Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#61 Непрочетено мнение от ogi » 16 окт 2009 23:19

Тия дни с монтирането на ксенона "претоплях" десният фар, защото открих, че кондензира влага отвътре по челното "стъкло" (наново демонтаж, нагряване с горещ въздух и добавяне на слой от болкита, който остана). От престараването и ползването на друг пистолет прегрях леко част от пластмасата и тя веднага побеля в съвсем малка област до мигача - трябва да се внимава!!!
Тия дни със студа и дъждовете виждам, че няма изпотяване засега и се надявам да не видя повече! :roll:

Другото странично явление, което забелязах е, че понякога като пусна фаровете и се включват задните ми силни габарити! :shock:: Сега трябва да ги изключвам след пускане на фаровете. Те са на бутон без задържане, т.е. при нормални условия е възможно да бъдат включени само, ако предварително са пуснати предните фарове за мъгла, а после след гасене на мотора не се включват повече.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#62 Непрочетено мнение от ogi » 28 юли 2010 21:40

Абе аз защо никога не постнах статични снимки от резултата...
Къси:
Изображение
Къси+дълги:
Изображение

Харесва ми, че при 2-секционния фар дори и за дългите е мислено - светлината е фокусирана в точка по протежение на пътя, без излишна загуба на светлина ( в моя случай жълтее от халогенната крушка и се губи спрямо ксенона, но на реален път се вижда перфектно, заради добрия фокус)


Вече съм забравил труда по конвертирането, но пък като седна в чужда кола вечер и ми се струва, че карам със свещи. Тези фарове светят чудесно. 8)
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#63 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 юли 2010 21:50

Има сериозна разлика в сравнение с класическия фар. Определено на къси границата е рязка и едва ли ще заслепява.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#64 Непрочетено мнение от ogi » 28 юли 2010 22:21

Има клипче, постнато и все още седи в подписа ми. За съжаление е снимано в дъждовно време и не личи много. Дългите са много по-добре направени и осветяват само пътя в далечината, а не клоните над колата, което дава много добър контраст при извънградско движение. Дори и с халогенна крушка за дълги се получава добър резултат при този фокус.
Относно заслепяването - първо се ядосвах, че не скосих снопа вдясно, но после се радвах, че не съм го направил... Имах няколко случая с фирмените тойоти, когато щях или да се нанижа на железа, или да изляза от пътя заради прожектора им с халогенна крушка от тип __/--- Хубаво, но в София не върши работа... Пътят понякога свършва внезапно вляво, пияни пешеходци ходят по банкета и скачат на пътя и т.н. - в БГ си трябва добър обзор вдясно, отделно, че при изпреварване се намалява шанса да бъдеш засечен от предходния автомобил.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#65 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 юли 2010 22:22

Да, много добре отрязва...
Но в дясно не е ограничен отгоре, и сигурно ще заслепява през дясното огледало...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#66 Непрочетено мнение от ogi » 28 юли 2010 22:27

slowtraveler написа:Да, много добре отрязва...
Но в дясно не е ограничен отгоре, и сигурно ще заслепява през дясното огледало...
Точно си коригирах предходният текст с мнението ми по въпроса.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други

#67 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 юли 2010 09:04

Спор няма, че си трябва добър обзор от дясно...
Моите фарове ги настроих така, че лявата част на скоса е малко под хоризонталата, а дясната - леко над хоризонталата....
Така имам много добър обзор вдясно, а когато доближа на умерено разстояние до предходна кола, виждам, че хоризонталния отрязък вдясно слиза под нивото на огледалата...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Тунинг”