Спортен Волан?

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Спортен Волан?

#16 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 17:17

Ако някои незнае как се завива лесно без хидравлика мога да обесня . Има 2 начина единият е когато се движиш напред или на зад бавничко за да намалее триенето на едно място . Другия ( които практикуват всички водачи на камиончетата мерцедес с В кат. които са без хидравлика ) препомпваш с леко газ на полусаединител. Трябва да улучиш момента такмо като зацепят двата диска и колата мрадне сантиметар на пред натиснеш пак за да спре . Така с препомване на саединителя на 1-ва скорост се завива много лесно и почти без усилие !!! Гарантирам с за това 100% !
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
Pepsi
Нов
Нов
Мнения: 64
Регистриран: 17 ное 2008 22:33
МПС: Daewoo Tico
От: Sofia

Re: Спортен Волан?

#17 Непрочетено мнение от Pepsi » 29 ное 2008 23:50

С оригиналния волан завивам само с една ръка без проблем.Като сложа спортния ще пиша ;)

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Спортен Волан?

#18 Непрочетено мнение от kaiser666 » 14 фев 2009 23:40

ogi написа: А най-голямато безумие пък за мен е когато се махат фабрични волани с възд. възглавница, заради тази простотия!
А на теб ясно ли ти е тия въздушни възглавници колко са ефективни особено на 10+годишни коли още повече корейски?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спортен Волан?

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 фев 2009 00:06

kaiser666 написа:А на теб ясно ли ти е тия въздушни възглавници колко са ефективни особено на 10+годишни коли още повече корейски?
Хайде просветли ни!

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Спортен Волан?

#20 Непрочетено мнение от kaiser666 » 15 фев 2009 02:11

Ами има статистики,просветли се. ;-)) Просто на кола 99 година едва ли възглавницата и е читава,да не говориме че може да се задейства от камък,а да ти кажа не са много меки и пухкавички.
Изображение

Мисля,че компаниите дават някакъв срок на годност. Не си спомням статистиките,но дори да функционира както трябва всичко не могат да ти помогнат много да не кажа никак.Виж новите коли дето абсурбират удара и са фрашкани с какви ли не възглавници и завеси са съвсем друга бира.

п.п Как да не си смени човек волана като на 120 000км му вече се е изронил и е пред разпад?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Спортен Волан?

#21 Непрочетено мнение от ogi » 15 фев 2009 02:18

Не мисля, че има волан, който да се разпадне на 120'000.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спортен Волан?

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 фев 2009 10:05

Нз от къде е тази статистика, би ми било интересно да я видя.
Не съм чул на някой от мойте познати или на познати на моите познати да му се е отворила ей така. Отваряли са се при ПТП. Нямам преки впечатления колко помагат в такава ситуация, но е факт, че отдавна са стандарт в системите за сигурност заедно с предпазните колани, като на последните е въведено преднатягане. Възглавницата подсигурява съвместно с колана.
То някои и колани не слагат, но си е техен проблем.
Всеки сам си решава за мерките за сигурност, знам, че след отваряне на възглавниците, последните рядко се заменят с изправни в България по финансови причини /колега се разправя със застрахователи близо две години, преди да му ги платят/, но мисля, че е грехота зорлем да махаш част от системата за безопасност на водача.
Сигурно нещата изглеждат по-различни, когато искаш нещо да промениш и да го направиш така както на теб ти харесва по колата, но личното ми мнение е, че слагайки спортен волан губиш от сигурността.

П.П. Имам и кола, като от твоя профил и е изминала доста по 120 000 км, но волана не се рони и не е пред разпад. Мисля, че определящи за волана са не толкова километрите, а колко го е пекло слънцето през предното стъкло.

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Спортен Волан?

#23 Непрочетено мнение от kaiser666 » 15 фев 2009 12:05

Ти колата от моя профил я остави.Говоря за деуто на брат ми.Аз пък имам познати на които им се е отваряла от камък и точно поради тази причина си ги махат.Става въпрос за стари коли преди 2000 година.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Спортен Волан?

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 фев 2009 14:20

Ако поразровиш из раздел Забава на този форум или из vbox7 ще видиш, че при удар отпред с дамска чанта се отваря възглавницата и на расов автомобил /една изнервена баба прасва предницата с чантата си/. Пълно щастие няма.

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Спортен Волан?

#25 Непрочетено мнение от kaiser666 » 15 фев 2009 14:45

Ти ако гледаш рекалмите на мерцедес...
http://www.youtube.com/watch?v=_p1c8d_Hieg
:D

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Спортен Волан?

#26 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 фев 2009 19:01

Не се пънете, на един приятел през 2004 година си беше купил чисто ново Пежо 407 и еърбега му се отвори в движение без причина, добре че карал с 40, та успял да спре без инциденти. Оказало се, че тази серия от няколкостотин коли били с дефектни възглавници, не знам как се е оправял той после. Така че няма гаранция, че като колата е след 2000 г. и всичко е ок. и обратното.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Тунинг”