Турбо

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Турбо

#1 Непрочетено мнение от ogi » 02 дек 2007 00:44

Ето за какво говоря :twisted:
[youtubefull]http://www.youtube.com/watch?v=sYVcXb2JnQk[/youtubefull]
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от авео » 02 дек 2007 00:50

Виждал ли си ск. кутия и лагери диферинциал след такива изпълнения?Аз оня ден видях. Доста скъпо удоволствие.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#3 Непрочетено мнение от ogi » 24 яну 2008 20:39

na4red написа:Оги бат :D какво стана с проекта ? :)
...на проекта му ремонтират задният калник и стоп в сервиз :twisted:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dido
Редовен
Редовен
Мнения: 222
Регистриран: 23 окт 2007 01:10
Skype: DIDO_VW
МПС: деу ланос
От: батановци

#4 Непрочетено мнение от dido » 05 фев 2008 22:32

Бате не,че нещо ма ако турбинираш това двигателче има голяма вероятност после да си събираш буталцата с метличка и лопатка :lol:
Деу Ланос 1.4 i
Изображение

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Турбо

#5 Непрочетено мнение от kaiser666 » 14 фев 2009 23:45

Къде турбинират за 2 бона,че и аз да отида? За тея пари само електрониката и работата няма да покрият.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Турбо

#6 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 фев 2009 18:49

Ако имам необходимите части за няколко дни и аз мога да сложа турбина на тоя мотор.Малко преправка на изпускателния колектор за да се захване турбината, от високото налягане се взима за смазване и един отвор в картера за отработеното масло. Малко тръби , един интеркулер(не е задължителен) и малко изобретателност и готово. Друг е въпроса както каза колегата че буталата не са изчислени да носят товара от мощната детонация от турбото, колкото и да го намалиш.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Турбо

#7 Непрочетено мнение от todortv » 15 фев 2009 19:20

Fantomasss написа:Ако имам необходимите части за няколко дни и аз мога да сложа турбина на тоя мотор.Малко преправка на изпускателния колектор за да се захване турбината, от високото налягане се взима за смазване и един отвор в картера за отработеното масло. Малко тръби , един интеркулер(не е задължителен) и малко изобретателност и готово. Друг е въпроса както каза колегата че буталата не са изчислени да носят товара от мощната детонация от турбото, колкото и да го намалиш.
При монтаж на турбокомпресор се сменя гарнитурата на главата с по-дебела
за да се увеличи горивната камера и да няма строшени бутала,скъсани валове и т.н.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Турбо

#8 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 фев 2009 19:54

todortv написа: При монтаж на турбокомпресор се сменя гарнитурата на главата с по-дебела
за да се увеличи горивната камера и да няма строшени бутала,скъсани валове и т.н.
Така е, но ако си сложил ковани бутала това се обезмисля, но ако оставиш старите е добре да повдигнеш малко разстоянието.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Турбо

#9 Непрочетено мнение от kaiser666 » 16 фев 2009 16:20

Да това е баница и всеки може да го прави. :D Ти можеш ли да настроиш примерно мега скуирт или някаква друга електроника. :roll: За да се турбинира кола трябват поне 7 бона и да отидеш при момчета които знаят какво правят,например при тези момчета. http://www.heed-auto.com/

п.п Нищо лично,не си мислете че се заяждам,но като видя някой да говори без да си има грам идея за какво става въпрос малко се дразня.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Турбо

#10 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 фев 2009 18:58

kaiser666 написа:Да това е баница и всеки може да го прави. :D Ти можеш ли да настроиш примерно мега скуирт или някаква друга електроника. :roll: За да се турбинира кола трябват поне 7 бона и да отидеш при момчета които знаят какво правят,например при тези момчета. http://www.heed-auto.com/

п.п Нищо лично,не си мислете че се заяждам,но като видя някой да говори без да си има грам идея за какво става въпрос малко се дразня.
А пък аз ти казвам, че мога да го направя. И за мен това е баница, както ти се изказваш. Не ме познаваш и не можеш и нямаш право да казваш , че нямам грам идея. Ти си ме представяш по един начин и твоята представа за мен е само от това което съм писал тук в този форум, но "идея си нямаш"(това са твои думи) аз кой съм, какъв съм, от какво разбирам. Ествествено в изказването ми за монтаж на турбина съм споменал най-важните неща, които се правят, а ако има някой да ми плати да му сложа такава, аз си знам как да процедирам.... Айде и, нищо лично, просто не се изказвай без да познаваш човека, който е срещу теб... ;)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Турбо

#11 Непрочетено мнение от todortv » 16 фев 2009 20:07

kaiser666 написа:Да това е баница и всеки може да го прави. :D Ти можеш ли да настроиш примерно мега скуирт или някаква друга електроника. :roll: За да се турбинира кола трябват поне 7 бона и да отидеш при момчета които знаят какво правят,например при тези момчета. http://www.heed-auto.com/

п.п Нищо лично,не си мислете че се заяждам,но като видя някой да говори без да си има грам идея за какво става въпрос малко се дразня.
Офтопик:
А какво е мега скуирт и как се настроива?
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Турбо

#12 Непрочетено мнение от vassy » 02 мар 2009 14:14

Ето информация по въпроса кое - как. Качил съм и линк в тази тема, ама кой да чете. Има и клип дори!

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Турбо

#13 Непрочетено мнение от Fantomasss » 02 мар 2009 14:26

E тука са го пипнали професионално и всичко е контролирано, но става и по простия начин спазвайки само принципа. Е, няма да извадя тия коне, които вадят тия пичове, но ще върви предоволно, пък и риска да гръмне мотора ще е по-малък, ако е с по-малко налягане турбината.
Последна промяна от Fantomasss на 02 мар 2009 14:54, променено общо 1 път.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Турбо

#14 Непрочетено мнение от vassy » 02 мар 2009 14:31

В цитирания форум е пълно с проекти на тема ТУРБО, това е случайно избрана тема. Стига на човек да му се чете, има много писано там.

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Турбо

#15 Непрочетено мнение от kaiser666 » 03 мар 2009 18:32

Абе важното е че ти можеш да го направиш...не знаеш как става,не си правил,обаче можеш и ще си го направиш,е не като тия от форума ама принципа е същия. :D Не ме разбирайте погрешно,не се заяждам,но просто разни хора си пишат просто така. Да може да се направи няма ядове,обаче трябва да е на супер ниско налягане съответно няма и да върви много,а за половината пари,че и даже за много по малко може да се купи някое двигателче ц20хе и там вече ако има пара да се турбинира става забавно,но трябва и окачване и спирачки и......и..... :D

п.п Абе важното е,че човека си го може.Е не като тия от форума,ама си го може.

Отговори

Върни се в “Тунинг”