Чип тунинг за Ланос

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Чип тунинг за Ланос

#16 Непрочетено мнение от paci » 20 фев 2009 12:15

да едно момче ще ми давъ информацията, копува се 4ип за кола празен ,тука в стз струва 5лв,след това този празен чип се записва със информацията която ми давъ това момче,но комп.на колата няма направен купонг,в стз взимът 5лв задати направят този купонг, и може да си ги сменяш

Потребителски аватар
roLL
Редовен
Редовен
Мнения: 130
Регистриран: 03 дек 2008 14:47
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: София
Име: Мартин

Re: Чип тунинг за Ланос

#17 Непрочетено мнение от roLL » 20 фев 2009 12:49

Еми екстра твоя френд като почне да свиркаш :)
Веднъж да изтрезнея, как ще се напия !

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Чип тунинг за Ланос

#18 Непрочетено мнение от paci » 20 фев 2009 12:52

то със един познат го правим ,даже почнахме,до сега на рено 18.16в,голф 3 150коня,голф 3 дизела 90 коня, някои ако иска за тези да казва
за деу още малко и почваме

Потребителски аватар
roLL
Редовен
Редовен
Мнения: 130
Регистриран: 03 дек 2008 14:47
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: София
Име: Мартин

Re: Чип тунинг за Ланос

#19 Непрочетено мнение от roLL » 20 фев 2009 12:55

Мани ги тия кошници, говори за наще !
Веднъж да изтрезнея, как ще се напия !

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Чип тунинг за Ланос

#20 Непрочетено мнение от Fantomasss » 20 фев 2009 20:36

Е добре де, тука масово караме на газ, като сложиме чип то той ще работи като адванспроцесор, защото ще управлява само подаването на искрата, е не се ли обезмислят толкова пари? Какво прави един чип? Променя аванса и обогатява сместа на бензин. Аз си мисля че ако караш на газ по-добре адванспроцесор, по-евтино и по-прецизно. Виж ако караш на бензин или по- новите дизели тогава да.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Чип тунинг за Ланос

#21 Непрочетено мнение от zmiori » 21 фев 2009 08:29

Фантомчо сигурно е прав, преди време в Опел форума един пич извади една таблица даго наречем за всякави коли основно за опелите и там имаше и моита въщчица и го за питах на лични на какво мога да се надявам отговора му бе от 45 коня на около 60 не повече, а на газ НИЩО.
granichar.org

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Чип тунинг за Ланос

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 фев 2009 09:09

На газ няма как да влияе. Чред управлението на дюзите може да влияе върху горивната смес, което налага да се пипне и предварението на искрата - по богатата смес иска по-голямо предварение.
На газ тройника може да го врътне само човешката ръка, така, че чипа пасува. За сметка на това точно тогава адванспроцесора може да коригира предварението. При газовите инжекциони ако искаш повече мощност се пипа в настройките на самия инжекцион.

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Чип тунинг за Ланос

#23 Непрочетено мнение от kaiser666 » 21 фев 2009 10:47

Чип тунинга далеч не е само пускане на повече гориво,и не знам кой прави за 5 лв,явно в този сайт сао неща на тънкана има. :D И не мога да разбера защо ще слагате на деу ланос 1.4 с АГУ чип. :D По принцип може да се направи,но не от някой индинаец за 5 лв или от някаква джаджа от http://www.ebay.com/ струваща 8 долара. Но какво очаквате като го сложите тоя чип? Колата да стане две хиляди кубика и да и поникнат още клапани.?....едва ли. Чип тунинг се прави на новите TDI.Там вече само с чип разликата е доста голяма.Що не хванете да си купите едни гуми или да си смените спирачките,коити на ланоса от пред са 230 мм. :shock:: :shock:: :shock::

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Чип тунинг за Ланос

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 фев 2009 10:57

kaiser666 написа:Чип тунинга далеч не е само пускане на повече гориво,и не знам кой прави за 5 лв,явно в този сайт сао неща на тънкана има. :D И не мога да разбера защо ще слагате на деу ланос 1.4 с АГУ чип. :D По принцип може да се направи,но не от някой индинаец за 5 лв или от някаква джаджа от http://www.ebay.com/ струваща 8 долара. Но какво очаквате като го сложите тоя чип? Колата да стане две хиляди кубика и да и поникнат още клапани.?....едва ли. Чип тунинг се прави на новите TDI.Там вече само с чип разликата е доста голяма.Що не хванете да си купите едни гуми или да си смените спирачките,коити на ланоса от пред са 230 мм. :shock:: :shock:: :shock::

