сенник... :lol: Чакаме снимки като запълниш дупките. :)
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Lanos C20XE

#170 Непрочетено мнение от miroki » 21 мар 2012 22:34

Стои добре наистина, но не знам каква работа върши.
Много се цапа стъклото ако роси. На колите без сенни пак ли е така. Не може да се мине повече от 1 км в града без да се пусне чистачката. Не, че не може де, но се замъглява стъклото.
Иначе за сенник може би върши работа, тези от задната седалка ги пече по-малко.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Lanos C20XE

#171 Непрочетено мнение от The Stig » 21 мар 2012 22:38

Функционално няма такова значение, просто изглежда добре. Поне за мен, задницата изглежда по-завършена със сенника. Скоро трябва да изровя моя и да го сложа. :)
Изображение

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Lanos C20XE

#172 Непрочетено мнение от georgiev10 » 30 апр 2012 21:24

Сенника си го возя вече повече от месец.Снимки няма да пускам всички сме виждали Ланос със сенник.Днес си смених тампоните на макферсоните,доста бой изяде Ланоса и резултата е на лице:

преди
Изображение

сега
Изображение

Очаквам и тази разпънка за Ланос да пристигне до края на седмицата.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Lanos C20XE

#173 Непрочетено мнение от miroki » 30 апр 2012 22:55

Моят тампон изглежда една идея по-зле, но чакам празниците да минат (сцепеното е почти до край свързано), но новият защо е с такъв дефект? Или така се вижда на снимката.
Кое е трудното при смяната? Отвиването, свиването на пружината?
кое яде "бой"
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Lanos C20XE

#174 Непрочетено мнение от georgiev10 » 01 май 2012 12:15

Тампона си е добре,това са някакви люспи от повърхнопстния слой на гумата.Видях зор с шарнирите и накрайниците на кормилните щанги.Те са конусни съединения и без скоба излизат трудно.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Lanos C20XE

#175 Непрочетено мнение от miroki » 01 май 2012 13:27

т.е. за тампона на макферсона -амортисьора, не се налага да се удря, в смисъл няма нужда да вадя шарнири и накрайници, нали така. Вероятно само пружината и самият амортисьор от горе. (по-точно сигурно свиване пружината връзване и откачане от горе на амортисьора) Че оня ден ми смениха накрайникът и тъкмо минах реглаж.
Ако ти е удобно може ли да опишеш последователност при смяната на тампона, че да преценя дали да пробвам да си ги сменя.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Lanos C20XE

#176 Непрочетено мнение от georgiev10 » 01 май 2012 15:15

Не е точно така,трябва да се свали целия макферсон.Ще се опитам да ти напиша последователността.
1.Махаш тапата на тампона и докато колата е на земята пробваш да отхлабиш гайката на амортисьора.Лула 19 за гайката и за контра камък 9(това важи само за моите амортисьори за останалите трябва шестограм).
2.Махаш шплента и развиваш гайката на карето.Трябва ти лула 30 или удължен камък 30.Ако джантите позволяват(стандартните метални) го правиш без да махаш гумата,ако не дигаш,подпираш и някой настъпва здраво спирачката.
3.Махаш спирачния апарат(шестограм 10) и го връзваш да виси някъде настрани,махаш диска.
4.Развиваш гайката(ключ 19) и избиваш накрайника от макферсона.Това става със скоба или чук.Моята скоба тук се счупи.Не ми се млатеше с чука по накрайника и реших да го извядя с цялата кормилна щанга(лула 15)
5.Развиваш биалетката или дигаш колата и от другата страна.
6.Махаш шплента на шарнира и развиваш гайката(ключ/звезда 19).Избиваш шарнира от макферсона.Това може да стане по няколко начина:
-скоба за шарнири
-два три удара с тежък чук по ухото на макферсона и стъпваш върху носача с цялата си тежест,може и с дълъг лост който опираш от едната страна в пода на колата,по средата в носача,в края натискаш
7.Развиваш гайките на тампона отгоре
8.Махаш макферсона,гледаш да не го извадиш с полуоската
9.Стагаш пружините със скоби
10.Доразвиваш гайката на амортисьора
11.Сменяш тампона(той е с вграден лагер не е като опелите),гресираш и сглобяваш.
Като цяло е тежко занимание за човек който не монтьор,аз бих се замислил за сервиз ако трябва да ги сменям пак.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Lanos C20XE

#177 Непрочетено мнение от miroki » 01 май 2012 17:20

Мерси много.
Наистина е тежко занимание.
Така като гледам, накрайника дето ми сложиха пак трябва да се маха, а при избиването може да пострада. Ако пък се развие пак ще се разбута и трябва да се минава реглаж. Защо не я почнаха като ми смениха накладките и накрайника, а след като сглобих и регулирах колата. Тая седмица ще я водя явно, пък дано стане без проблеми.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Lanos C20XE

#178 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 май 2012 19:09

miroki написа:Мерси много.
Наистина е тежко занимание.
Така като гледам, накрайника дето ми сложиха пак трябва да се маха, а при избиването може да пострада. Ако пък се развие пак ще се разбута и трябва да се минава реглаж. Защо не я почнаха като ми смениха накладките и накрайника, а след като сглобих и регулирах колата. Тая седмица ще я водя явно, пък дано стане без проблеми.
Тук, нагледно съм посочил как съм сменил моите амортисьори, а за смяна на горните опори, процедурата е същата:
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
georgiev10
Напреднал
Напреднал
Мнения: 465
Регистриран: 27 мар 2008 23:03
Skype: georgiev10
МПС: Lanos C20XE
От: Plovdiv,Sofia

Re: Lanos C20XE

#179 Непрочетено мнение от georgiev10 » 01 май 2012 20:59

При теб колега е по-лесно,няма е тая хамалогия с избиването на накрайници и шарнири :) .Само да допъля- лагера е вграден е тампона,не е точно като нубирата.

Изображение

Днес си смених и спирачната помпа с по-голяма от Кадет ГСИ 22мм.Работа за 1 час заедно с обезвъздушаването на помпата.Всичко пасно точно,само един преходник си купих за едното от предните колела.

Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Lanos C20XE

#180 Непрочетено мнение от miroki » 01 май 2012 22:27

Мерси колеги.
Аз съм виждал как изглежда на Ланоса и лагерера му. ( преди 2-3 дена го гледах, че да знам като се свърже скъсаното, какво ме чака, надявах се да има защита с планка някаква, като на двигателните - поне на реното) :doh:
Даже се бях приготвил, че имах път по празниците, една пластина да слагам на гайките отгоре като се скъса да не се покаже над капака. Но отложих пътуването.
Просто се чудих, да ли не може да излезе като се свият пружините само, но явно не.
Изненадах се.
Благодаря ви.
Иначе за помпата си се справил чевръсто, само едното ли беше с различна дебелина, че само там преходник.
Като се сетя какви ми бяха на Кадета спирачните цилиндри (предните и самият пакет по -точно) и не ми се иска да слагам нещо от тях по спирачката. Обикновено някой запецваше и почваше да яде само едната накладка и натиска диска и ако е тънък е ясно, какво следва.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Тунинг”