Koлега тук е форум за автомобили на Деу и Шевролет. Хората имат такива коли и коментират за тях. (sorry) Не всички са се родили научени и не са професори по всичко. Кой каквото знае го предава на другите, спорим добронамерено. Всеки сам си взема решенията. Тук тона е "какво би могло да се направи", а не "Ти защо не направиш това, вместо да се занимаваш с глупости?".
Назидателния тон - другъде!

Потребителски аватар
roLL
Редовен
Редовен
Мнения: 130
Регистриран: 03 дек 2008 14:47
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: София
Име: Мартин

Re: Чип тунинг за Ланос

#25 Непрочетено мнение от roLL » 21 фев 2009 12:14

ех Евлоги Евлоги а защо не си ги пишеш тези неща в форума на опел? За нас не се притеснявай и неразбрах точно това кво означаваше купете си гуми?
Веднъж да изтрезнея, как ще се напия !

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Чип тунинг за Ланос

#26 Непрочетено мнение от kaiser666 » 21 фев 2009 13:42

Ама вие в тоя форум си пишете колкото да не заспите. :D Кой турбинира за 500лв,кой чипосва за 5 лв,кой слага v8 на неква детска играчка.
Айде баннете ме и продължавайте да пишете за бегачките на газ. Айде със здраве.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Чип тунинг за Ланос

#27 Непрочетено мнение от todortv » 21 фев 2009 13:55

Izparitel написа:
kaiser666 написа:Чип тунинга далеч не е само пускане на повече гориво,и не знам кой прави за 5 лв,явно в този сайт сао неща на тънкана има. :D И не мога да разбера защо ще слагате на деу ланос 1.4 с АГУ чип. :D По принцип може да се направи,но не от някой индинаец за 5 лв или от някаква джаджа от http://www.ebay.com/ струваща 8 долара. Но какво очаквате като го сложите тоя чип? Колата да стане две хиляди кубика и да и поникнат още клапани.?....едва ли. Чип тунинг се прави на новите TDI.Там вече само с чип разликата е доста голяма.Що не хванете да си купите едни гуми или да си смените спирачките,коити на ланоса от пред са 230 мм. :shock:: :shock:: :shock::

Koлега тук е форум за автомобили на Деу и Шевролет. Хората имат такива коли и коментират за тях. (sorry) Не всички са се родили научени и не са професори по всичко. Кой каквото знае го предава на другите, спорим добронамерено. Всеки сам си взема решенията. Тук тона е "какво би могло да се направи", а не "Ти защо не направиш това, вместо да се занимаваш с глупости?".
Назидателния тон - другъде!


Подкрепям колегата Izparitel.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Чип тунинг за Ланос

#28 Непрочетено мнение от paci » 21 фев 2009 14:12

подобие на колега сас този кадеш /kaiser666 / не знам какъв двигател ти е кадеша но купетоти сигорно е за отпадаци /пункт за желязо/
по принцип тука си пишат хора от форума,а на опела тука не форума
не е хубаво да се дарлиш,по принцип чипа не струвъ 5лв,но ти сигорно си гени и без пари праиш всичко,твоя къдеш сигорно едвали да иска чип,на него парво ще му трябвъ доста китец ии повечко ламарина за закрепване

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Чип тунинг за Ланос

#29 Непрочетено мнение от kaiser666 » 21 фев 2009 14:18

Това,че съм написал в гаража кадет означава ли,че имам кадет? Бих поговорил малко за коресйките автомобили,но тъй като брат ми притежава ще се въздържа. :D

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Чип тунинг за Ланос

#30 Непрочетено мнение от paci » 21 фев 2009 14:22

няква пила ще ее сигорно другото,но както и да е
тука секи се разбира,никои с никои не се дразни,гледаи ако може и ти бади така
:)

Отговори

Върни се в “Тунинг”